Ako na to a rýchle tipy

DIY Lite: Úzky nočný stolík, ktorý sa hodí do každého usporiadania spální


Či už nemôžete skončiť bez knihy, alebo si jednoducho chcete skontrolovať svoju e-mailovú schránku v telefóne skôr, ako zaspíte, môžete oceniť úložisko, ktoré ponúka nočný stolík s plnou výbavou, hneď vedľa postele. Keď sa však vaše spálne už cítia stiesnené, niekedy sa cíti ako jeden z mnohých kusov ďalšieho nábytku.

Nie je to tak s týmto DIY plávajúcim nočným stolíkom: Jeho úzky tvar vydrží najviac 6 palcov v jeho najhlbších úsekoch - ideálna hĺbka na položenie telefónu, knihy, pohárov alebo hrnčeka. Pretože to nezaberá žiadny podlahový priestor, nevyzerá to, že by to dav vytlačilo. Navyše, jeho malý profil vyžaduje iba jedno rezivo! Len pár zárezov a skrutiek a budete mať k dispozícii potrebné úložisko na dosah ruky.


MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- 1 × 6 rezivo (8 stôp)
- Pravítko alebo uhlomer
- Tužka
- Ručná píla
- Palmová brúska
- brúsny papier s hrúbkou 60 a 120 gramov
- Lepidlo na drevo
- 2-palcové a 5-palcové oporné platne (2)
- Akumulátorový vŕtací skrutkovač
- 1⁄2'dĺžne skrutky
- 3-palcová x 5-palcová opravná platňa
- Kladivo
- 11⁄2'dĺžne klince
- 2 vešiaky na rámové píly
- Základný náter (voliteľný)
- Semigloss paint (voliteľné)
- Morenie dreva (voliteľné)
- Lak (voliteľné)
- Štetec
- Kotvy na stenu (voliteľné)


KROK 1
Rezivo 1 × 6 nakrájajte na päť kusov, z ktorých každý má dĺžku 11,5 palca. Traja z nich sa naskladajú, aby si postavili zadnú časť nočného stolíka, a zvyšné dve vytvoria police. Mali by ste mať iba dosť reziva na rezanie dvoch 18-1 až 2'-dlhých kúskov, aby ste vytvorili nočné stolíky. Raz obrúste všetky hrany papierom so zrnitosťou 60 a potom zopakujte so brúsnym papierom so 120 zrnami.

Akonáhle sú všetky kusy narezané, začnite stavať zadnú časť DIY plávajúceho nočného stolíka: Usporiadajte dva 11-1⁄2'-dlhé kusy vodorovne na rovný povrch, jeden nad druhým (ako je zobrazené). Na okraje, ktoré sa budú dotýkať, pridajte nejaké lepidlo na drevo a stlačte spolu. Potom ju zaistite upevnením 2-palcovej až 5-palcovej opravnej dosky centrovanej cez šev pomocou šiestich skrutiek s rozmermi 1 - 2 palca.


KROK 2
Na spodnú hranu spodného kusu dreva položte väčšiu opravnú dosku s veľkosťou 3 palce na 5 palcov. Táto doska sa bude musieť rozprestierať cez ¾-palcový zadný okraj police a časť spodného panelu, takže ju umiestnite do stredu a umiestnite ju tak, aby 1/3 bola na dreve a 2/3 visel. Upevnite pomocou troch skrutiek.


KROK 3
Vystreknite pruh lepidla na drevo pozdĺž horného okraja nepoužitého rezu z dreva dlhého 11 ½ palca (horná polica); tu sa pripojí k zadnej časti plávajúceho nočného stolíka pre domácich majstrov. Potom umiestnite policu kolmo na drevený panel, ktorý ste zostavili v kroku 2, a zatlačte panel do lepidla.

Oporná doska by teraz mala zakrývať a zavesiť na okraj police. Zaskrutkujte otvory na platni do police.


