Ako na to a rýchle tipy

Ako: Odstráňte zvyšky pásky


Role lepiacej pásky sa dá nájsť takmer v každej skupine náradia na svete, a to vďaka jej univerzálnosti, prístupnosti a skutočnosti, že sa doslova lepí ako lepidlo. Je to preto, že lepiaca páska je vytvorená zo zmesí prírodných kaučukov, aby sa zaistila pevná dlhodobá priľnavosť. Toto požehnanie je však tiež prekliatím, keď príde čas na odstránenie pásky a všetkých jej stôp. Vyčistenie nie je ľahká úloha.

Ak sa ocitnete v takej lepivej situácii, máme riešenie. Týchto päť opráv je vynikajúcich na odstránenie zvyškov lepiacej pásky z dreva, skla, vinylu a iných materiálov bez poškodenia samotného povrchu.

  • škrabanie
  • Teplá voda
  • Trenie alkoholu
  • - Mazivo ako WD40
  • Fén

Prečítajte si ďalšie informácie o rýchlom odstránení zvyškov lepiacej pásky, takže môžete začať od štvorcového čistého zvyšku.

MOŽNOSŤ 1: Zoškriabať lepidlo.

V prípadoch, keď sú zvyšky lepiacej pásky minimálne a nie sú príliš tvrdohlavé, môže jednoduchá škrabka pomocou stieracieho noža (alebo noža na maslo v štipke) vypudiť gunk. Začnite od jedného konca postihnutej oblasti a pomaly sa presúvajte na druhý pomocou malých, opakujúcich sa škrabancov, pričom držte čepeľ takmer rovnobežne s povrchom tak, aby sa nevykĺzla. Pri práci s drevom a vinylom, ktoré sa ľahko poškodia, buďte obzvlášť opatrný a obozretný.

MOŽNOSŤ 2: Navlhčite povrch teplou vodou.

Teplá voda často dokáže účinne odstrániť zvyšky lepiacej pásky zo skla, vinylu, linolea a iných povrchov, ktoré majú povrchovú úpravu s vysokým leskom. Teplo zmäkčuje štruktúru lepidla, zatiaľ čo viskozita pomáha tlačiť preč. Aplikujte čistú vodu špongiou alebo handričkou z mikrovlákna a vydrhnite malými ťahmi dozadu a dopredu.

Ak to zlyhá, pridajte kvapku alebo dve ručné mydlo alebo tekutinu na umývanie riadu, aby ste lepidlo ďalej rozložili. Pre obzvlášť tvrdohlavý goo - a iba na vode odolný povrch - namočte predmet do teplej mydlovej vody alebo ho prikryte teplou, mokrou mydlovou hubou alebo handrou po dobu 10 až 20 minút. Potom utrite dosucha a vyhnajte gunk.

MOŽNOSŤ 3: Rozpustite zvyšky, ktoré zostanú.

Ak dúfate, že sa lepidlo lepiacej pásky úplne rozpustí z neporézneho povrchu, skúste trieť alkohol. Toto rozpúšťadlo nie je vhodné pre väčšinu natieraných materiálov a vždy by sa malo najprv testovať na kov a sklo. Pevne utrite handru namočenú v izopropylalkohole (aký pravdepodobne máte v lekárničke) na malej ploche, aby ste zaistili, že nespôsobí nevzhľadné výsledky. Ak sa skúšobná náplasť ukáže byť úspešná, pokračujte tak, že gunk zakryjete alkoholom, pracujete v malých častiach a nechajte kvapalinu odpariť do bodu, kde môžete ľahko zotrieť všetku zvyšnú látku.

MOŽNOSŤ 4: Namažte zvyšky, ktoré pretrvávajú.

Olej a iné mazivá, ktoré nahradzujú vodu, môžu pomôcť vyhrať vojnu proti goo. Ak pracujete so sklom, linoleum, vinylom alebo hotovým drevom, siahnite po WD-40. (Ak nemáte po ruke plechovku vhodnú, vymeňte rastlinný olej pri izbovej teplote priamo z kuchynskej skrinky.) Noste rukavice, aby ste ochránili pokožku a celý povrch striekali. Potom vyčkajte niekoľko sekúnd, kým pomocou prsta v rukavici vyhladíte vzduchovod. zvyšky pásky. Potom zvyšný olej umyte mydlom a vodou. Na nedokončené drevo nikdy nepoužívajte olej ani iné mazivá; prepadne to do pórov - a to je zlé!

MOŽNOSŤ 5: Dosiahnite teplo doslova.

Horúci vzduch môže oslabiť priľnavosť zvyškov lepiacej pásky a uľahčiť tak odstránenie z takých povrchov, ako sú nedokončené a plocho natreté drevo, na ktoré by ste nepoužívali olej alebo vodu. Táto metóda si môže vyžadovať ďalšie úsilie, ale je to pravdepodobne vaša najbezpečnejšia stávka, pretože nezahŕňa žiadne tekutiny, ktoré by mohli preniknúť cez pórovité povrchy a spôsobiť zmenu farby alebo poškodenie. Medzi každým pokusom o zoškrabanie zafixujte sušič vlasov na najvyššom mieste niekoľko centimetrov od porušujúceho materiálu. Pracujte v malých častiach a spravujte toľko horúcich vzduchových prúdov, koľko je potrebné na odstránenie všetkého.