Kuchyňa

14 skvelých nápadov pre vymeniteľné spätné vôle


Môžete ho namaľovať, obkladať alebo prikryť tapetou, ale deň môže nakoniec prísť, keď budete chcieť odstrániť alebo znovu otvoriť backsplash v kuchyni. Zatiaľ čo ochranný postrekovač sa tradične inštaluje ako trvalé ošetrenie múrov, prenajímatelia alebo majitelia domov, ktorí hľadajú spätnú väzbu pomocou pásmovej pomoci skôr, ako sa pustia do nákladnejšej alebo rozsiahlejšej renovácie kuchyne, často hľadajú dočasné alternatívy k prestížnej kuchynskej funkcii.

Odnímateľné protisvetlo je ideálnym riešením: môžete ho nainštalovať a užiť si ho teraz, ale bezbolestne ho môžete oddeliť neskôr bez toho, aby ste za ním stáli, zafarbili alebo inak poškodili stenu. Aj keď materiály a inštalačné techniky pre tieto odvážne odnímateľné spätné vôle sú nekonvenčné, výsledky sú rovnako krásne ako akékoľvek iné, ktoré by ste získali z možnosti trvalého spätného lúča. Prejdite nadol a inšpirujte sa nimi, potom si jednu vytvorte pre svoju vlastnú kuchyňu.

Vráťte sa na rysovaciu dosku

Aký lepší spôsob, ako podnietiť kreatívne chute malých alebo dospelých, s veľkou fantáziou, ako pomocou backsplash kuchynskej tabule? S týmto odnímateľným papierom zo zvitkov na tabuli od NuWallpaper (k dispozícii na domácom sklade) môžete pomocou nástennej kefy alebo valca preskočiť chaotický nános slanejšej kriedovej farby na steny. Namiesto toho jednoducho nakrájajte, odlupujte a prilepte niekoľko hárkov samolepiacej vinylovej steny k stene vašej kuchyne. Pretože nadmerná vlhkosť môže spôsobiť poškodenie papiera, uschovajte to pre oblasť spätného špliechania pod skrinkami, ktoré nie sú priamo za umývadlom. Alebo choďte do toho a vhoďte sa za umývadlo! Keďže papier je dodávaný v 18-metrových listoch (celkom takmer 31 štvorcových stôp), pravdepodobne budete musieť niečo ušetriť, ak potrebujete znovu vykonať časť, pretože jedlo bolo hlučné.

Stick 'em Up

Prilepená nudná štvorcová dlaždica? Zoberme si každé svoje vlastné prázdne plátno. Vystrihnuté vinylové nálepky môžu vytvoriť vzor, ​​ktorý chýba. Jill at Snugglebug University vystrihla svoje zariadenie pomocou stroja (jej šikovný Silhouette Cameo), ale čitatelia môžu dosiahnuť podobné vzory pomocou stálych rúk a nožníc alebo dokonca rôznych úderov, aby vytvorili túto odnímateľnú vôľu.

Aj keď sa proces vyrovnania každého kusu môže zdať zdĺhavý, nemôžete poraziť toto riešenie, aké je hospodárne: Jeden kotúč samolepiaceho vinylu v čiernej farbe alebo akýkoľvek iný odtieň, ktorý sa vám páči, dokáže dostatočne pretransformovať existujúce backsplash dlaždíc. materiál zostávajúci na riešenie iného v dome.

Toč sa s tým

Ak umiestnite jednotlivé vinylové nálepky, znie to ako tiež veľa práce pre vás, zvážte nájdenie vzorované dočasné tapety, ktoré môžete hodiť na list. Táto trieda tapiet, navrhnutá už ako nájomca vhodná pre nástenné krytiny, ľahko prechádza cez natierané alebo maľované steny a ďalšie rovné povrchy - ideálne riešenie pre ľahko použiteľné a ľahko odstrániteľné backsplash. Nie je ťažké nájsť opakujúci sa vzor, ​​ktorý sa veľmi podobá obkladačke, ako to urobila Naomi z Plaster and Disaster. Prečítajte si o svojom dobrodružstve pri výbere, lúpaní, vyhladzovaní a orezávaní dvoch kotúčov, aby sa zmestili do jej backsplashu v kuchyni, a budete sa cítiť dobre pripravení na riešenie projektu sami.

