Podlahy a schody

Ako: Vytvorte si vlastný čistič podlahy z tvrdého dreva


Či už novo inštalované alebo staršie ako sto rokov, podlahy z tvrdého dreva sú pozoruhodnou vlastnosťou v mnohých domácnostiach. Drevo je prírodne pružný materiál a utesnené uretánovou podlahou z tvrdého dreva môže trvať aj tie najťažšie roky, kým bude potrebné povrchovú úpravu alebo zriedkavejšie nahradiť. Aj keď sú drevené podlahy na zozname tradičných elegancií pod mnohými „nevyhnutnými“ požiadavkami, vyžadujú náročnejšiu starostlivosť a údržbu ako materiály ako laminát, vinyl alebo dlaždice, ktoré odolávajú odieraniu a ľahšie sa čistia.

Kým čističe podlahy z tvrdého dreva sú hojné na trhu, existuje niekoľko inteligentných dôvodov, ako si vytvoriť svoj vlastný. Niektoré komerčné výrobky obsahujú chemikálie, ktoré môžu dráždiť oči, pokožku alebo dýchací systém alebo môžu byť toxické po požití. Ak máte malé deti alebo domáce zvieratá, ktoré sa často hrajú na podlahe (alebo jedia), alebo jednoducho oceňujete výhody „zeleného“ domu pre zdravie a životné prostredie, možno budete chcieť vyhnúť komerčným čistiacim prostriedkom v prospech prirodzeného prístupu. Navyše, výrobky kúpené v obchode špeciálne navrhnuté pre podlahy z tvrdého dreva môžu byť drahé, okolo 7 až 20 dolárov za fľašu s obsahom 32 uncí, zatiaľ čo domáci čistiaci prostriedok na podlahy z tvrdého dreva vám tu môže získať takmer 200 32-uncových zmesí z jediného $ 16, 32- unca fľaša kastrálneho mydla.

Ako už bolo uvedené, nie všetky prírodné čistiace prostriedky sú vhodné na podlahy z tvrdého dreva. Tvrdé kyslé prísady, ako je ocot alebo citrón, môžu pruhovať povrchovú úpravu uretánu, takže podlahy vyzerajú zakalené a matné. A príliš intenzívne čistenie - buď pomocou čistiaceho nástroja alebo pridaním abrazívnej zložky, ako je soda do čistiaceho roztoku - môže tiež poškodiť povrchovú úpravu. Najlepší domáci čistiaci prostriedok na podlahy z tvrdého dreva odstráni nečistoty bez toho, aby poškodil povrch pod podlahou. Náš recept sa spolieha na kastrálne mydlo, ekologickú alternatívu umývacieho prostriedku alebo iných čistiacich prostriedkov a vankúšik z mikrovlákna na jemné čistenie.

Pred použitím receptu dobre zametajte alebo vysajte podlahu, aby ste odstránili všetky nečistoty alebo zvyšky. Potom jednoducho premiešajte, vytierajte a obdivujte pekné tvrdé drevo!

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- 1 čajová lyžička čistého kastrálneho mydla (ako je Dr. Bronnerova)
- 4 šálky vody a viac na oplachovanie
- 5 až 10 kvapiek éterického oleja podľa vášho výberu (voliteľné)
- Sprejová Flaška
- Mop s podložkou z mikrovlákna

Krok 1

Pridajte kastrálne mydlo, vodu a ak chcete ľahkú vôňu, éterický olej (ako je mäta pieporná, pomarančová alebo levandulová), do rozprašovacej fľaše. Pevne priskrutkujte hornú časť a dobre premiešajte.

Krok 2

Pred použitím akéhokoľvek nového čistiaceho prostriedku na celú vašu podlahu - vrátane tohto - vyskúšajte ho na mieste mimo cesty, napríklad pod kusom nábytku. Nanášajte podľa pokynov uvedených nižšie a opláchnite, potom skontrolujte, či nedošlo k poškodeniu skôr, ako budete pokračovať so zvyškom podlahy.

Krok 3

Pri práci na malých plochách (asi tri štvorcové stopy naraz) rozstreknite čistiacu zmes na podlahu.

Dávajte pozor, aby ste nestriekali príliš veľa domáceho čističa podlahy z tvrdého dreva naraz, aby voda nestála príliš dlho na povrchu. Nadmerná vlhkosť môže preniknúť do dreva a spôsobiť vážne poškodenie dosiek pozdĺž línií opuchu, baňkovania, deformácie alebo dokonca oddeľovania.

Krok 4

Pomocou pohybov dozadu a dopredu pozdĺž zŕn dreva pracujte v čistiacom roztoku suchým mopom z mikrovlákna. (Vyvarujte sa navlhčeným vankúšikom; v spreji je dostatok vlhkosti). Pokračujte v práci s malými škvrnami, opláchnite a vytlačte prebytočnú vodu z mopu, keď sa znečistí, až kým neurobíte celé poschodie.