Steny a stropy

Najlepšie TV Mount Mount, podľa Happy Majitelia domov


Popcorn sa objaví, nápoje sa ochladia a ste pripravení sa pozerať na svoju obľúbenú šou. Až na to, že sa usadíte na pohovke, objaví sa vám - možno nie prvýkrát - to, ako veľmi by sa vám potešilo vaše pozeranie, ak by ste televízor umiestnili mimo konzolu alebo z mediálneho centra a postavili sa na stenu. Koniec koncov, uplynulo desaťročie, keď na plochých obrazovkách nahradili ploché obrazovky. Nielenže na stenu uvoľníte nehnuteľnosť na svojom nábytku, ale budete si tiež môcť vychutnať zážitok zo sledovania v divadle.

Na tento účel je potrebné zakúpiť držiak na TV. Zatiaľ čo dnešné televízory sú určite tenké, pre mnohých ľudí je väčšia obrazovka, tým lepšie - čo zvyšuje váhu jednotky. Pri nákupe nástenného držiaka televízora je preto potrebné zohľadniť veľkosť a hmotnosť televízora; rovnako dôležité je zvážiť flexibilitu používateľa, ktorá vyhovuje vášmu štýlu pozerania. Prečítajte si ďalšie informácie o funkciách, ktoré je potrebné vyhľadať v najlepšom držiaku na stenu televízora, a zistite, prečo zákazníci, ako ste vy, dali nasledovným piatim nasledujúcim modelom recenzie:

 1. NAJLEPŠIE UPEVNENÉ STENY NA TVÁRNÚ STENU: Upevnenie televízneho prijímača s pevným snom
 2. NAJLEPŠÍ NÁKLÁDKA NA STENU TV: Echogear výklopná montáž na stenu
 3. NAJLEPŠÍ PLNÝ POHYB TVAROVEJ STENY: Montáž snímača Dream Full-Motion TV na stenu
 4. NAJLEPŠÍ KRYT NA MONTÁŽ STENY TV: Loctek Full-Motion Curved TV Mount Mount
 5. NAJLEPŠIE JEDNODUCHÉ NASTAVENIE TVAROVEJ STENY: OmniMount Play70

Kľúčové úvahy pri výbere správnej montáže televízora

Typy nástenných držiakov

Existujú tri základné štýly nástenných držiakov televízora a rozdiely sa väčšinou znižujú podľa ich flexibility.

 • Pevné uchytenie na stenu sú najjednoduchším a najlacnejším typom (zvyčajne sa pohybujú medzi 20 a 50 $). Tieto držia televízor takmer v jednej rovine so stenou a prepožičiavajú miestnosti čistý a moderný vzhľad. Znamená to však tiež, že nemôžete nakloniť alebo upraviť uhol obrazovky; vždy stojí priamo vpred. Ak vždy sedíte na rovnakom mieste a pozeráte televízor a máte priestor na pripevnenie jednotky na stenu, aby bol stred obrazovky pri sedení na úrovni očí, môže byť pevný držiak dobrou voľbou. Len si uvedomte, že v rôznych denných dobách môže okná prechádzať cez okná. Ak musíte televízor namontovať blízko okna, možno bude potrebné zatiahnuť žalúzie, aby ste zabránili odrazu oslnenia na obrazovke. Nezabudnite tiež, že pevný držiak obmedzuje prístup k zadnej časti televízora, takže ak sa často potrebujete dostať k portom, ktoré sa tam nachádzajú, pevný držiak nie je pre vás.
 • Výklopné držiaky televízora umožňuje nastaviť uhol obrazovky nahor a nadol medzi 5 a 15 stupňami; neumožňujú polohovanie zo strany na stranu. Ak chcete ponechať dostatočný priestor na naklonenie, počkajte, kým držiak na stene udrží televízor asi dva palce od steny. Výklopné držiaky televízora sú dobrou voľbou, ak sedíte vždy na rovnakom mieste oproti televízoru, ale musíte napríklad zavesiť televízor o niečo vyššiu, ako je úroveň očí nad krbom. Tieto typy nástenných držiakov vám tiež poskytujú trochu flexibility, aby ste sa vyhli oslneniu okien alebo osvetlenia miestností. Očakávajte, že zaplatíte od 40 do 100 dolárov za robustný model schopný podporovať veľkú televíziu.
 • Full-motion TV nástenné držiaky, nazývané aj kĺbové držiaky, umožňujú takmer úplnú slobodu pri umiestňovaní televízora. Vytiahnite ho niekoľko stôp smerom od steny, nakloňte ho zo strany na stranu alebo ho upravte nahor a nadol. Ak chcete sledovať televíziu z rôznych miest v miestnosti alebo pri ležaní, musíte upraviť obrazovku tak, aby blokovala oslnenie z viacerých okien alebo svetiel, alebo chcete pripojiť svoj televízor do rohu, zamilujete si všestrannosť celého -montáž na stenu. Uvedomte si však, že s týmito typmi úchytiek nezačnete dobre zapadať; aby sa umožnil plný pohyb, väčšina ponecháva medzeru niekoľko palcov medzi držiakom a stenou. Musíte tiež zabezpečiť, aby všetky káble a káble mali dostatočný priestor na to, aby zostali na svojom mieste, aj keď je televízor vytiahnutý, pokiaľ to umožňuje držiak. Najvýhodnejšou možnosťou sú televízne pripojenia s plným pohybom; v priemere zaplatíte 40 až 80 dolárov, ale v prípade vysokovýkonných oceľových držiakov, ktoré podporujú najťažšie televízory, sa očakáva, že zaplatia viac ako 100 dolárov.