Falošná doska s maľovaním prstom

Aj keď to vyzerá presvedčivo ako inštalácia drahých marockých dlaždíc, táto odnímateľná backsplash vyžaduje iba vopred narezané drevené dlaždice a gélové škvrny Unicorn SPiT (k dispozícii jednotlivo alebo v súpravách na Amazone). Áno, v skutočnosti, že krásne nedokonalé pestrosť, ktoré sa bežne vyskytuje v sklenených obkladačkách, je možné replikovať zmiešaním tria svetlých odtieňov s prstami, rovnako ako tu robí dizajnér a televízny hostiteľ Mark Montano. Rovnako ako ostatní pred ním, odporúča najprv položiť a prilepiť všetky kusy na preglejku z preglejky a potom pripevniť tento panel na vašu stenu pomocou dočasnejších prostriedkov, ako je obojstranná páska alebo dokonca niekoľko príkazových prúžkov 3M. Predtým, ako dôjde na stenu, však jeden finálny povlak z epoxidovej živice Famowood Glaze Coat Epoxy Resin (k dispozícii aj na Amazone) dosahuje vysoký lesk sklenenej dlaždice.

Zapojte sa

Ak máte záujem o nový vzhľad a trochu viac funkcií, systém otvorov a háčikov z drevotriesky môže organizácii dať do kuchyne. Pegboard položený nad vaše existujúce backsplash vám umožní zavesiť voľné servírovacie potreby, hrnce, panvice alebo dekorácie, aby ste ušetrili vzácny priestor na vašej pracovnej ploche. Drevotrieskovú dosku by ste mohli maľovať saténovým alebo pololesklým povrchom (ktorý sa ľahšie čistí ako nedokončená doska). Potom pripevnite pomocou lemovacích prúžkov, aby ste nainštalovali vymeniteľné spätné vôle na sadrokartón.

Alebo by ste mohli zvážiť inováciu: Odolné voči hrdzaveniu a hnilobe - kovové doskové panely z rady Pegboard X2 sú ideálnymi úpravami steny pre obytné štvrte v kuchyni. Ak by sa drevená doska dostala postriekaním jedlom alebo mastnotou, jednoducho ju utrite mydlom a vodou, aby ste ju opäť nepoškvrnili a leskli. Navyše sú navrhnuté so zadnými prírubami, takže stačí len priskrutkovať panely do steny, potom zasunúť háčiky a zavesiť kuchynské potreby.

Čokoľvek iné ako námestie

Máte radi čistý a svieži vzhľad dlaždíc, ale pomýšľajte nad tým, ako starostlivo ukladáte jednotlivé dlaždice lepidlom, potom aplikujete maltu a škárovaciu hmotu pomocou špecializovaných nástrojov? Alebo možno je to váš prenajímateľ, ktorý nemá rád myšlienku nájomcov, ktorí používajú prenajaté dlaždice na prenajatý priestor. Vyberte si však správne dlaždice a práca môže byť jednoduchá a dočasný. Dekoratívne inteligentné dlaždice (k dispozícii na domácom sklade) sú vybavené gélovou vrchnou vrstvou lepidla, vďaka ktorej je ich inštalácia dvojstupňovým procesom bezpečným proti zlyhaniu: odlúpnite a prilepte na miesto. Tieto žiaruvzdorné dlaždice odolné voči teplu, vlhkosti a prasknutiu vydržia takmer čokoľvek - sú ešte menej citlivé na postupné žltnutie, ktoré často postihuje tradičné inštalácie dlaždíc. Odstránenie je rovnako jednoduché: Vezmite fén do odnímateľného protisklzu, aby ste lepidlo zmäkli, a potom jemne potiahnite za rohy, aby ste ho zoslabili.

