Trávnik a záhrada

Najlepšie reťazové píly, podľa domácich majstrov


Rovnako ako reťazové píly sú výzvou pre nástrojárov a ctižiadostivých drevorubačov, sú tiež vhodní pre priemerného majiteľa domu, najmä pre tých, ktorí radi robia terénne úpravy alebo vykurovanie domu drevným ohňom.

Široký rozsah použitia reťazových píl sa odráža v rozmanitosti typov a veľkostí, ktoré sú dnes na trhu k dispozícii. Výber toho najlepšieho zvyčajne nie je vecou kúpy hornej línie (klobúk by bola pre väčšinu domácich majstrov príliš veľkým nástrojom). Správny výber sa skôr začína čestným posúdením vašich potrieb.

Nezabudnite tiež na to, že vaše zamýšľané použitie reťazovej píly zužuje oblasť možností. Faktory, ako je výkon a veľkosť, sú hlavnými hľadiskami, ale stojí za zváženie aj periférne faktory - hladina hluku a druh paliva.

Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, čo odlišuje rôzne reťazové píly, a zistili ste, prečo sme týchto päť reťazových píl vybrali ako najlepšie.

  1. NAJLEPŠÍ KOMPAKTNÝ REŤAZE: Kompaktná akumulátorová reťazová píla DeWalt MAX SR
  2. NAJLEPŠIA JAW-TYPOVÁ ZRKADLA: Elektrická reťazová píla WORX
  3. NAJLEPŠÍ ZRKADLO PRE VEĽKÉ ZAMESTNANOSTI: Reťazová píla Husqvarna 460 Rancher
  4. NAJLEPŠÍ VÝKONNÝ VÝKON Z BATÉRIE: Akumulátorová reťazová píla LiTHELi
  5. NAJLEPŠÍ PLYNOVÝ REŤAZE NA ROZPOČET: Benzínová motorová píla Yiilove

Veľkosť / Power

Veľkosť reťazovej píly závisí od jej dĺžky tyče, tj od reznej špičky k puzdru. V skutočnosti je dĺžka tyče reznou oblasťou; čím väčšia je oblasť kosenia, tým väčšie sú úlohy, s ktorými môžete s istotou zvládnuť. Dĺžka tyčí je kratšia ako šesť centimetrov alebo tak dlhá ako 20 centimetrov (prvá by zjavne mala menšiu hmotnosť ako druhá). Aspoň v modeloch poháňaných plynom je ďalšou mierou výkonu motorovej píly výtlak motora - to znamená veľkosť motora. Vyššie číslo znamená výkonnejší motor (ale aj tu si uvedomte, že čím väčšie idete, tým väčšiu váhu budete musieť počas práce ťahať).

Druh paliva

Hlavné reťazové píly sú poháňané plynom, ale na trhu je teraz veľa tichších, ľahších a menej výkonných elektrických modelov. Niektoré sú napájané káblom, čo znamená, že pri práci s náradím musíte pracovať v blízkosti zdroja elektrickej energie. Akumulátorové reťazové píly sa medzitým používajú na nabíjateľné lítium-iónové batérie. Aj keď väčšine chýbajú odrezky stromov, píly napájané z batérií sú pre mnohé bežné aplikácie viac než použiteľné.

Výfuk

Kým elektrické reťazové píly zjavne neuvoľňujú výfukové plyny, modely poháňané plynom emitujú oxid uhoľnatý a ďalšie znečisťujúce látky. V skutočnosti sú obyvatelia Kalifornie oprávnení používať iba motorové píly, ktoré sú v súlade s určitými environmentálnymi normami stanovenými štátom.

Hluk

Sú nahlas! Toto je najčastejšia sťažnosť na motorové píly, a to z dobrého dôvodu. Pri plnom náklone môžu modely s plynovým pohonom prekročiť 100 decibelov. A verte alebo nie, niektoré elektrické píly sú takmer také hlučné. Existuje však niekoľko elektrík, ktoré pracujú pri asi 85 decibeloch. Takže ak máte susedov blízko, zvážte výber niektorého z týchto tichších modelov. Pri práci s takým hlasným náradím nezabudnite vždy nosiť ochranu sluchu.

Bezpečnostné prvky

Reťazové píly sú nebezpečné, jednoduché a jednoduché. Každý rok spôsobujú tisíce zranení. Niektoré z najlepších reťazových píl sú vybavené takými bezpečnostnými prvkami, ako je zámok spúšte, ktorý zastaví rezanie v okamihu, keď uvoľníte spúšť. Tiež hľadajte reťaze proti spätnému rázu, ktoré zabraňujú zachyteniu a minimalizujú otrasy. Nakoniec existujú dvojčinné reťazové brzdy, ktoré chránia ruku pred pohybom v oblasti rezu. Zamerajte sa iba na modely, ktorých dizajn uprednostňuje vašu bezpečnosť.

Príslušenstvo

Na trhu s motorovou pílou je možné nájsť celý rad ďalších rôznych funkcií. Niektoré môžu byť pre vaše potreby irelevantné, iné však môžu poskytnúť presvedčivý dôvod na výber jedného nástroja pred druhým. Dbajte napríklad na napínanie reťazí namontované na boku alebo bez náradia; to uľahčuje nastavenie napätia reťaze na cestách. Užitočné sú tiež priehľadné nádrže na ropu a plyn, samomazacie reťaze a štartovanie pomocou pružín. Posledne menovaná redukuje ťažnú silu potrebnú na to, aby bol nástroj v prevádzke - aká úľava!

