Iné izby

Sprievodca pre kupujúcich: Vysávače Stick


Vďaka svojmu menšiemu motoru je vákuum palice tenšie a ľahšie ako jeho bratranci v stojatých nádobách. Stick vacs, ako už názov napovedá, má tiež dlhší dosah ako vreckové modely, čo im umožňuje ľahko sa čistiť podlahy alebo pavučiny v rohoch stropov. Niektoré palice sú navyše navrhnuté tak, aby sa prevádzali na vreckové vysávače, vďaka čomu získate to najlepšie z oboch svetov. Ale tieto chudé minis nemusia byť schopné zvládnuť náročné požiadavky na čistenie podláh. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, či najlepší vákuový nástavec môže skutočne pomôcť v okolí vášho domu - a ktorý špičkový model by mohol vyhovovať vašim potrebám.

Veľkosť verzus sila

Namiesto objemnej tašky alebo kanistra obsahujú vákuové paličky trubicu alebo šálku na zachytenie odpadu, ktorý má priemer iba asi štyri palce. Kompaktnosť uľahčuje ukladanie a je prospešná pre kohokoľvek s obmedzeným zásobovacím priestorom. Ich malé motory však jednoducho nedokážu dodať silu vákua v plnej veľkosti. Niekoľko pritiahnutí palice vac môže vyčistiť nečistoty a zvyšky z tvrdého dreva, betónu a dlaždíc a štetina s kefou môže pomôcť pri manipulácii s kobercom s nízkou prevádzkou s hromadou nie vyššou ako štvrť palca. Preskočte palicu, ak máte hrubý, chlpatý koberec na čistenie alebo podlahy znečistené veľkým množstvom použitia, hoci to jednoducho nebude mať dostatok šťavy, aby sa práca vykonala.

Kábel verzus akumulátorový

Nafukovacia tyčinka s káblom ponúka stabilné, nekonečné zásobovanie energiou a nepretržité sanie. Akumulátorové verzie môžu ísť kamkoľvek, ale keď sa batéria vybije, úroveň sania klesá - po 20 minútach môže byť potrebné akumulátor nabiť.

Kým vákuové palice zvyčajne váži päť až sedem libier, verzie s káblovými káblami sú zvyčajne najľahšie. To sa oplatí zvážiť, pretože jedna libra sa môže cítiť pekne, keď sa chystáte čistiť záclony alebo pavučiny od stropu.

Ak porovnávate bezdrôtové modely, nezabudnite vziať do úvahy napätie: Vyššie napätie sa premieta do dlhšej doby prevádzky. Vakuové palice sa pohybujú od 12 do 40 voltov; pre porovnanie, model s 20 V môže typicky bežať asi 15 minút na jedno nabitie, čo je zvyčajne dosť dlhé, aby pokrylo priestor menší ako 1000 štvorcových stôp. Taktiež si uvedomte, že tie najlepšie vákuové prúty bez káblov používajú vysoko účinnú lítium-iónovú batériu, ktorá sa nabíja rýchlejšie a vydrží dlhšie ako batérie NiCD a NiMH.

Zvážte Combo

Niektorí výrobcovia ponúkajú tyčový vákuum, ktoré sa premení na vreckový počítač jednoducho odpojením hriadeľa od hornej časti, kde je uložený motor. Toto umožňuje jednotke robiť rôzne typy čistiacich podláh ako palice a nábytok, autosedačky a ťažko dostupné zákutia a kľučky v ručnom režime.

Najlepšie stávky

Ste pripravení na vyzdvihnutie ľahkého spotrebiča na ľahkú prácu pri starostlivosti o podlahu? Aby sme vám pomohli pri výbere najlepšieho vákua na palicu, dnes sme zaokrúhlilo najlepšie hodnotené a najpredávanejšie modely na trhu, ktoré spĺňajú niektoré z vyššie uvedených úvah, ako aj ohromných zákazníkov. Zoberme si nasledujúcu tyčinku vysáva krém plodiny.

Dirt Devil Reach Max Multi Cordless Stick vákuum, 130 dolárov
Tím na kontrolu výrobkov spoločnosti Wirecutter chváli Dirt Devil Reach Max, viacfunkčný bezšnúrový vysávač, ktorý sa prevádza z palice na vreckové počítače jednoduchým uvoľnením hriadeľa. Tím, ktorý bol uznaný tímom ako najlepší vákuový piestik s nízkym rozpočtom, sa môže pochváliť 24-voltovou lítium-iónovou batériou, ktorá vydrží najmenej 20 minút, kým bude potrebné nabiť batériu. Tento multifunkčný nástroj s dvomi rýchlosťami a kefami / nadstavecmi navrhnutými na prach, riešenie schodov, čisté trhliny a ďalšie zvládne množstvo úloh po celom dome. K dispozícii na Amazon.

Bissell PowerEdge Pet Hard Floor Vacuum, 70 dolárov
Viac ako 6 000 recenzentov Amazoniek sú veľkými fanúšikmi vákuového vákuového vaku Bissell PowerEdge Pet, ktorý bol navrhnutý špeciálne na zachytávanie chumáčov domácich miláčikov a domácich nečistôt, aby udržali čisté, drevené dlaždice a betónové podlahy bez poškvrny. Tento kábelový model s hmotnosťou 7,1 libier má kábel s dĺžkou 20 stôp, inovatívny podstavec v tvare V na zachytávanie nečistôt a zvyškov bez ďalšieho pripevnenia kefy a otočnú hlavu na jednoduché obchádzanie zložitých nábytkových nôh a nepárnych uhlov. K dispozícii na Amazon.

Dyson V8 Absolute Cordless Stick vakuum, 450 dolárov
Tento špičkový model získal skóre u nakupujúcich Home Depot, čiastočne vďaka jeho pôsobivej 40-minútovej dobe behu, filtrácii HEPA a celkovej všestrannosti. Dyson V8, ktorý pracuje na lítium-iónovej batérii 21,6 V, váži iba 5,8 libier a dodáva sa s dvoma čistiacimi hlavami: jedným mäkkým valčekom, ktorý sa najlepšie hodí na hladké povrchy, a jednou univerzálnou (a všestrannou) kefou. Aj keď je jeho cenová značka strmá, ponúka 90-dňovú politiku vrátenia s Home Depot a dvojročnú záruku na diely a prácu. K dispozícii na domácom sklade.