Kúpeľňa

Rádio: Najlepšie tipy pre netesné toalety


Máte netesnú toaletu? Verte tomu alebo nie, je to bežný problém. Pokračujte v čítaní a zistite najpravdepodobnejšie príčiny a najjednoduchšie spôsoby, ako napraviť situáciu.

Počúvaj O ZISŤOVACÍCH Toaletoch alebo prečítať nižšie:

Po prvé, niektoré podložky medzi miskou a nádržou mohli zlyhať. Zatvorte prívodný ventil, vyprázdnite nádrž vypláchnutím a potom zo spodnej strany nádrže vyberte matice, skrutky a podložky. Zdvihnite nádrž, umiestnite ju na bok a skontrolujte, či nie je potrebné vymeniť podložky.

Ďalším vinníkom môžu byť chybné upevňovacie prvky pripevňujúce plniaci ventil a guľový kohút k spodnej časti nádrže. Pred výmenou týchto častí však najprv vyskúšajte matice a skrutky, ktoré ich držia na svojom mieste, utiahnite ich - často sa tým problém vyrieši.

Na druhej strane, ak sa zdá, že únik prichádza zo dna nádrže, je pravdepodobné, že voskový prsteň, ktorý utesňuje záchod k podlahe, zlyhal. Výmena voskového prsteňa je oveľa väčšia práca, pretože zahŕňa odstránenie celej toalety z jej základne. Ak sa rozhodnete vymeniť voskový krúžok sami, najlepšie s priateľom, ktorý vám pomôže pri zdvíhaní, urobte ďalší krok a tiež vymeňte všetky skrutky, ktoré vykazujú známky korózie. Akonáhle budete mať toaletu späť na svojom mieste, nezabudnite pridať okolo základne korálik.