Veľkosť, hmotnosť a montážne obavy

Balenie každého držiaka na stenu televízora označuje, akú veľkosť televízora a akú váhu môže držiak bezpečne podporovať. Najlepšie držiaky na TV stenu sú certifikované UL, čo znamená, že prešli prísnymi testami, aby dokázali, že dokážu udržať váhu, ktorú tvrdia. Nepoužívajte šetrenie tým, že si kúpite držiak vhodný pre menšiu alebo ľahšiu televíziu, ako je tá, ktorú plánujete zavesiť. Pod zaťažením by sa v najlepšom prípade mohol prehýbať poddimenzovaný držiak a v najhoršom prípade by sa vaša televízia mohla zrútiť na zem, keď sa podpera zlomí alebo odpojí od steny.

Ak si nie ste istí, koľko váži váš televízor, skontrolujte webovú stránku výrobcu podľa špecifikácií tohto modelu. Pokiaľ ide o veľkosť, nezabudnite, že veľkosť televíznej obrazovky sa nemeria horizontálne ani vertikálne naprieč obrazovkou; sú merané diagonálne z rohu do rohu.

Ďalším faktorom, ktorý treba mať na pamäti, je montážne rozhranie Video Electronics Standards Association (VESA), ktoré je v podstate obdĺžnikovým alebo štvorcovým vzorom montážnych otvorov, ktoré sa nachádzajú na zadnej strane takmer každej modernej televízie. Tieto montážne otvory sa musia zhodovať s príslušnými otvormi pre skrutky na nástennom držiaku. Veľa televíznych nástenných držiakov vyhovuje širokej škále veľkostí VESA, ale spravidla sú najbežnejšie rozmery VESA:

 • 200 × 200 pre televízory do 32 palcov
 • 400 × 400 pre televízory do 60 palcov
 • 600 × 400 pre televízory s veľkosťou 70 palcov alebo viac

Veľkosť VESA televízora by ste mali byť schopní nájsť v používateľskej príručke alebo na webovej stránke výrobcu. Ak nie, určte ho podľa tohto vzorca: Najskôr zmerajte vodorovnú vzdialenosť horných otvorov od stredu k stredu. Potom zmerajte zvislú vzdialenosť od stredu horného otvoru k stredu dolného otvoru. Tieto dve merania v milimetroch sú veľkosťou VESA vášho televízora, ktorá je na montážnych konzolách vyznačená horizontálnym meraním nasledovaným vertikálnym meraním.

