Ako na to a rýchle tipy

Ako: Vytvorte si svoj vlastný prírodný žulový čistič


Majitelia domov vytryskajú do žuly do kuchynských liniek, do kúpeľňových dosiek a iných povrchov pre svoju schopnosť zvládnuť teplo, odolávajú každodenným škrabancom a samozrejme vyzerajú skvele. Porézny povrch žuly však môže nahromadiť nečistoty, špinu a baktérie, ktoré môžu utlmiť jej vzhľad a zhoršiť vrstvu priehľadného tmelu, ktorý ho chráni pred odštiepením a odfarbením. Trik zvládne nielen žiadny čistič.

Bohužiaľ, väčšina „univerzálnych“ čističiek predávaných v obchodoch je pre tento priepustný kameň príliš drsná. Aj keď špeciálne domáce čistiace prostriedky sú k dispozícii v domácich centrách (za 5 až 15 dolárov), môžete ušetriť hotovosť a Vyvarujte sa chemikálií tým, že vyšľaháte vlastný domáci žulový čistič netoxickými, nepoškodzujúcimi prísadami, ktoré už bezpochyby máte po ruke. Postupujte podľa tohto receptu a vytvorte si svoj vlastný prírodný čistič a dajte ho použiť do niekoľkých minút. Je ideálny na čistenie žuly - a mnohých ďalších povrchov domácnosti, ktoré si vyžadujú šetrnú starostlivosť.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- fľaša na 16 sprejov
- Tekuté mydlo na riad
- Trenie alkoholu
- Voda
- Esenciálny olej
- handrička z mikrovlákna alebo mop z mikrovlákna

KROK 1
Do sprejovej fľaše nalejte pol šálky trecieho alkoholu, pol lyžičky riadu mydlom a pol šálky teplej vody. Dezinfekčné vlastnosti alkoholu, spojené s odmasťovacími schopnosťami mydla, dodajú jeden-dva údery na odstránenie baktérií a špiny z povrchu žuly.

KROK 2
Ak je to potrebné, pridajte do sprejovej fľaše desať až 20 kvapiek éterického oleja, aby ste vylúhovali domáci čistič žuly jemnou vôňou, ktorá dezodoruje povrch žuly. Basil, levanduľa a vôňa škorice sú vynikajúce možnosti. Kým kyslé kvapaliny, ako je citrónová šťava, môžu korodovať tmel a spôsobiť, že základná žula je citlivá na triesky, éterický olej s citrusovou vôňou je pH-neutrálny a úplne bezpečný na použitie na tomto pórovitom kameni.

KROK 3
Zaistite striekaciu hlavu späť na fľašu a potom fľašu niekoľkokrát jemne pretrepte, aby sa obsah skombinoval. Fľašu označte a uložte na suchom mieste mimo domácich zvierat a detí, alebo ju okamžite použite na čistenie povrchov okolo domu.

KROK 4
Vyskúšajte tieto tipy a získajte maximum zo svojho domáceho čističa žuly!

Žulové dosky: Utrite povrch čistou handričkou z mikrovlákna (vyhnite sa abrazívnym práčkam ako je oceľová vlna, ktorá môže poškriabať). Potom dôkladne nastriekajte domáci čistič na celú dosku a utrite ju handričkou z mikrovlákna. Ak na povrchu stále vidíte zhluky alebo škvrny, na problémovú plochu nastriekajte ďalší čistiaci prostriedok a na uvoľnenie a zdvihnutie špiny použite silnejší krúživý pohyb. Po vyčistení rýchlo utrite akýkoľvek zostávajúci domáci žulový čistič handričkou z mikrovlákna (jeho vyschnutie môže spôsobiť menšie pruhy).

Žulová podlaha: Rovnaká technika čistenia, ako je opísaná vyššie, funguje pre podlahy, ale namiesto tkaniny použite handričku z mikrovlákna, aby ste ušetrili časy a udržali chrbát v zátoke.

Žulové backsplashes: Rovnakú techniku ​​čistenia uvedenú vyššie použite na odstránenie štrku a mastnoty zo spätných postrekov žuly, ale vyhnite sa striekaniu domáceho čističa žuly na hotové drevo obklopujúce spätné stieranie (napr. Kuchynská linka), pretože trenie alkoholu môže narušiť lak alebo farbu na povrchu dreva.

Žulový krb obklopuje: Čisté sadze a odtlačky prstov z krbu obklopujú rovnakým spôsobom, aký sa používa na čistenie dosiek.

Mramor a iné kamenné povrchy: Rovnako ako žula, aj tieto materiály sú averzívne voči kyselinám, ale tento čistiaci prostriedok na domáce žuly nebude vďaka neutrálnemu pH poškodený. Čistite rovnakými metódami ako je uvedené vyššie.

Malé spotrebiče: Tretie alkohol je dobre znášaný prístrojmi z nehrdzavejúcej ocele a plastom potiahnutými plastmi, takže zriedená forma v tomto domácom čističi žuly je bezpečná pre použitie na hriankovače, kávovary a ďalšie náležitosti, ktoré ľahko hromadia špinu. (Uistite sa, že v roztoku používate izopropylalkohol, tj. Triaci alkohol, nie etylalkohol, ktorý môže korodovať plasty.) Na čistenie odpojte spotrebič od elektrickej siete a nechajte ho úplne vychladnúť. s handričkou z mikrovlákna. Vyvarujte sa striekaniu LCD displejov na spotrebiče, pretože trenie alkoholom v tomto recepte môže odstrániť číry ochranný povlak na displeji.