Zelená

Rádio: Opravy zápachu foul


Ak váš odpad môže pretrvávať vo vydávaní nepríjemného zápachu - aj keď vymieňate vrecia a pravidelne ich umyte - tu je niekoľko jednoduchých riešení, ktoré dezodorizujú plechovku a vyčistia vzduch.

Počúvaj O PEVNÝCH ZÁVODOCH PRE ŠTVORÚ PÔVODU alebo prečítať nižšie:

Najskôr zvoľte intenzívnejšie čistiace prostriedky. Pokúste sa ho dobre oprieť bielym octom alebo peroxidom vodíka a následne teplou vodou.

Ak je to stále smradnuté, pridajte na spodnú časť plechovky trochu jedlej sódy skôr, ako vrecko vymeníte. Jedlá sóda môže v kovových plechovkách spôsobiť koróziu, takže pred jej pridaním do plechovky ju zabaľte do filtra z papierovej kávy a potom ju zaklapnite do krútenej kravaty.

Ponechanie čerstvého plátu sušiča na spodnej časti plechovky tiež pomôže absorbovať zápach. Keď vyberiete odpadkový sáčok, vypnite ho.

Ďalšou možnosťou je vanilkový extrakt. Pridajte niekoľko kvapiek na niekoľko bavlnených guličiek a nechajte ich v uzavretej, prázdnej nádobe cez noc.

Niektoré ďalšie prírodné riešenia, ktoré môžete vyskúšať? Pomarančové, citrónové alebo limetové šupky, mäta alebo pandanské listy (ktoré sa bežne používajú pri varení v juhovýchodnej Ázii). Všetky masky nepríjemné pachy s príjemnou vôňou. Medzitým na kávu alebo čajové vrecká, absorbovať nežiaduce pachy.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!