Strih z inej tkaniny

Superstar sartorial zručnosti nie sú potrebné pre toto na mieru šité tkaniny backsplash. V skutočnosti nesľubujeme žiadne ihly, ak v Engineer Your Space sledujete vedenie Isabelle! Inštruuje, ako vytiahnuť vašu obľúbenú látku (napríklad tento geometrický vzor podobný dlaždiciam) napnutú cez prednú časť preglejky rezanej na mieru, zaistiť ju sponkami a upevniť ju pevne na miesto medzi doskou a skrinkami. Kus tvrdeného skla narezaného na rovnakú veľkosť chráni bielizeň pred mastnými škvrnami a plameňmi z neďalekej varnej dosky.

Alternatívne môže látka, tekutý škrob a maliarsky valček urobiť trik na to, aby z plátna látky urobila dočasnú tapetu. Jednoducho rolujte tekutý škrob na požadovanú plochu kuchynskej steny a potom nalepte niekoľko vopred narezaných textilných panelov - buď pevných alebo vzorovaných - na lepidlo. Rukou vyhladzujte všetky záhyby v tkanine, keď tkaninu nanášate na profesionálne vyzerajúcu úpravu steny, ktorú skutočne urobíte.

Dočasné dlaždice

Ak, podobne ako Jessica zo štyroch generácií pod jednou strechou, obočíte dlaždicu, ktorá je určená pre maltu, ale stále nie ste pripravená povedať „áno“ celoživotnej inštalácii v kuchyni, vyskúšajte jej projekt sklenených dlaždíc. Tajomstvo tejto odnímateľnej vôle je jej konštrukcia zadnej dosky. Strihala jej do trojnožkových panelov pomocou šikovnej pílky, zaskrutkovala ich do svojich stien a potom povrchovú úpravu stien prikrývali podzemné dlaždice pomocou tenkej malty a bez pieskovej malty (ktorá nebude poškriabať sklenenú dlaždicu). Nasledujte svoju podrobnú cestu, aby ste si ju znovu vytvorili doma - a majte po ruke plastovú vodováhu tak, aby vaša vôľa pokračovala úplne rovno.

Do lesa

Zaručené drevené dyhy zaručene zvyšujú teplo a intimitu studenej a klinickej kuchyne, ale ich tradičná trvalá aplikácia z nich urobila pre nájomcov menej ako ideálna možnosť spätného lúčenia. S dekoratívnymi panelmi z drevených stodolov Weaber to tak nie je (k dispozícii na domácom sklade). Tieto ľahké dosky potrebujú iba klinčeky, aby zostali na kuchynskej stene, a tieto upevňovacie prvky zanechávajú po odstránení minimálne poškodenie. (Vážne! Keď sa chystáte vysťahovať, prelomte tie malé diery.) Keď boli sušiarne dosiek na svojom mieste, postavili scénu do kuchyne inšpirovanej prírodou.

Šťastie žrebovania

Nerobte o tom žiadne kosti: Toto Sharspacké škrabanie od Mallory a Savannah zdieľané v A Beautiful Mess je najjednoduchší spôsob, ako skopírovať vzhľad backringu z rybieho mozaikového obkladu bez toho, aby čelil hnevu vášho prenajímateľa. Zapíšte výučbu dua, stolársky štvorec a jednu dlaždicu metra, potom začnite sledovať dlaždicu pod uhlom na stene, aby ste vytvorili tradičný dizajn v tvare V. Potom prejdite ceruzkovým vzorom s olejovým perom Sharpie na báze oleja. Akákoľvek farba urobí pre tieto faux injektážne linky, ale čierna proti ostro bielej v tejto kuchyni dosahuje obzvlášť príjemný vizuálny kontrast. Čerstvé vrstvy základného náteru a farby môžu skryť túto spätnú vôľu vhodnú pre nájomcov pred odchodom.

