Zastrešenie a vlečka

Vyriešený! Čo robiť s ľadovými priehradami


Otázka: Po nedávnej snehovej búrke sa nad okrajom mojej strechy vytvoril veľký pás ľadu a vytvoril tiež ťažké cencúle. Hmotnosť ľadu začína uvoľňovať žliabok a obávam sa, že ho úplne vytiahne. Je niečo, čo môžem urobiť, aby som sa zbavil ľadu predtým, ako strhne žľab alebo spadne na niekoho?

A: To, čo popisujete, je „ľadová priehrada“ a nanešťastie je to veľmi bežné v domácnostiach v oblastiach, ktoré zažívajú chladné a zasnežené zimy. Ľadová priehrada je výsledkom snehu, ktorý sa roztopil a potom znovu zamrzol, a vinníkom tohto cyklu rozmrazovania a zmrazovania je neobvykle teplá strecha. Keď je vzduch vo vnútri podkrovia teplý, môže sa teplo preniesť cez strechu a začať topiť vrstvu snehu, čo následne spôsobuje, že kvapky stekajú po streche. Keď tieto kvapôčky dosiahnu okraj strechy, znovu sa zamrznú, pretože časť strechy nad previsom (odkvapom) nedostáva z podkrovia teplý vzduch. Keď sa ďalší sneh topí, steká a znovu zmrzne, vrstva ľadu sa ďalej hromadí a vytvára tak doslovnú priehradu - bariéru, ktorá zabraňuje úniku vody zo strechy.

Ľadové priehrady sú nebezpečné pre ľudí (a domáce zvieratá) chôdzu pod nimi a predstavujú riziko pre strešný a odkvapový systém.

Ako sa ľadová priehrada buduje, stáva sa ťažšou. Keď sa počasie dostatočne zohreje na to, aby sa ľad roztopil, priehrada sa môže dosť uvoľniť, aby narazila na zem - niekedy so sebou vezme žľab vášho domu. Ľadové priehrady môžu strechu poškodiť aj inými spôsobmi: Ako voda presakuje medzi pásom a zamrzne, rozširuje sa, uvoľňuje sa pásový opar a preniká cez vrstvy strechy, až kým nepoškodíte netesnosť a / alebo vnútorné poškodenie stropu.

Keďže už máte čo do činenia s jednou alebo viacerými, budeme zdieľať niektoré z najlepších techník odstraňovania ľadových hrádzí. Majte však na pamäti toto pre budúce zimy: Kľúčom k dlhodobej ochrane je predchádzanie ľadovým priehradám pred vyskytujú sa.

Roztopte ľadovú priehradu ponožkami chloridu vápenatého.

Chlorid vápenatý je rovnaká látka, ktorá sa používa na topenie ľadu na príjazdových cestách a na chodníkoch, ale nie len posypeme ľadovou priehradou. Namiesto toho vyplňte dlhé ponožky alebo nohy pančucháče granulami a potom ich konce pripevnite šnúrkou. 40 libier. vrecko s chloridom vápenatým stojí okolo 10 dolárov a naplní približne 10 až 12 ponožiek. Nalievaním chloridu vápenatého do tejto rúrkovitej formy ho môžete umiestniť zvisle nad priehradou - koniec ponožky visí palec alebo dva nad hranou strechy - a roztaviť rúrkový kanál cez ľadovú priehradu, čo umožní ďalšie voda, ktorá sa topí bezpečne zo strechy.

Upozornenie: Do nie nahradiť kamennú soľ za chlorid vápenatý, pretože kamenná soľ môže poškodiť pásový opar a zničiť kríky a lístie pod nimi. Uistite sa, že produkt topenia ľadu, ktorý kupujete, obsahuje iba chlorid vápenatý, ktorý je bezpečný pre pásový opar a vegetáciu.

Rozbiť existujúcu ľadovú hrádzu na malé kúsky pomocou paličky.

Rozbiť ľadovú priehradu môže byť nebezpečné a ak nie ste veľmi pohodlne na zasneženej a zľadovatej streche, radšej ju nechajte na profesionálov. Rozbíjanie ľadovej priehrady sa zvyčajne uskutočňuje v spojení s topením ľadu nejakým spôsobom, napríklad s použitím ponožiek chloridu vápenatého, ako je opísané vyššie, alebo so naparovaním strechy (dole). Po prvé, opatrný majiteľ domu alebo profesionálny prenájom by mal vyčistiť strechu prebytočného snehu a roztaviť drenážne kanály v hrádzi. Potom, ako sa ľad začína topiť, môžu byť okraje kanálikov opatrne odrezané pomocou paličky, aby sa rozšírili a urýchlili drenáž.