Na elektrických modeloch zabudované ističe bránia vyhoreniu motora. Modely s káblovým pripojením potrebujú predĺženie odolné proti poveternostným vplyvom a prerušovač obvodu zemnej poruchy. Akumulátorové modely sú zatiaľ najpohodlnejšie, keď sa dodávajú s batériou s predĺženou životnosťou (alebo s extra).

Aby sme pomohli vyhodiť niektoré z hádaní z procesu nakupovania, identifikovali sme niekoľko najlepších reťazových píl, ktoré sú dnes k dispozícii. Tieto odporúčania sú založené na kritériách uvedených vyššie a na názoroch domácich majstrov, ktorí si kúpili píly a venovali čas ich preskúmaniu. Pozrite sa na najlepšie reťazové píly.

1. NAJLEPŠÍ CELKOVÝ: Kompaktná reťazová píla DeWalt MAX SR

Domáci arboristi, berte na vedomie! Kompaktná reťazová píla DeWalt MAX SR umožňuje rýchle prerezávanie okrasných stromov a kríkov, prerezávanie končatín a kmeňov stromov až do priemeru 10 palcov s 12 palcovou tyčou. A s hmotnosťou iba 8,8 libier je dostatočne ľahký na to, aby ho mohli používať aj začínajúci škrupiny bez únavy rúk a ramien. Táto kompaktná reťazová píla pracuje na dobíjateľnej lítium-iónovej batérii s napätím 20 V a výrobca sa môže pochváliť tým, že píla dokáže na jedno nabitie batérie urobiť až 90 rezov 4 × 4 krajinovým rezivom. Skutoční používatelia tohto nástroja ho oceňujú za jeho prenosnosť, jednoduché použitie (bez miešania paliva alebo šnúry, aby ho odtiahli) a za to, že úderom udrie úder, ktorý je v rozpore s jeho relatívne malými rozmermi. Kúpte teraz.


2. NAJLEPŠIE PRE MALÉ PRÁCE: Reťazová píla WORX JawSaw

Bezpečnosť je predovšetkým pri navrhovaní a konštrukcii reťazovej píly WORX JawSaw. Pohyblivá reťaz je úplne uzavretá v čeľustiach nástroja, čím sa minimalizuje riziko zranenia pri použití nástroja na odstránenie malých končatín a vetiev až do 4 palcov v priemere pomocou 6-palcovej tyče. Jeho jedinečný dizajn s dlhou manipuláciou umožňuje užívateľovi prerezávať končatiny, ktoré ležia na zemi, bez toho, aby sa museli ohýbať alebo drepovať. Na prevádzku sa odporúča 12-merací predlžovací kábel. Kupujúci Amazonu dávajú JawSaw nadšené 4,6 hviezdy, čo nazýva JawSaw „oveľa menej strašidelnou“ motorovou pílou. Kúpte teraz.


3. NAJLEPŠIE PRE VEĽKÉ PRÁCE: Rančová píla Husqvarna 460

Táto benzínová motorová píla, ktorá je schopná vyťažiť veľké stromy a vyťažiť palivové drevo v zime, má impozantnú 24 palcovú tyčinku, ktorá prerezá kmene s priemerom až 22 palcov. Bez akumulátora, ktorý by sa dobíjal alebo obmedzoval predlžovací kábel, je to perfektná voľba na rezanie dreva na vzdialených miestach. Beží na štandardnú palivovú kombináciu 50 dielov benzínu na 1 diel motorového oleja. Ak hľadáte silu, nehľadajte nič viac. Dajte si pozor, aby rančer vážil 21 libier, čo si vyžaduje silného a kvalifikovaného operátora. Kúpte teraz.


4. BEST ECO PICK: Akumulátorová reťazová píla LiTHELi

Akumulátorová reťazová píla LiTHELi je s napätím 40 voltov jednou z najvýkonnejších píl na batérie. Jeho 14-palcová tyč je vhodná na rezanie končatín a kmeňov s priemerom do 12 palcov a bezkomutátorový motor je navrhnutý tak, aby znižoval vibrácie a poskytoval maximálny krútiaci moment. Jeho primeraná hmotnosť (11,7 libier), integrovaný bezpečnostný kryt a systém brzdenia pomocou reťaze (ktorý znižuje riziko zranenia pri spätnom rázu) tiež prispievajú k ľahkej manipulácii. Súčasťou balenia je aj 40-voltová batéria a nabíjačka 2,5Ah. Kúpte teraz.


5. NAJLEPŠIE ROZPOČET: Pílová reťazová píla Yiilove

Ak potrebujete výkon benzínovej motorovej píly, ale nie ste pripravení minúť šťastie, budete milovať silu (a cenu!) Plynovej motorovej píly Yiilove. Je vybavený 20-palcovou tyčou so schopnosťou rezať kmene a konáre do priemeru 18 palcov. K dispozícii je tiež ochrana proti spätnému nárazu pre vyššiu bezpečnosť a technológia Quick Start pre ľahké štartovanie. Reťazová píla, ktorá pracuje s palivovým pomerom 50 dielov benzínu na 1 diel motorového oleja, váži niečo vyše 17 libier, čo z nej robí dobrú voľbu pre skúsených používateľov, ktorí chcú padať stromy, ťažiť palivové drevo alebo prerezávať veľké konáre. Kúpte teraz.