Nástroje a dielňa

Rádio: Vyzbrojte sa správnym typom ručnej píly


Každý pozná tradičnú ručnú pilu s dlhou, širokou čepeľou a robustnou rukoväťou. Ale nie každý vie, že existuje viac ako jeden druh ručnej pílky. V skutočnosti existujú desiatky, z ktorých každý je navrhnutý pre svoj vlastný špecifický účel.

Počúvaj O TYPOCH RUČENÍ alebo prečítať nižšie:

Vezmite pílky. Vďaka rámom v tvare písmena U a tenkým vymeniteľným nožom nie sú pílky vhodné pre všetky úlohy uvedené v zozname úloh, ale sú vynikajúce na rezanie kovových rúr a PVC.

Vyrovnávajúce sa píly - kratšie verzie pílových listov s odpruženými oceľovými rámami, ktoré umožňujú napnúť alebo uvoľniť pílový list. To je to, čo ich robí ísť na rezanie zložitých vzorov v drevárstve.

Píly na kľúčové dierky majú rukoväte v tvare pištole a sú na konci čepele úzke - to je presne to, čo sa týka rezania otvorov malého priemeru.

Ešte iný typ: prerezávanie píl. Rovnako ako kľúčová píla, aj odrezky majú zvyčajne pištoľový tvar hrozna, ale vďaka svojej drsnej čepeli je vynikajúca pri roztrhávaní zeleným drevom.

Potom sú k dispozícii vysoko špecializované píly na rezanie nástenných dosiek, obkladov, podláh ... pomenujete to.

Jedným z dobrých spôsobov, ako sa zoznámiť so širokou škálou dostupných ručných píl, je navštíviť miestne centrum pre vylepšenie domácnosti. Budete prekvapení množstvom možností!

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknite tu na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!