Nezaradené

Ako na to: Hang Christmas Lights Outside


„Obdobie je pre všetky veci žiarivé a jasné. V nespočetných komunitách po celej krajine je závesné vonkajšie vianočné osvetlenie každoročnou udalosťou a susedia súťažia o najlepšie osvetlený dom na ulici. Predtým, ako vytiahnete predlžovací rebrík v chladných tempách, uvedomte si však, že existuje správny spôsob a nesprávny spôsob, ako zavesiť vianočné osvetlenie vonku. S trochou predbežného plánovania a so správnymi nástrojmi a materiálmi môžete bezpečne zvládnuť úlohu a vytvoriť osvetlené majstrovské dielo, ktoré bude hovoriť o bloku. Pozrite si naše kroky a tipy na zavesenie tohtoročných sviatočných svetiel.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Papier a ceruzka
- Meracie pásmo
- Predlžovací rebrík
- Rebrík
- Svetelné spony z plastového pásového žľabu
- Spony na palube
- Vonkajšie vianočné osvetlenie
- Vonkajší predlžovací kábel (káble)
- Zipsy
- Odkladací stĺp
- Stávka na dvor s časovačom
- Lepiaca páska

BEZPEČNOSŤ PREDOVŠETKÝM: Predlžovacie rebríky a stupňové rebríky musia byť pevné a bezpečné. Nešplhajte na drsný rebrík a nikdy sa neskláňajte na stranu rebríka v snahe natiahnuť sa ďalej, než je dosah vašej normálnej ruky. Namiesto toho sa šplhajte dole a premiestnite rebrík skôr, ako budete pokračovať vo svojej práci zavesiť vianočné svetlá vonku.

KROK 1
Navrhnite plán osvetlenia. Či už chcete zimnú rozprávkovú zimu alebo preferujete minimalistický vzhľad, je múdre načrtnúť na papier alebo aspoň uviesť zoznam typov svetiel, ktoré chcete a kam ich umiestnite skôr, ako narazíte do obchodu a pokúsite sa rozhodnúť v ulička plná oslnenia. Postavte sa cez ulicu z domu a pomôžte si predstaviť svoj plán. Chcete ozdobiť iba odkvap alebo sa chystáte ozdobiť verandové stĺpy, zábradlia, poštové schránky, ploty a dokonca aj svoje stromy a kríky?

KROK 2
Pomocou dlhej meracej pásky (50 stôp alebo dlhšie, ktorá funguje dobre) zmerajte vzdialenosti, kde budete zavesiť svetlá, napríklad pozdĺž okien, rámov dverí a okien a zvislých rohov vášho domova. Zaznamenajte si merania, aby ste si nekúpili príliš veľa alebo príliš málo svetiel.

Rovné čiary sa ľahko merajú, ale ak plánujete omotávať svetlá okolo stĺpov alebo konárov stromov, musíte urobiť trochu odhad. Aj keď pre balenie svetiel nie je stanovené žiadne pravidlo, pomocou nasledujúceho vzorca môžete zistiť, koľko budete potrebovať. Tento príklad používa 10 stôp. kolóna s 1,5-noha. obvod:

Vydeľte výšku stĺpca (v palcoch) podľa toho, ako ďaleko od seba by ste chceli oddeliť každý obal svetelného vlákna. Myslíme si, že 3 palce od seba sú pekné. Pretože náš príklad je vysoký 10 stôp (120 palcov), náš vzorec by bol 120 ÷ 3 = 40.

Potom vynásobte celkový počet (v našom prípade 40) obvodom stĺpca (v stopách). Pre náš stĺpec, ktorý má obvod 1,5 stôp, by to bolo 40 x 1,5 = 60.

Pre našich 10 stôp. stĺpec, potrebovali by sme 60 stôp svetiel, aby sme prameňov odmotali 3 palce od seba. Vaše výsledky sa budú líšiť v závislosti od výšky a obvodu kmeňa stĺpca alebo stromu.

Zdobenie kríkov a kríkov strunovými svetlami je vecou osobnej preferencie a musíte vziať do úvahy šírku a výšku kríkov. To znamená, že 6 stôp evergreen potrebuje okolo 400 svetiel, aby sa dosiahol veselý a jasný, ale nie zaplnený vianočný stromček.