Funkcie nastavenia úrovne

Zatiaľ čo držiaky na stene televízora sú pomerne jednoduché, niekoľko doplnkov by vám mohlo stáť za to. Jedným z nich je nastavenie úrovne, ktoré vám umožní jemne vyladiť namontovaný televízor, aby ste sa uistili, že je úplne vyrovnaný. Ďalším krokom je presné nastavenie výšky, ktoré vám poskytne palcovú miestnosť na posúvanie namontovaného televízora hore alebo dole po inštalácii. Iné nástenné držiaky majú svorky alebo kanály, ktoré udržujú káble a vodiče úhľadne zarovnané, aj keď dosiahnete oveľa atraktívnejšie výsledky tým, že káble zakryjete káblom na zakrývanie káblov alebo ich preveziete stenou.


Montáž televízora na stenu

Inštalácia väčšiny držiakov na stenu televízora je pomerne jednoduchá pre priemerného majiteľa domu, hoci je múdre mať asistenta, ktorý pomôže presunúť ťažkú ​​televíziu na miesto. Spravidla najskôr pripevníte montážne kanály k zadnej časti televízora a potom pripevníte základňu držiaka na stenu (je nevyhnutné pripevniť držiak k nástenným kolíkom, nielen k sadrokartónu). Nakoniec nasuniete televízor na držiak.

Pokiaľ ide o škaredé káble visiace z namontovaného televízora, máte v zásade dve možnosti: Buď ohradiť káble v káblovom korektore, ako je všestranný kábel od spoločnosti SimpleCord (k dispozícii na Amazone), alebo ho previesť cez sadrokartón. Zatiaľ čo niektorí neohrození do-it-yourselfers riešia tento projekt sami, uvedomte si, že v mnohých oblastiach stavebné predpisy obmedzujú typy elektrických vodičov, ktoré môžu bežať za sadrokartónom, takže vašou najbezpečnejšou stávkou je najatie profesionálneho inštalatéra, ktorý sa špecializuje na domácu elektroniku. pre túto úlohu (váš obchod s elektronikou pravdepodobne ponúka túto službu). Zvyčajne inštalátor vyreže malé okno do sadrokartónu za televízorom, spustí káble dole za sadrokartónom a potom orezá ďalšie malé okno blízko elektrickej zásuvky v úrovni podlahy, kde sa káble vychádzajú zo steny a zapojia sa do zásuvky.

Týchto päť držiakov na stenu televízora robí z tejto série súprav a štýlov sledovania.


1. NAJLEPŠIE MONTÁŽNE STENY NA TVÁRNÚ STENU: Montáž televízneho držiaka s pevným snom (15,99 dolárov)

Tento robustný pevný televízny držiak na stenu za výhodnú cenu drží televízory s hmotnosťou až 100 libier s obrazovkou medzi 32 a 55 palcami. Funguje so všetkými veľkosťami VESA až do 400 × 400 a pokrýva väčšinu televízorov v rozsahu veľkostí pripojenia. Čo však robí montáž Mount Mount Fix Mount za zvláštnu, je jeho takmer zarovnaný profil - len malý kúsok cez palec medzi zadnou časťou televízora a stenou. Poskytuje čistý vzhľad a zabraňuje príliš rušivému televízoru. Navyše má dva pružinové popruhy, vďaka ktorým je v prípade potreby váš TV z držiaka hračka. Niet divu, že montážny sen má na webe Amazon priemerné hodnotenie 4,7 a takmer 5 000 recenzií. K dispozícii na Amazone.


2. MONTÁŽ NA STENU NA NAKLÁDANIE NA STENU NA NAJLEPŠIE: Echogear Tiltting Mount Wall Mount (39,99 $)

Vďaka upevneniu na stenu televízora Echogear s možnosťou naklopenia sa váš televízor s uhlopriečkou 40 až 82 palcov ľahko nakloní v rozsahu 10 stupňov, čo vám umožní upraviť obrazovku tak, aby ste dosiahli najlepší uhol sledovania alebo aby ste zabránili nepríjemnému oslneniu. Držiak je určený pre UL pre televízory s hmotnosťou do 135 libier a pracuje so všetkými štandardnými veľkosťami VESA. Extra široká stenová doska pojme aj nástenné kolíky so širokými rozstupmi a umožňuje vám po namontovaní posúvať namontovaný televízor doľava alebo doprava po dokonalom centrovaní. Akonáhle je televízor namontovaný, môžete ho tiež vyrovnať - bez obáv z krivej obrazovky. Dva ťahacie šnúry uľahčujú vyberanie televízora zo steny, ak je to potrebné na úpravu káblov alebo káblov. Tenký profil znamená, že medzi televízorom a stenou sú len 2,3 palca pre elegantný vzhľad. Echogear Tilting TV Wall Mount má v priemere 4,7 hviezdy na Amazone a takmer 3 000 recenzií. Má veľa šťastných divákov. K dispozícii na Amazone.


