Ako na to a rýchle tipy

Postup: Odstránenie hrdze z prehliadača Chrome


Výrobcovia pridávajú do svojich výrobkov chrómovaný povrch, aby im poskytli zrkadlový povrch, ktorý hovorí: „Som prvotriedny.“ Chróm okrem svojho dobrého vzhľadu chráni aj podkladový kov pred koróziou. Preto nájdete chróm na vodovodných batériách, zariadeniach, náradí, vonkajšom elektrickom vybavení a vo vašom aute. Chróm však môže zlyhať, ak je zle aplikovaný, príliš tenký alebo poškriabaný opakovaným čistením pomocou abrazívnych čistiacich prostriedkov. Akonáhle chróm praskne, odlúpne alebo sa vyvinú dierky, stráca tieto ochranné schopnosti a skončíš s hrdzavými a koróznymi „kvetmi“, ktoré stúpajú na povrch, čo má za následok oranžové alebo zelené / modré škvrny. Tu sú štyri rôzne spôsoby, ako vyčistiť hrdzu od chrómu a spomaliť budúce udalosti.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Komerčný čistiaci prostriedok na mydlo
- Odmasťovacie mydlo
- Špongia
- Tkanina
- Papierové uteráky
- Gumové rukavice
- Ochranné okuliare
- Chrome lesk / čistič
- Rust penetrant
- Mosadzná vlna
- # 0000 oceľová vlna
- Citrónová alebo limetová šťava
- Cola
- Ocot
- Alobal
- Odmasťovací sprej
- Automobilový vosk

Najskôr však opatrnosť: Všetko, čo sa leskne, nie je chróm.
Kvalitné chrómovanie je drahé. Niektorí výrobcovia používajú na zníženie nákladov lacnejší chróm maľovať ktoré napodobňujú vzhľad skutočného obchodu. Metódy opísané nižšie, ktoré zahŕňajú použitie mosadzovej vlny, oceľovej vlny č. 0000 a hliníkovej fólie, všetky poškriabajú farbu, vystavia viac kovu vzduchu a ešte viac zhoršia koróziu. Ak si nie ste istí, či máte skutočný chróm chrómovej farby, skúste najprv na nenápadnom mieste fóliu, mosadz alebo oceľovú vlnu, aby ste zistili, či poškriaba povrch. Ak je to tak, zvoľte metódu odstraňovania hrdze s miernym obsahom kyselín alebo hrdze a použite handru.

V prípade kúpeľňového a kuchynského príslušenstva začnite odstraňovaním všetkých zvyškov mydlovej peny pomocou čističa mydlovej peny. Pri ostatných chromovaných povrchoch, ktoré nemusia obsahovať zvyšky mydla, bude odmasťovací čistiaci prostriedok, ako je mydlo, fungovať dobre, aby odstránil všetky nečistoty na povrchu. Utrite čistou handrou alebo papierovou utierkou.

Svoju prácu môže splniť množstvo produktov, takže si vyberte svoje na základe množstva peňazí a energie, ktoré by ste radšej investovali do tejto úlohy, ktorú urobíte sami.

  • Chróm alebo kovový lesk: Aj keď tento komerčný produkt má tendenciu stáť viac (10 až 15 dolárov za kontajner), poskytuje prístup typu všetko v jednom, ktorý trvá takmer vôbec. Naneste tento krém a ošetrujete chróm pomocou čistiaceho rozpúšťadla, inhibítora korózie a tesniaceho prostriedku, aby ste vyplnili dierky a póry a spomalili budúcu koróziu naraz.
  • Hrdzavá penetrácia a mosadzná vlna alebo # 0000 oceľová vlna: Za približne 5 až 8 dolárov na plechovku prenikajú produkty prenikajúce hrdze, ako je WD-40, špeciálny penetračný sprej, alebo PB B'laster Catalyst, hlboko prenikať do trhlín a medzier a rozpúšťať hrdzu. Mazivo navyše redukuje pranie vašej kovovej vlny. (Ak sa rozhodnete pre oceľ, dávajte pozor, aby ste nešli s hrubšou triedou ako # 0000; iní môžu poškriabať chróm.)
  • Domáce jemné kyslé čistiace prostriedky: Mierne kyseliny v domácnosti dokážu splniť svoju úlohu a ušetriť vám peniaze a cestu do obchodu, ale nie byť energeticky pripravení vložiť do projektu viac tuku z lakťov. Vyberte citrónovú alebo limetkovú šťavu, colu (ktorá obsahuje kyselinu uhličitú, kyselinu citrónovú a kyselinu fosforečnú) alebo ocot; domáce kyseliny silnejšie ako tieto môžu kov leptať. Keď hrdza zmizne, musíte kyselinu neutralizovať, osušiť a utesniť voskom.
  • Hliníková fólia a voda: Tento mäkký kov odstraňuje hrdzu chemickou reakciou, drhne bez poškriabania a zanecháva ochrannú hliníkovú iónovú vrstvu, ktorá spomaľuje hrdzu.

Nasaďte si gumené rukavice a ochranné okuliare. Potom pokračujte spôsobom, ako odstrániť hrdzu z chrómu, ktorá zodpovedá pomocníkovi na odstraňovanie hrdze, na ktorý by ste mohli položiť ruky.

  • Ak používate a komerčný lak na chróm / kov, naniesť handru alebo špongiu a trieť, kým hrdza nezmizne. Potom utrite čistou handrou a ste hotoví.
  • Ak používate hrdzavá látka, aplikujte produkt na postihnutú oblasť chrómu podľa pokynov výrobcu. Často to znamená nechať ho na niekoľko minút saturovať hrdzu, odfúknuť ho pomocou bronzovej vlny alebo oceľovej vlny č. 0000 a opakovať. Uzatvorte nasledujúci krok.
  • Ak používate a domáci odstraňovač hrdze, naneste jemnú kyselinu podľa vášho výberu - citrónovú alebo limetovú šťavu, colu alebo ocot - a nechajte ju namočiť asi päť minút, kým ju vyperiete špongiou. Utrite dosucha. Opakujte, kým všetka hrdza nezmizne. Roztoky slabých kyselín neutralizujte prúdom vody a utrite dosucha. Potom uzavrite podľa pokynov v kroku 4.
  • Ak používate alobal, roztrhnite prívod špajze na malé prúžky a brodte sa do čistiacich vankúšikov. Ponorte balený hliník do vody a vydrhnite chróm, každú podložku zlikvidujte, pretože stráca účinnosť. Pred utesnením ich prepláchnite vodou a dosucha utrite čistou textíliou.

Pokiaľ nepoužívate komerčný lak na leštenie s integrovaným tesnením, naneste na chróm kvalitný automobilový vosk. (Syntetický polymérny vosk na auto trvá dlhšie ako obyčajný karnaubský vosk.) Vosk vyplní zostávajúce trhliny a póry, aby zabránil vlhkosti a spomalil budúce vypuknutia hrdze.