Interiérový dizajn

Ako na to: Zarámujte zrkadlo v kúpeľni


Kúpeľňové zrkadlo je nevyhnutné, ale „nevyhnutné“ nemusí byť synonymom „nudného“. Je vaše jednoduché a bez rámu? Potom máte dostatok príležitostí pridať osobnosť a vplížit sa do trochu navyše úložný priestor v kúpeľni, naštartovať! Vyrobené z 1 × 4 reziva, táto 3-”” priehlbina na tomto rámčeku vytvára efekt tieňového poľa okolo reflexného povrchu a ponúka dostatok priestoru pre fľaše mydla a mlieka na ruky alebo súpravy zubných kefiek a pasty.

Navyše sa toto jednoduché a štýlové riešenie prispôsobí všetkým veľkostiam zrkadiel. Aj keď je váš oveľa väčší alebo menší ako ten náš, pokiaľ ho môžete odstrániť zo steny, môžete postupovať podľa týchto znázornených krokov na vytvorenie rámu kúpeľňového zrkadla.

(Pustíme vás do tajomstva: Vypracovaný DIY projekt vyzerá proste rovnako dobrý vo vchode alebo spálni!)


MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Preglejka 12 mm
- Zrkadlo
- Tužka
- Jigsaw
- Palmová brúska
- brúsny papier s hrúbkou 60 a 120 gramov
- 1 × 4 rezivo (8 stôp)
- Meracie pásmo
- Lepidlo na drevo
- 2 palcové nechty
- Kladivo
- 3-palcové o 5/8-palcové opravné platne (4)
- skrutky ½ palca (12)
- Akumulátorový vŕtací skrutkovač
- Drevená Hrdza
- Maľovanie
- Kefa
- Číry lak
- Vešiaky na rámové píly (2)
- Viacúčelové lepidlo


KROK 1
Zrkadlo položte na preglejku, sledujte jeho tvar a pomocou priamočiary pílky rezajte pozdĺž čiar ceruzky. (Alebo si môžete vziať so sebou rozmery svojho zrkadla do železiarstva a požiadať zamestnanca, aby urobil rez v tejto veľkosti v čase, keď kupujete preglejku.) Toto bude zadná strana zrkadla s vlastným rámom.

Hrany prebrúste brúsnym papierom so zrnitosťou 60.


KROK 2
Rezte drevo 1 × 4 na 4 kusy: dva kusy tak dlhé, ako je šírka vášho zrkadla a ďalšie dva kusy, ak je výška zrkadla plus 1 ½ palca. Tieto kusy prekrývajú horný a spodný okraj rámu, takže je potrebné ich predĺžiť o hrúbku 2 x 4 s.

Pretože naše zrkadlo je 16 palcov po 27 palcov, naše dva horizontálne kúsky merajú 16 palcov dlhé a dva vertikálne kúsky merajú 28 palcov dlhé palce (27 palcov pre zrkadlo vysoké + ¾ palca pre spodnú rímsu + ¾ palca pre sľúbiť).

Dajte pozor, aby ste urobili čisté a priame rezy, pretože to pomôže vytvoriť priamy rám. Potom všetky štyri rezy obrúste.

Zostavte rám tak, aby zvislé kusy prekrývali konce vodorovných kusov, a potom škatuľu prilepte a pribite. (Dva až tri 2-palcové nechty v hornej a dolnej časti každého zvislého kusu by mali stačiť.)


KROK 3
Preglejkový kus vložte do zadnej časti rámu škatule - mal by dobre priliehať - a držať ho na mieste v každom rohu pomocou spojovacích dosiek. Umiestnite 3'-dlhú dosku cez každý roh a pripevnite ju tromi ½-palcovými skrutkami (jedna cez dosku do preglejky a dve cez dosku do protiľahlých okrajov rámu).


KROK 4
Piesok pre vaše zrkadlo s orámovaním urobte pieskom, aby ste odstránili triesky a nadbytočné lepidlo. Prejdite celú vec raz papierom so 60 zrnami a potom znova so 120 zrnami.


KROK 5
Rám zafarbite alebo vyfarbite bez ohľadu na farbu. (Nie je však potrebné maľovať zadný interiér, pretože ho zakrýva zrkadlo.)

Povrchovú úpravu čistým lakom ochráňte drevo pred postriekaním vodou, ktoré by sa mohlo dostať nad umývadlo v kúpeľni a zasiahlo to zrkadlo zarámované pre domácich majstrov.


KROK 6
Ak chcete ľahko zavesiť vaše zrkadlo zarámované pre domácich majstrov, pripevnite dva zadné háčiky na pílky na zadnú časť krabice. Pretože zrkadlo je dosť ťažké, nezabudnite si vybrať vešiaky, ktoré udrží váhu. Potom zmerajte tak, aby boli umiestnené rovnomerne pozdĺž hornej časti dreveného rámu (nie preglejky).


KROK 7
Nakoniec nalepte zrkadlo do vnútra rámčeka. Na zadnú časť rámu vytlačte dostatočné množstvo univerzálneho lepidla a zasuňte zrkadlo do rámu. Umiestnite niekoľko ťažkých kníh do stredu zrkadla, aby ste zaistili dobrú priľnavosť, zatiaľ čo lepidlo zaschne.

Pred zavesením na rámček počkajte celý čas odporúčaný na fľaši. Potom je vaše zrkadlo zarámované pre domácich majstrov pripravené zavesiť! Ak nájdete na stene gombíky, na ktorých chcete zavesiť rám, bolo by to najlepšie - nemusíte sa obávať, že by pár ťažkých fľašiek na mydlo príliš vážilo rímsu. V opačnom prípade sa rozhodnite pre stenové kotvy na podporu vášho projektu a potom načítajte.


Aj keď je rímsa mimoriadne funkčná, odporúčame vám použiť hĺbku na zavesenie malej zelene vo vašej kúpeľni. Už ste prišli na to, ako zarámovať kúpeľňové zrkadlo, takže tento posledný krok je jednoduchý! Stačí pridať malé skrutkové oko alebo háčik hore nohami do hornej časti rámu. Umiestnite ju jeden až dva palce od rohu, označte a predvŕtajte miesto a otočte ho na miesto. Je pripravený pre vaše najmenšie kvetináče!


Potrebujete ešte viac úložiska? Dopĺňajte vaše zarámované zrkadlo týmito zodpovedajúcimi nástennými policami pre domácich majstrov! Sú rovnako ľahko zostaviteľné.


Ama je závislák pre domácich majstrov a tvorivá myseľ za blogom Ohoh. Má rada domáce dekorácie, osvetlenie a projekty nábytku, ktoré môžu zahŕňať maľovanie, šitie, vŕtanie ... bez ohľadu na techniku! Čokoľvek má po ruke, je inšpiráciou pre vytvorenie a kŕmenie pre jej vážnu závislosť na upcycling.