Zastrešenie a vlečka

4 dôvody, prečo majitelia domov vyberajú škridle do obkladačiek


Exotický pocit romantiky je spájaný so strešnými krytinami, ktoré sa bežne vyskytujú v domoch inšpirovaných juhozápadným a stredomorským prostredím. Či už sú vyrobené z vypálenej hliny, betónu alebo bridlice, tieto individuálne dlaždice sú vhodné na viac ako len na pohľad. Spoznajte predajné miesta, vďaka ktorým sú tieto materiály tak populárnymi možnosťami zastrešenia, a zvážte ich silné stránky s kľúčovými hľadiskami, aby ste zistili, či váš upgrade môže alebo nemusí mať úžitok z vášho domova.

1. Estetické odvolanie a univerzálnosť

Najčastejšie betónové a ílové dlaždice majú často prírodné tóny zeme, piesok alebo neglazúrovaný povrch a klasický zakrivený tvar, ale ich dizajn sa neobmedzuje len na znaky juhozápadnej a stredomorskej oblasti. V skutočnosti ich obsadenie umožňuje mnoho štýlových možností, aby vyhovovali takmer každému typu architektúry.

Betónové aj ílové dlaždice majú širokú škálu farieb a môžu byť ponúkané v glazúrovaných alebo neglazovaných povrchových úpravách. Medzi najbežnejšie tvary patria ploché, skladané a vzájomne prepojené dlaždice, ktoré je možné zosobášiť s celým radom domácich vzorov. Niektoré dlaždice sú skonštruované tak, aby napodobňovali vzhľad drevených otrasov, na použitie v remeselníckych, rustikálnych alebo zrubových domovoch, zatiaľ čo iné sú navrhnuté tak, aby napodobňovali tradičné európske štruktúry. Dlaždice z prírodnej bridlice sa často používajú na zastrešenie viktoriánskej, koloniálnej a tudorovskej architektúry, ale tiež sa pozerajú domov na elegantné súčasné príbytky.

Bridlicové dlaždice prepožičiavajú charakteristický a žiaduci vzhľad prírodného kameňa a nesú mnohé ďalšie výhody ílových a betónových dlaždíc vrátane trvanlivosti a dlhovekosti. Bridlicové dlaždice sú mimoriadne populárne v severnej Európe a v Amerike sa často nachádzajú v domoch viktoriánskeho a tudorského štýlu.

2. Trvanlivosť

Hlinené, betónové a bridlicové strechy sú odolné voči ohňu a odolávajú hnilobe, hmyzu a iným škodcom. Väčšina strešných krytín odolá extrémnym teplotám a chladu, vďaka čomu je vhodná na použitie v prakticky akomkoľvek prostredí. Hlina je obzvlášť odolná voči korózii slaného vzduchu, čo z nej robí skvelú voľbu pre domácnosti nachádzajúce sa v pobrežných oblastiach pri oceáne. Mnoho druhov strešných škridiel sa tiež môže pochváliť vynikajúcou odolnosťou proti nárazu, čo je dobrá voľba pre regióny, ktoré zažívajú krupobitie alebo silný vietor.

Hoci väčšina strešných škridiel sa nachádza v teplom podnebí, dajú sa použiť aj v chladných oblastiach. Pri inštalácii hlinenej alebo betónovej strechy v chladnom podnebí však požiadajte o výrobky určené na zvládanie cyklov zmrazenia a rozmrazenia.

Najväčšou hrozbou pre strechy tašiek môžu byť ľudia: Dlaždice obvykle nie sú navrhnuté tak, aby zvládli pešiu premávku, a sú vystavené rozbitiu alebo úlomkom neopatrným ošetrením. Z tohto dôvodu je dôležité najať skúseného odborníka, ktorý bude vykonávať všetky opravy alebo údržbu na streche alebo okolo nej, vrátane čistenia odkvapov, údržby komínov a maľovania exteriéru.

3. Dlhá životnosť

Strecha vyrobená z betónu, hliny alebo bridlice môže byť poslednou strechou, ktorú kedy budete potrebovať. Hlinené alebo bridlicové dlaždice môžu trvať viac ako 100 rokov, zatiaľ čo väčšina betónových dlaždíc sa dodáva s 50-ročnou zárukou. Bridlica je jedným z najodolnejších a trvanlivých strešných materiálov so životnosťou 100 až 150 rokov a viac.

