Ako na to a rýchle tipy

Ako na to: Zalisujte základné dosky


Pripravujete sa na maľovanie stien novým odtieňom? Aj keď môžete pochopiť, aký zásadný je základný náter, pokiaľ ide o skrytie nedokonalostí v stene, často zabudovaným krokom rovnakej dôležitosti je utieranie základnej dosky. Caulk je v podstate najlepším priateľom „do-it-yourselfer“ - spôsob, akým uzatvára malé praskliny v dreve a sadrokartóne, ktoré vytvárajú nerovnomerné steny a nesprávne odhadnuté zárezy. Tento tesniaci tmel slúži okrem vyplnenia medzier a bezchybnosti tesárstva aj ako dôležitá bariéra, ktorá zabraňuje tvorom a prievanom zostať mimo priestorov, kde by nemali byť. Okrem toho, tesniaci materiál vyplňuje medzery na zhromažďovanie prachu, ktoré uľahčujú čistenie základových dosiek.

Akonáhle sa dostanete na kĺb pomocou tohto nástroja, proces, ako tesniť základné dosky nemôže byť jednoduchší. Rozdelili sme ju na šesť jednoduchých krokov, od výberu správneho tmelu v domácom centre až po dokonale hladký povrch.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Latexové tesnenie
- Tmel
- nástroj 5v1 (voliteľný)
- Drôtená kefa (voliteľné)
- Vákuum s príslušenstvom
- Ocot
- Odstraňovač tekutého tmelu (voliteľný)
- Bielidlo (voliteľné)
- handrička z mikrovlákna
- Painterova páska
- Tesniaca pištoľ
- Nôž
- Plastové rukavice
- Ľad (voliteľné)

KROK 1: Vyberte správnu tesniacu hmotu.

K dispozícii je niekoľko druhov tesnení, z ktorých každá je prispôsobená typu vykonávanej práce. Kým kúpeľne alebo kuchyne - „zóny striekania“ v domácnosti - môžu vyžadovať vodotesnú tesniacu podložku, ako je silikón okolo podlahových dosiek, väčšina pri tvarovaní v dome využíva latexové tesniace materiály (niekedy označované ako „akrylový latex“ alebo „maliarska tesniaca hmota“). Tesniaci tmel Latex rýchlo schne, mierne sa rozširuje, aby lepšie vyplnil praskliny, existuje v rôznych farbách a dodáva sa dokonca aj vo farbe. Dá sa bezpečne povedať, že pokiaľ to hladko dokončíte podľa nasledujúcich krokov, nebudete vedieť, kde sa vaše drevo zastaví a začne sa tesniť.

KROK 2: Pripravte základné dosky maliarskou páskou.

Ak existuje nejaká tesniaca hmota, odstráňte ju čo najviac; stierací nôž, nástroj 5-v-1 alebo drôtená kefa môžu pomôcť vypudiť staré veci. Na oblasť naneste vákuový nástavec, aby ste získali posledný prach, a potom ho utrite ocot, odstraňovač tekutého tmelu alebo bielidlo a nechajte oblasť úplne vyschnúť. Akékoľvek drobky tesnenia alebo prachu môžu poškodiť pečať.

Najlepšie výsledky dosiahnete, keď si na oblasť nad a pod čiarou, ktorú chcete upchať, naneste maliarsku pásku, aby ste pomohli viesť dokonale rovnú a čistú guľôčku.

KROK 3: Vložte tesniacu pištoľ.

Väčšina druhov tesniaceho materiálu je dodávaná buď v stláčateľnej trubici alebo, obyčajne, v nábojnici, ktorá vyžaduje tesniacu pištoľ. Ak si ju zakúpite, odrežte trysku trubice v uhle 45 stupňov na požadovanú veľkosť guľôčok (zvyčajne 1/8 až 1/4 palca od špičky je najlepšia pre soklové lišty, v závislosti od toho, ako sú malé alebo veľké medzera, ktorú vyplňujete) pomocou nôž, potom prepichnite vnútorné tesnenie. Vložte náplň do tesniacej pištole podľa pokynov výrobcu.

KROK 4: Naneste tesniacu hmotu.

Držte tesniacu pištoľ v uhle 45 stupňov a najskôr na kúsku papiera urobte niekoľko cvičení, aby ste získali pocit, aký veľký tlak sa má vyvinúť. Zistíte, že musíte jemne a opakovane stlačiť spúšť, aby ste upchali tesnenie. Pohybujte sa rovnomerným tempom, takže neskončíte s príliš hrubými alebo príliš hrubými guľôčkami. Keď to dosiahnete, pokračujte k základným doskám a vyplňte priestor medzi čiarami pásky.

KROK 5: Vyrovnajte guličku skôr, ako zaschne.

Po dokončení oblasti, na ktorej pracujete, vyrovnajte hrbole v tesnení pre profesionálnejší vzhľad. Na vytvorenie rovnomernej a hladkej línie môžete použiť prst v rukavici namočený v troche vody alebo kocku ľadu.

KROK 6: Odlepte pásku maliara.

Odlepte pásku ihneď pred zaschnutím tesnenia (aby sa nezasekla za tesnenie alebo neroztrhla novú guľôčku). Potom nechajte tmel úplne vysušiť podľa odporúčaní výrobcu a až potom ho natrieť, aby zodpovedal základným doskám.