Ak chcete znížiť počet elektrických zásuviek, ktoré potrebujete, vyberte svetelné vlákna, ktoré sa navzájom spájajú. Prečítajte si pokyny a obmedzenia výrobcu. V mnohých prípadoch môžete bezpečne pripojiť až 25 svetelných prameňov LED a až šesť prameňov žiaroviek.

KROK 3
Testujte svetlá pred zavesiť ich. Toto je obzvlášť dôležité, ak používate uložené vianočné svetlá z predchádzajúcich rokov, ale aj úplne nové prvky môžu byť chybné. Pripojte každý prameň jednotlivo. Posledné, čo chcete, je stráviť čas zavesením svetla, ktoré nefunguje!

KROK 4
Na zavesenie prameňov pozdĺž odkvapov a štítov použite plastové svetelné spony. Tieto lacné klipy sú navrhnuté špeciálne pre zavesenie vianočných svetiel a zavesia sa na hornú hranu odkvapu vášho domu alebo striedavo skĺznu pod okraje šindľov. Prečítajte si pokyny k balíku, aby ste zistili podrobnosti - niektoré sú vhodné pre oba typy pripojenia. Na pripevnenie svetiel nepoužívajte klince alebo svorky: Mohli by ste poškodiť odkvap, šindle alebo svetlá. Dodržiavajte postupy bezpečného rebríka, ako je uvedené vyššie.

KROK 5
Svetlá namontujte na zábradlia buď navíjaním prameňa okolo zábradlia, alebo - pre dokonale priamu líniu svetiel - pomocou svoriek na palube. Spony na paluby sú navrhnuté tak, aby bezpečne držali štandardné zábradlie a podporovali reťaz svetla. Plastové zipsy sú tiež dobrou voľbou na pripevnenie ľahkých prameňov na zábradlia a stĺpiky.

KROK 6
Ak je to možné, pomocou svetelných závesov pripevnite svetlá na vyššie vetvy stromov. Je nebezpečné vyšplhať sa na vetvy a zavesiť svetlá na stromoch, ale svetlo visiaci stĺpik vám umožňuje zostať na zemi alebo na bezpečnom priečke rebríka a zároveň voľne šmýkať vetvy okolo a okolo vetiev.

KROK 7
Na zapojenie vašich svetiel použite predlžovací kábel určený pre exteriér. Vnútorné predlžovacie káble nie sú bezpečné pre vonkajšie použitie. Ak chcete, aby bolo vaše osvetlenie ešte bezpečnejšie, ovinúť trochu káblovodov okolo zásuvných modulov, kde sú zapojené káble. Tým sa zníži pravdepodobnosť, že sa do zástrčky dostane vlhkosť a vyhodí sa poistka alebo istič.

TIPY NA SVETELNÝ ÚSPECH

• Použite časovač na zapnutie vianočných svetiel za súmraku a ich vypnutie o niekoľko hodín neskôr, pokiaľ ich nechcete nechať celú noc. Stávky na dvore, ktoré majú viac zásuviek a časovačov, sú navrhnuté špeciálne na ovládanie vonkajšieho osvetlenia sviatkov.

• Výber vianočných svetiel LED môže pomôcť ušetriť peniaze na účtoch za služby. LED diódy spotrebujú menej energie ako žiarovky a sú rovnako atraktívne. Okrem toho vás môžu zbaviť úzkosti, že tu alebo tam vyhorenie žiarovky spôsobí, že celý reťazec bude zbytočný. (Rovnako ako väčšie žiarovky LED určené pre žiarovky a žiarovky, vydržia desaťročia dobre aj po žiarovkách!)

• Najlepší tip, ako zavesiť vianočné svetlá vonku, nemá nič spoločné s ich pripevnením k vám domov a na krajinu a všetko čo do činenia s ich uložením. Je pravda, že tento prípravok môže eliminovať zbytočné triedenie zamotaných svetiel. Keď teda sviatky zhasnete po sviatkoch, pred ich zabalením ich naviňte okolo veľkých plechoviek, ako sú napríklad plechovky od kávy. To im uľahčí odpočinok, keď ich vyrazíte na budúci rok. Alebo, ak takéto nádoby nemáte, skúste použiť jednu z týchto troch metód na uchovávanie vianočných svetiel. Každý, kto sa pokúsil rozmotať škrupinu svetelných prameňov, ocení tento tip!


Pozri si video: How to Hang Outdoor Christmas Lights. Lighting Design Tips (Jún 2021).