KROK 4
Vezmite štvrtý kus dreva s dĺžkou 11 - 1,2 cm a na okraj jednej z dlhších strán naneste lepidlo. Prilepenú hranu pritlačte k zadnej stene DIY plávajúceho nočného stolíka a zapnite ju na chrbte - je dobré pravidelne sa uistiť, že chrbát leží dokonale rovne. Potom projekt znova položte na bok a preveďte tri skrutky cez opravnú dosku.


KROK 5
Na vytvorenie spodnej police použite posledný rez 11 - 1,2 palca. Naneste nejaké lepidlo na jeden z dlhších okrajov na ktorejkoľvek strane bude vrchom tejto police. Potom pritlačte lepenú hranu k spodnej časti panelu. Pozdĺž zadnej strany namontujte ďalšiu 2-palcovú a 5-palcovú dosku na údržbu s tromi skrutkami v zadnej časti a tromi skrutkami cez poličku.


KROK 6
Potom z bočných kúskov dreva dlhých 18 - 1,2 cm urobte boky svojho kutilského nočného stolíka.

Pre dizajn, ktorý sa necíti tak rušivo visiaci na stene spálne, sme hornú polovicu každej strany (začínajúcu nad hornou poličkou) sklonili dozadu. Vyberte horný roh a označte 4 palce (krátka strana 5-1⁄2 palca) a 10 palcov dole (pozdĺž strany 18-1-2 palca) a body spojte. Pílením pozdĺž čiary ceruzky vystrihnite trojuholník. Na obidvoch stranách nočného stolíka obrúste všetky okraje, počínajúc papierom so 60 zrnami a končiacim papierom so 120 zrnami.


KROK 7
Pripevnite strany tak, aby rohy rezu smerovali von. Odlepte odkrytý okraj zostavy a položte na ňu stranu tak, aby boli všetky okraje zarovnané. Pokiaľ chcete, držte dosky pomocou spúšt'acích svoriek, kým lepidlo začne vysychať a kladivo zatĺkate do klincov.

Potom klepnite na hrsť klincov pozdĺž horných okrajov strany: jeden alebo dva pozdĺž dna a tri alebo štyri pozdĺž okraja, ktorý sa pripája k zadnej časti plávajúceho nočného stolíka.


KROK 8
Dva vešiaky na rámy na pílky na nechty na oboch stranách zadnej časti DIY plávajúceho nočného stolíka. Predtým, ako ich pripevníte, pomôžte si tým, že nakreslíte čiaru 2 palce zhora úplne dozadu. Ak zarovnáte vrchy vešiakov s touto značkou ceruzky, budú správne zarovnané a polica bude po namontovaní na stenu rovno.


KROK 9
Nakoniec ozdobte DIY plávajúci nočný stolík, ktorý by ste chceli, s morením alebo farbou dreva. Ak ste si vybrali škvrnu namiesto základného a pololesklého kombinovaného náteru (ktorý sa dá ľahko utrieť napríklad v prípade rozliatia pohára s vodou), ochráňte pomocou kefy na laku.

Po zaschnutí je pripravený na zavesenie! Zmerajte od stredu jedného pílkového závesu do stredu druhého - budú od seba vzdialené približne 10 - 1,2 palca - a do steny vedľa postele položte dva klince alebo skrutky oddelené touto vzdialenosťou na zavesenie nového. plávajúci nočný stolík. Pretože v ktoromkoľvek čase môžete mať pár kníh s vážením nadol, je najlepšie vŕtať do nástenných skrutiek. Ak však pri vašej posteli nie sú žiadne osoby, na ďalšiu podporu použite hmoždinky so skrutkami.


Ama je závislák pre domácich majstrov a tvorivá myseľ za blogom Ohoh. Má rada domáce dekorácie, osvetlenie a projekty nábytku, ktoré môžu zahŕňať maľovanie, šitie, vŕtanie ... bez ohľadu na techniku! Čokoľvek má po ruke, je inšpiráciou pre vytvorenie a kŕmením pre jej vážnu závislosť na upcycling.