Ako na to a rýchle tipy

Ako na to: Čistenie škvŕn matraca


Dobrý matrac je nákup veľkých lístkov, ale škvrny od telesných tekutín po nehody s raňajkami v posteli sú často nevyhnutné. A čo viac, viditeľné škvrny vo väčšine prípadov stratia záruku na matrac. Chráňte tak svoju investíciu pravidelným čistením a odstraňovaním škvŕn v rámci vašej bežnej upratovacej činnosti. Je ľahké to robiť, zahrňovať každodenné ingrediencie, ktoré už bezpochyby máte ukryté v čistiacom boxe. Tu sú uvedené základné vzorce, ako čistiť škvrny na matracoch, aby ste mohli rýchlo vyhostiť ktorúkoľvek z najbežnejších matricových škôd (a ešte raz si oddýchnuť).

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Vákuum s upevnením na čalúnenie
- Sprejová Flaška
- Voda
- Kvapalina na umývanie riadu
- Peroxid vodíka (3%)
- Prášok na pečenie
- Pracích práškov
- Ocot
- Mäkká čistiaca kefa alebo stará zubná kefka
- uterák a / alebo špongia
- Absorpčný uterák

KROK 1
Pripravte matrac na odstránenie škvŕn odizolovaním celej podstielky a plachiet. Dajte mu dôkladné vysávanie pomocou čalúnenia a ako opatrenie „keď ste v tom“, použite štrbinový nástroj okolo celého potrubia, kde sa zhromažďuje prach a vlasy. Prach a vlasy nemusia súvisieť so škvrnami, ktoré chcete liečiť, ale ich odstránenie udržuje populáciu roztočov, ktorá je obzvlášť dôležitá pre pokojný spánok, ak trpíte alergiou.

KROK 2
Spôsob čistenia škvŕn matraca závisí od typu škvŕn samotných. Každú škvrnu zacieľte vhodnou technikou čistenia.

• Moč, pot a zvracanie: Tieto telesné tekutiny sú najpravdepodobnejšími vinníkmi matracových porúch. Nanešťastie nemôžete matrac namočiť, ako by ste si kúpili odev; skôr musíte použiť tekutinu striedavo s rozprašovacou fľašou, aby ste sa vyhli premene svojej pomaly schnúcej vankúše na ideálne vlhké podmienky pre rast plesní a plesní (yuck!). Najskôr jemne zahmlite zafarbenú plochu čistou vodou, kým nebude mierne navlhčená. Potom zmiešajte jednu šálku 3% peroxidu vodíka s tromi lyžicami jedlej sódy a niekoľkými kvapkami saponátu v sprejovej fľaši. Zamlžte tento roztok nad škvrnou a jemne ju čistite mäkkou kefou alebo starou zubnou kefkou, kým škvrna nezmizne. Nakoniec očistenú oblasť zahmlite čistou vodou a osušte savou utierkou.

• Krv: Vyhoďte krv vyššie uvedenou technikou a uistite sa, že voda aj čistiaci roztok sú chladný (horúci spôsobí, že škvrna bude navždy dobrá). Po zmiešaní vložte roztok sódy na pečenie peroxidu vodíka do chladničky asi na hodinu, aby sa teplota znížila. Pravdepodobne budete musieť použiť ďalšie čistenie kefou na krvné škvrny a možno budete musieť postup zopakovať viackrát. Vyčistite všetok prebytočný roztok čistou absorbčnou utierkou.

• škvrny od jedla a nápojov: Pri káve, červenom víne alebo iných nožničkách na potraviny a nápoje zmiešajte jeden diel pracieho prostriedku, jeden diel octu a 10 dielov vody v rozprašovacej fľaši. Zamlžte škvrnu a premiešajte mäkkou kefou alebo zubnou kefkou. Roztok dajte 10 až 15 minút na zotrvanie. Potom škvrnu navlhčite utierkou alebo špongiou, aby ste odstránili škvrnu a čistiaci roztok. Opláchnite uterák / špongiu a podľa potreby pokračujte v púšťaní. Potom osušte suchou absorpčnou utierkou, aby ste odstránili všetok prebytok kvapaliny.

KROK 3
Ak chcete matrac dezodorovať, dôkladne posypte vyčistenú oblasť jedlou sódou. Pomôže to odvádzať nepríjemné pachy a zároveň absorbovať zvyškovú vlhkosť.

Ak je to možné, nechajte matrac sedieť až 24 hodín, aby sa mohol úplne vyschnúť (v noci sa chystajte vyhodiť na pohovku alebo do inej spálne). Alebo, ak je čas nevyhnutný, môžete použiť ventilátor alebo fén na chladnom prostredí, aby ste veci urýchlili.

KROK 4
Akonáhle je matrac úplne suchý, vysajte jedlú sódu a posteľ si pripravte. Budete si dobre odpočinúť s vedomím, že váš matrac je bez škvŕn a je sedmokráska čerstvý!

Pozri si video: Rady pre domácnosť: Ako vyčistiť moč z matraca. EMI (August 2020).