Kuchyňa

Rádio: Regulácia teploty chladničky


Pokiaľ ide o plánovanie jedla, určite si chcete nechať baktérie mimo zoznamu hostí. Dobrým spôsobom je udržiavať chladničku pri správnej teplote.Počúvaj O TEPLOTE CHLADNIČKY alebo prečítať nižšie:

Moderné chladničky sú samozrejme vybavené sofistikovanými termostatmi. Problém je, že nie sú vždy presné.

Ak chcete otestovať teplotu, choďte do domáceho centra a vyzdvihnite si lacný teplomer chladničky. Umiestnite ho do stredu strednej police. Nastavte ovládacie prvky na chladničke tak, aby teplomer stále zostal v rozsahu 35 až 38 stupňov Fahrenheita. Majte na pamäti, že ak teplota klesne nižšie, napríklad na 32 stupňov Fahrenheita, jedlo zamrzne, zatiaľ čo ak teplota stúpne na 40 stupňov Fahrenheita, rast baktérií sa môže strojnásobiť.

Mliečne výrobky a vajcia uchovávajte v chladnejších spodných a zadných oblastiach a korenie v teplejších, ako sú dvere. Na nastavenie teploty a vlhkosti použite nastavenia na kôšch chrumkavejších. Zelení zostávajú svieži pri vyššej vlhkosti, zatiaľ čo iné plodiny, ako sú jablká a hrušky, sa im zvyčajne trochu sušia.

Skontrolujte teplotu každý mesiac alebo dva, aby ste sa uistili, že nastavenia zostanú v bezpečnom rozsahu.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine.Kliknite tu na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!