Kuchyňa

Rádio: Mraznička na Fritzi?


Priemerná mraznička trvá 10 až 15 rokov, kým ju musíte vymeniť. Ak máte iba niekoľko rokov a stále neuchovávajú mrazené tuhé jedlo a nápoje, môže ísť o lacnejšiu trasu.


Počúvaj O RIEŠENÍ PROBLÉMOV HNEDÝM MRAZIČOM alebo prečítať nižšie:

Pred zakúpením úplne nového zariadenia začnite s niekoľkými tipmi na riešenie problémov.

Najprv vyčistite police a uistite sa, že ventilátor odparovača nie je zakrytý zajtrajšími hamburgermi. Prebalené mrazničky blokujú cirkuláciu chladeného vzduchu tak, ako by mali.

Rozmrazujte mrazničku každý rok. Ak máte model s manuálnym odmrazovaním, skontrolujte, či na vnútorných stenách nie je usadený ľad. To môže drasticky znížiť účinnosť.

Z tohto dôvodu môžu špinavé alebo chybné tesnenia dverí. Pre začiatočníkov udržiavajte tesnenie čisté a utrite ich každých pár týždňov, aby ich omrvinky nebránili ich sania. Potom, aby ste zistili, či plomby robia svoju prácu, vykonajte test „dolárovej bankovky“: Otvorte mrazničku a jeden koniec dolárovej bankovky umiestnite na vnútornú pečať a zatvorte dvere. Ak môžete dolár ľahko vytiahnuť, pečať si vyžaduje určitú pozornosť. Ak musíte ťahať, aby ste vybrali cesto, pečate sú pravdepodobne v poriadku. Vyskúšajte niekoľko sekcií jednotlivých dverí.

Nakoniec vytiahnite mrazničku a skontrolujte cievky kondenzátora, aby ste sa uistili, že nie sú znečistené. Ak tomu tak nie je, dajte do práce vysávaciu štrbinu alebo kefu! (Podrobnosti o tejto upratovacej práci máme tu.)

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!