3. NAJLEPŠÍ PLNÝ POHYB TVAROVEJ STENY: Montáž sen Full-Motion TV na stenu (39,99 dolárov)

Vďaka montáži Full Dream Motion na montáž na stenu to všetko môžete mať naozaj: Vytiahnite televízor do vzdialenosti 15,2 palca od steny, nakloňte ho až o päť stupňov nahor alebo o 15 stupňov nadol, aby ste zabránili oslneniu, alebo otočte obrazovku nahor do 45 stupňov doľava alebo doprava. Cenovo výhodný držiak pracuje s obrazovkami medzi 32 až 55 palcami, je ohodnotený UL pre televízory s hmotnosťou do 99 libier a dokáže spracovať všetky štandardné veľkosti VESA až do 400 × 400. Vzhľadom na túto funkciu je profil jednotky pomerne tenký a pri úplnom zatlačení medzi televízorom a stenou sú iba tri palce. Navyše môžete namontovať televízor až na tri stupne, aby ste dosiahli perfektnú úroveň. Montáž Mount Full-Motion TV na stenu zarobí na Amazone pôsobivých 4,8 hviezd a viac ako 5 500 recenzií, vďaka čomu je obľúbeným zákazníkom. K dispozícii na Amazone.


4. NAJLEPŠÍ KRYT NA MONTÁŽ STENY TV: Loctek Full-Motion Curved TV Wall Mount (85,99 $)

Ak máte radi pohlcujúci zážitok zo zakrivenej televíznej obrazovky, ale pýtate sa, ako pripevniť svoje zariadenie na stenu, riešením je Loctek Full-Motion Curved TV Wall Mount. Je držiteľom certifikátu UL pre televízory s hmotnosťou do 99 libier as obrazovkou medzi 32 a 70 palcami. Vychutnáte si slobodu nakláňania obrazovky až o dva stupne nahor alebo 10 stupňov nadol, potiahnite obrazovku až do výšky 18,8 palca od steny alebo ju zatlačte späť na priestor iba 3,3 palca a otočte zostavu tak, aby 180 stupňov zo strany na stranu. Špeciálny držiak, ktorý má na Amazone priemerne 4,7 hviezd, pracuje so všetkými štandardnými veľkosťami VESA od 300 × 100 do 600 × 400 a umožňuje vám ďalšiu inštaláciu po inštalácii. K dispozícii na Amazone.


5. MONTÁŽ NA STENU NA NAJLEPŠÍM NASTAVENÍ TVARU: OmniMount Play70 (284,80 USD)

Aj keď je jeho efektívny vzhľad jednoznačným plusom, skutočná krása prehrávača OmniMount Play70 spočíva v tom, ako veľmi ľahké je prispôsobiť ho akýmkoľvek smerom. Nie je potrebné sa hýbať s gombíkmi alebo pákami: namiesto toho stačí televízor pohybovať dotykom prsta. Úchytka umožňuje vytiahnuť televízor až o 28 palcov zo steny alebo ho zasunúť na 6,5 ​​palca. Obrazovka sa nakláňa nahor až o 10 stupňov alebo 15 stupňov nadol. Môžete tiež zdvihnúť celú obrazovku nahor alebo nadol 20 palcov alebo ju otočiť zo strany na stranu až o 180 stupňov. To je takmer neobmedzený rozsah pohybu pre televízne obrazovky s rozmermi od 40 do 60 palcov a s hmotnosťou nie viac ako 70 libier. Držiak pracuje s rozmermi VESA 200 × 100 až 600 × 400. Napriek tomu, že je drahý, veľa spotrebiteľov si myslí, že to stojí za to, aby OmniMount získal na Amazone priemerné hodnotenie 4,5. K dispozícii na Amazone.


Pozri si video: Official "Tell the World" Feature Film (Septembra 2021).