SÚVISIACE S: 10 rýchlych a ľahkých domácich majstrov so Sharpie

Blízky kontakt

Kontaktný papier je dar z nebies na akomkoľvek povrchu, ktorý nemá štýl, ale jeho odstránenie bez námahy (teplom fénu) je zvlášť cenené v kuchyniach nezúčastnených domácich majstrov, ako sú Malissa a Machelle z radostnej nepokoje. Odlúpenie tohto umelo mramorového spätného lúča sa vzdáva vysokých nákladov na mramorové dosky a odbornej práce spojenej s ich ukladaním a inštaláciou. Jednoducho nalepte samolepiacu vinylovú fóliu pomocou ukazovateľov z týchto prefíkaných blogerov a hladký povrch odnímateľného backsplash znamená, že čistenie sa nikdy nebude cítiť ako fuška.

Náhodné čl

Z „oopsov“ okamihov v kuchyni urobte umelecké dielo tým, že vytrhnete zlomené kúsky tanierov na túto mozgu spätnú vôňu mozaiky od Marisa, ako je vidieť na Design Sponge. Na kúsku preglejky pokrytej lepidlom na keramické dlaždice usporiadajte kombináciu farebných chráničov dosiek a rôznych dlaždíc v náhodnom vzore a vyplňte ich trhliny tmavou škárovacou hmotou, aby sa zaistilo, že sa vzor objaví. Nemáte dostatok dosiek na naplnenie dosky? Dosky doplňte rozbitými mušľami alebo črepmi starého porcelánu, aby sa zvýšila vizuálna rozmanitosť. Po zaschnutí je možné dosku pripevniť k kuchynskej stene pomocou vysokovýkonnej francúzskej príchytky a skrutiek, ktoré sú veľa ľahšie sa v budúcnosti stiahne, ako keby ste jednotlivé kúsky dlaždíc prilepili priamo na stenu.

Veľkosť nezáleží

Pre väčšinu praktických domácich kuchárov je hlavným cieľom backsplash zachrániť múr pred postriekaním, ktoré letí počas prípravy jedla mimo dosahu. Koniec koncov, drhnutie uvarených paradajkových škvŕn sa môže časom opotrebovať na vašich maľovaných stenách v kuchyni. Alex at Food52 zostavil malú kolekciu dlaždíc (vyzdvihnutých počas cesty do španielskeho mesta Grenada) do odnímateľného backsplashu pre jej nájomný byt. Pretože bola materiálom obmedzená na všetko, čo vzala späť do príručnej batožiny, tento projekt nebol nikdy určený na vyplnenie celej steny kuchyne. Napriek tomu miniatúrny dizajn slúži svojmu účelu dobre a zmení tento roh kuchyne na ústredné miesto. Tento povrch je navrhnutý tak, aby pokrýval takmer šírku vrchu sporáka a výšku priestoru medzi sporákom a skrinkami. Aby priľnula k stene, fixovala dlaždicu najprv na preglejku pomocou stierky a textúrovaného tmelu a potom zatlačila dlaždice na miesto. Po zaschnutí sa táto preglejka tiež prichytila ​​na stenu pomocou francúzskej zarážky.

Ľahší kov

Rovnako ako spotrebiče z nehrdzavejúcej ocele alebo leštené chrómové prvky môžu vyzerať v kuchyni ostré, takže aj kovová dlaždica za spotrebičmi na doske. Vďaka panelom Fasade Backsplash (dostupným jednotlivo alebo v súpravách v Amazonii) môžete zachytiť očarujúcu povahu stropov z cínu, ktoré sa nachádzajú v historických domoch, za zlomok ceny. Inštalácia týchto termoplastických embosovaných panelov je navyše jednoduchá, pretože sú dostatočne tenké na to, aby ich bolo možné rezať nožnicami alebo nožmi na úžitkové účely. a dostatočne ľahké na zavesenie ozdobnými klincami alebo cvočkami. Najťažšia časť môže byť z 18 ponúkaných kovových povrchových úprav; aj keď nemôžete nájsť svoju farbu, je tu matná biela možnosť maľovať.

Dajte pozor, keď príde čas, aby ste ich vydržali: Dajte tieto dlaždice do vzdialenosti 6 palcov od vašich varných platní a rúr. V opačnom prípade môže nadmerné teplo (teploty nad 140 stupňov Fahrenheita) zmeniť pôvodnú podobu dlaždice a poškodiť váš nový vzhľad.