Nástroje a dielňa

Rádio: Kontrola skrutiek


Presná znalosť správnej skrutky, ktorá sa má použiť pre váš projekt, šetrí čas a energiu. Navyše zvyšuje šance na to, čo skutočne dáte dokopy zdržiava dohromady. Tu je rýchly prehľad najbežnejšie používaných typov skrutiek medzi kutilmi.

Počúvaj O RÔZNYCH TYPOCH ŠROUBOV alebo prečítať nižšie:

Skrutky do dreva majú hrubé vlákna, ktoré sa bezpečne kopajú do dreva pri jazde v upevňovacom prvku. K hlave však majú skrutky do dreva tendenciu byť hladké, čo uľahčuje posledných pár zákrut. Upozorňujeme, že niektoré vyžadujú pilotnú dieru, zatiaľ čo iné samorezné.

Skrutky na sadrokartónové dosky sú samořezné a dosahujú dĺžku od jedného do troch palcov. Ich špeciálne hlavy sú navrhnuté tak, aby sa mohli pohybovať mierne pod povrchom sadrokartónu (bez toho, aby sa trhaný ochranný papier roztrhol smerom von).

Murárske skrutky, Používa sa na ukotvenie drevených podlahových dosiek k betónovým doskám, vyžaduje predvŕtané otvory pre pilotov v každom scenári jednoducho preto, že na rozdiel od väčšiny ostatných skrutiek, druh zdiva neprichádza so špičkou na konci.

Hoci sú podobné skrutkám do dreva, skrutky paluby ošetrite sa v jednej z viacerých možných vrstiev. Správna skrutka podlažnej plošiny, ktorá sa má použiť, závisí od typu materiálu plošiny (tvrdené drevo alebo kompozitný materiál), do ktorého vŕtate.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!