Rozbitie ľadovej priehrady môže mať za následok veľké zhluky ľadu zo strechy, rozbitie okien, poškodenie kríkov a poranenie kohokoľvek pod nimi, preto musíte byť veľmi opatrní. Osoba, ktorá rozbije ľadovú priehradu, by tak mala urobiť z hľadiska výhodnosti, keď je na streche, nie zo zeme, kde spadnú ťažké vrstvy ľadu.

Nechajte profesionálne naparovať svoje ľadové nádrže.

Odparovanie ľadových priehrad je a Profesionálny-only úloha, pretože vyžaduje použitie komerčného naparovacieho zariadenia, ktoré ohrieva vodu a vydáva ju pod tlakom. Pokrývač najskôr odstráni prebytočný sneh zo strechy odhadzovaním a potom cez ľadovú hrádzu cez parné kanály, ktoré mu pomôžu rozpustiť sa. Môže oddeľovať časti priehrady, kým ide, až kým nebude strecha bez ľadu. Prenájom profesionálnej posádky odstraňujúcej ľadové priehrady môže byť drahý a môže bežať približne 200 až 300 dolárov za hodinu.


Na prvom mieste uniknite škodám spôsobeným ľadovými priehradami.

Niektoré metódy prevencie vyžadujú odstránenie snehu zo strechy, zatiaľ čo iné znamenajú zníženie teploty podkrovia vášho domu, aby sa zabránilo prenosu tepla z podkrovia na strechu. Vyskúšajte jeden alebo viac z nasledujúcich krokov, aby ste zabránili tvorbe ľadových priehrad.

  • Zrážte spodné tri až štyri stopy svojej strechy po snežení.Môžete si vyzdvihnúť ľahký sklon strechy s 20 stôp. rozšírenie, za menej ako 30 dolárov v mnohých obchodoch na zlepšenie domácnosti. Ihneď po snehu, keď je sneh stále mäkký, zoberte spodnú časť vašej strechy (odkvap) do snehu. Pomôže to znížiť hromadenie ľadu.
  • Pridajte podkrovnú izoláciu. Zámerom je zastaviť prenos tepla cez strechu, ktorý spustí cyklus rozmrazovania a zmrazovania. Dodatočná 8- až 10-palcová vrstva izolácie v podkroví pomôže nielen zabrániť prenosu tepla, ale tiež pomôže udržať teplo vo vnútri vášho domu, takže v zime budete míňať menej na to, aby ste si udržali dom v teple.
  • Utesnite všetky úniky vnútorného vzduchu v podkroví. Bez ohľadu na to, akú izoláciu pridáte do svojho podkrovia, ak teplý vzduch z vášho obývacieho priestoru vstupuje do podkrovia cez medzery a prieduchy, bude vaše podkrovie stále príliš teplé. Eliminácia vnútorného prúdu vzduchu zahŕňa utesnenie všetkých medzier okolo kanalizačných potrubí izolačnou penou a nechanie vetracích otvorov v kúpeľni a sušičke presmerovaných z podkrovia vonkajšou stenou vášho domu.
  • Vetrajte svoje podkrovie, aby bolo chladné. Prívodné vetracie otvory by mali byť inštalované pozdĺž spodnej strany strešného odkvapu, do podhľadu, a výfukové otvory by mali byť inštalované v hornej časti strechy. Chladný vzduch prirodzene vstúpi do vetracích otvorov a keď sa zahrieva v podkroví, stúpa a vystupuje cez výfukové otvory v hornej časti strechy. Pretože strechy sa líšia veľkosťou a konfiguráciou, je vývoj vetracieho systému v podkroví úlohou kvalifikovaného odborníka na strechu.
  • Nainštalujte káble na odmrazovanie. Káble na odmrazovanie striech nájdete v obchodoch pre domácich majstrov za 125 až 250 dolárov, ktoré sa inštalujú priamo na hornú časť šindľov pomocou svoriek cez odkvapové strechy. Tí budú pracovať v štipke, aby zabránili formovaniu ľadových priehrad, ale sú viditeľné a hrabanie strechou ich môže uvoľniť.
  • Investujte do profesionálne inštalovaného odmrazovacieho systému, ktorý sa pripája pod pásový opar. Profesionálny systém by mala inštalovať kvalifikovaná strešná spoločnosť a súčasne by mali inštalovať nové šindle na strechu. Tieto systémy nenarušia vzhľad vašej strechy a sú navrhnuté tak, aby vydržali celé roky. V závislosti od veľkosti vašej strechy by profesionálne nainštalovaný systém mohol pridať k vašim celkovým nákladom na strechu ďalších 2 000 až 4 000 dolárov.