Kuchyňa

Rádio: Rýchly spôsob, ako vyčistiť liatinovú panvicu


Niet divu, že liatinový riad je populárny: sú netoxické, rovnomerne vyhrievané a dostatočne odolné, aby vydržali celé generácie! Tu je návod, ako správne udržiavať tieto zručnosti pre vás - a pre vaše vnúčatá @ @

Počúvaj O ČISTENÍ HRADU CAST IRON alebo prečítať nižšie:

Aj keď štítok hovorí „pred korenené“ alebo „nelepivé“, nechajte panvicu pred použitím na ochutenie.

Najskôr zabalte hliníkovú fóliu cez spodný stojan rúry, aby ste zachytili odkvapkávanie, potom predhrievajte na 325 stupňov Fahrenheita. Na vnútornú a vonkajšiu stranu liatinovej vane naneste tenkú vrstvu rastlinného oleja. Nakoniec vložte panvicu hore nohami na stredný stojan rúry. Pečieme jednu hodinu, potom sa vypnú a panvica sa nechá úplne vychladnúť. Akonáhle je korenené, ste pripravení variť.

Pri čistení liatinovej panvice to urobte hneď po dokončení varenia, kým je panvica stále teplá. Zoškrabajte akékoľvek jedlo plastom, nie kovom. Tým sa zabráni poškriabaniu. Ak potrebujete, môžete pridať rastlinný olej alebo morskú soľ, aby ste uvoľnili prilepené jedlo, ale nepoužívajte mydlo na jedlo. Nakoniec panvicu utrite dosucha, aby ste zabránili hrdzi a aby ste zachovali nelepivý povlak.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!