4. Úspory v dlhodobom horizonte

Kachľové strechy bývajú najnákladnejšou surovinou aj prácou; Napríklad bridlica sa môže pohybovať v rozmedzí od 1 000 do 2 000 dolárov za štvorcový (inštalovaná náplasť s rozmermi 10 stôp po 10 stôp) a dodávateľ strešnej krytiny, ktorý má skúsenosti s prácou s materiálom vyššej triedy, môže tiež účtovať vyššie poplatky. Počas ich dlhej životnosti však môžu betónové, ílové a bridlicové dlaždice vyrovnať ich počiatočné náklady. Vďaka vysokej tepelnej hmote dokážu dlaždice lepšie regulovať teplotu vášho domu, čím vám pomáhajú znižovať účty za kúrenie a chladenie. Trvanlivosť a životnosť ílu, betónu a bridlice tiež znamenajú, že ušetríte peniaze tým, že v priebehu desaťročí nebudete niekoľkokrát vymieňať strechu. Všetky použité materiály sú šetrné k životnému prostrediu a dajú sa ľahko recyklovať.


USTANOVENIA O INŠTALÁCII

Kachľové strechy určite nie sú projektmi, ktoré sami urobíte! Betónové, ílové alebo bridlicové dlaždice by mali inštalovať iba profesionálni dodávatelia strešných krytín, ktorí majú skúsenosti s zaobchádzaním s týmito materiálmi a presnosť, ktorú požadujú pri inštalácii. Tento proces zahŕňa výber podkladu vhodného pre konkrétny typ dlaždíc a meranie strechy a dlaždíc pred nákupom všetkých zásob. Potom sa musia inštalovať strešné tašky v špecifickom vzore, aby sa zabezpečilo, že dlaždice zostanú na svojom mieste a že strecha neprenikne. Rozstup vašej strechy je tiež problémom, pretože betónové, ílové a bridlicové dlaždice nie je možné použiť na sklony strechy pod 4:12.

Konštruktér bude tiež schopný zistiť, či vaše rámovanie striech bude v prvom rade znášať hmotnosť strešnej krytiny. Tieto materiály sú obzvlášť ťažké: Zatiaľ čo typická asfaltová inštalácia váži asi 230 libier na štvorcový, strešná taška sa môže pohybovať od 580 do takmer 1 100 libier na štvorcový.

Inštalácia hliny, betónu alebo bridlice na strechu môže tiež znamenať utrácanie väčšieho množstva peňazí za ďalšie rámovacie materiály na spevnenie strechy a umožnenie jej udržať väčšiu váhu. Inštalácia škridlovej strechy zvyčajne trvá dlhšie ako tradičná šindľová strecha, čo môže zvýšiť náklady na pracovnú silu.


POZNÁMKA O ÚDRŽBE

Aj keď sú dlaždice mimoriadne odolné a vydržia celé desaťročia alebo storočia, materiál pod dlaždicami si bude vyžadovať určitú údržbu, najmä pri použití betónových dlaždíc. Podkladový materiál bude potrebné vymeniť každých osem až 20 rokov, čo zahŕňa odstránenie dlaždíc, výmenu podkladovej vrstvy a následnú inštaláciu dlaždíc.

Neglazované dlaždice majú tiež tendenciu absorbovať vodu v priebehu času, čo z nich robí rastové médium pre plesne, riasy alebo dokonca mach. Glazúrované alebo keramické povrchové úpravy sú prakticky odolné voči plesniam, takže sú lepšou voľbou pre oblasti, ktoré sú vystavené výrazným zrážkam. Všeobecne platí, že betónové strešné tašky absorbujú asi dvojnásobné množstvo vody, ktoré hlinené dlaždice absorbujú (13 percent oproti 6 percentám), a preto sú náchylnejšie na plesne, riasy a mach.


VÝBER OBRAZU PRAVÉHO STREŠNÉHO OBRAZU: CLAY VS CONCRETE

Hlinené a betónové škridle môžu dosiahnuť podobný vzhľad, ale niekoľko rozdielov vám môže pomôcť pri rozhodovaní medzi jednotlivými budovami: