Natieranie

Rádio: Jedným z kľúčových krokov maľovania, ktorý ste prehliadali


Ak sa chystáte na projekt maľovania interiérov, pred pridaním ďalšieho budete chcieť zabezpečiť, aby bol každý kabát úplne suchý. Tento nevyhnutný - a často prehliadaný - krok je kľúčom k zabráneniu nerovnomernej textúry a viditeľných šmuh. Optimálny čas sušenia však závisí od mnohých faktorov.


Počúvaj NA PAINT SUŠENÍ alebo prečítať nižšie:

Jedným z nich je typ farby, ktorú používate. Latex má tendenciu zasychať rýchlejšie ako farba na báze oleja. Takže s latexom môžete zvyčajne aplikovať ďalšiu vrstvu do štyroch hodín, zatiaľ čo pri olejovej farbe potrebujete najmenej 24 hodín času schnutia.

Dôležitý je aj váš spôsob nanášania: Štetce zvyčajne vytvárajú hrubšie vrstvy náterov, ktoré zvyšujú dobu schnutia, zatiaľ čo valčeky vytvárajú tenšie a rovnomernejšie vrstvy, ktoré rýchlejšie schnú.

Teplota, vlhkosť a vetranie tiež ovplyvňujú kúzelné číslo. Na udržanie konzistentného prostredia a bezpečnú cirkuláciu vzduchu používajte klimatizáciu. Latexová farba sa najlepšie aplikuje pri teplotách v rozmedzí od 50 do 85 stupňov Fahrenheita, zatiaľ čo ideálny rozsah pre laky na báze oleja je 40 až 90 stupňov Fahrenheita. (Ak začnete maľovať, keď je predpoveď mimo dosahu, môžete medzi nátermi a / alebo povrchovou úpravou očakávať dlhšie časy.) Skontrolujte časy schnutia na štítku na farbe. Ak si stále nie ste istí, či je povrch pripravený, mýlite sa opatrne a venujte mu trochu viac času.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknite tu na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!