Hlavné systémy

Najlepšie vykurovacie zariadenie, o ktorom ste nikdy nepočuli


Sme len pár dní od začiatku dovolenky. To znamená, že teraz je čas na dobré povzbudenie a radostné zvesti. Ale ak ste ako veľa ľudí, prichádzajúcu zimu pozdravujete s neochotou. Prečo? Pretože dozrievanie jabĺk a zmena farby listov a svieži vzduch sú ostré - všetky dodávajú to isté: vykurovacia sezóna je tu znova. Oh, radosť.

Majitelia domov pobúria len málo vecí, rovnako ako príliš veľa platia za vykurovanie domácností, ktoré poskytuje príliš málo v pohodlí. Relatívne málo však v skutočnosti zachádza až tak ďaleko, aby riešilo situáciu priamo tým, že každý rok nahradí vykurovací systém zodpovedný za ich frustráciu. Určite vymeňte pec, ale nie centrálny vykurovací systém s núteným vzduchom, do ktorého pec patrí.

Výmena vykurovacieho systému samozrejme nie je malá. Je pravdepodobné, že z tohto dôvodu by majitelia domov často skoncovali s tým, že držanie starnúcej technológie by bolo príliš nákladné a rušivé. Napriek tomu existuje aspoň niekoľkokrát, keď majitelia domov dostanú šancu zvoliť si vlastný vykurovací systém, než aby zdedili niekoho iného.

Ak sa chystáte na renováciu, uvedenie nového domu alebo výstavbu úplne nového domu, na trhu na vás čaká celý rad možností vykurovania. Vznikajúci obľúbený medzi profesionálmi v priemysle? Sálavé podlahové kúrenie. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako sa hromadí proti nútenému vzduchu ...

HOT AIR VS. RADIANTNÉ TEPLO

Viete, ako funguje tradičný systém núteného vzduchu: Teplý vzduch prúdi niekde v miestnosti cez otvor. Vedľa prieduchu je dosť teplo - pravdepodobne príliš teplo. Ale keď sa vzdialite ďalej od vetra, ochladzuje sa a ochladzuje. Takže vaše pohodlie v akomkoľvek danom čase závisí od vašej polohy vzhľadom na najbližší otvor. Nezískate konzistentné pohodlie od steny po stenu, miestnosť od izby. Prečo? Pretože nútený vzduch HVAC sa prepravuje teplým vzduchom a tento teplý vzduch stúpa po strope po vstupe do miestnosti, nevyhnutne vedie k nerovnomerným teplotám.

Sálavé podlahové kúrenie funguje úplne iným spôsobom. Voda zohriata na bojler prechádza potrubím do sálavých panelov pod podlahou. Voda ohrieva panely, panely zahrievajú podlahu a podlaha ohrieva miestnosť.

Aké to je? S teplom koncentrovaným na úrovni podlahy, rovnomerne rozloženým po celom štvorcových záberoch, sálavé vykurovanie ponúka svoj vlastný jedinečný, kvalitatívne odlišný zážitok. Namiesto škvrnitého, občasného tepla sa dostanete do konštantného pohodlia, bez ohľadu na to, kde stojíte alebo sedíte, bez ohľadu na to, v ktorej miestnosti ste, alebo v ktorej podlahe ste.

VEĽKÉ BILLY VS. VEĽKÉ ÚSPORY

Mnoho majiteľov domov považuje za samozrejmé, že náklady na vykurovanie sú malé šťastie. Ale zatiaľ čo vykurovanie vášho domu nemusí byť nikdy také lacné ako osvetlenie domu, je možné dosiahnuť úspory. Nehľadajte ďalej ako sálavé vykurovanie. Štúdie dospeli k záveru, že v porovnaní s konvenčným núteným vzduchom pracujú sálavé tepelné systémy s oveľa väčšou účinnosťou - najmenej o 25%.

Ako to? Po prvé, chronické presakovanie v potrubiach núti pec a jej dúchadlo s energetickým uhasením pracovať nadčas, aby sa dosiahlo cieľové nastavenie teploty. Aj samotný dom presakuje, pričom medzery okolo okien a dverí často unikajú upraveným vzduchom. Koniec koncov, teplý vzduch nie je ľahko ovládateľný. Tí, ktorí žijú v domácnostiach vyhrievaných núteným vzduchom, často necítia ani významnú časť tepla, za ktorú zaplatia svoje energetické doláre. Majitelia domov zase naštartovali termostat ešte vyššie a problém len zhoršili.

Dôležitý bod: Je pravda, že sálavé vykurovanie na základnej úrovni dizajnu a technológie ponúka výhody účinnosti oproti nútenému vzduchu. Od jedného sálavého kúrenia k ďalšiemu však existujú obrovské rozdiely v konštrukcii a materiáloch. Tieto umožňujú niektorým výrobcom ponúkať mesačné faktúry za energiu výnimočné, lepšie ako pokojné úspory. Príklad: Warmboard.

Warmboard čelí svojim sálavým panelom z hliníka - materiálu, ktorý je mnohokrát vodivý ako iné systémy, ktoré pri prenose tepla spoliehajú na sadrovec alebo drevo. Čo je efektívne pri vysokej vodivosti? Warmboard umožňuje rýchlejšie vyhrievanie domu na cieľovú teplotu a zároveň využíva menej energie, ako by bolo inak potrebné. Pre majiteľa domu to znamená, jednoducho, nižšie mesačné účty za energie.

LOUD A DUSTY VS. Ticho a čistejšie

Okrem lepšieho dodávania tepla účinnejšie poskytuje žiarenie aj každodenné výhody kvality života. Pre začiatočníkov táto technológia funguje úplne ticho. Nepočujete bežiaci systém. (Nevidíte to ani preto, lebo všetky komponenty systému, či už sú nainštalované pod podlahou alebo umiestnené v technickej miestnosti, sa skryjú.) Skúste to povedať o nútenom vzduchu!

Rovnako dôležité je, že technológia sálavého vykurovania podporuje zdravie domácnosti, zatiaľ čo nútený vzduch do veľkej miery robí pravý opak. Pretože nútený vzduch je taký všadeprítomný tak dlho, je to, akoby sme zabudli, že v zime je dokonca možné pohodlne sa cítiť v zime bez toho, aby sme museli vydržať prach, suchý vzduch. Takéto podmienky však nie sú nevyhnutné; v zásade ich vytvára nútené ohrievanie vzduchu.

Premýšľajte o tom: Postupom času, keď sa prach zhromažďuje v domácnosti, sa postupne dostáva do kanálov. Odtiaľ prach vstupuje do systému HVAC a recirkuluje domov, znovu a znovu. Udržiavanie pece a jej filtra pomáha veci, ale iba do určitej miery. Medzitým, s teplým vzduchom občasným vháňajúcim do každej miestnosti, úroveň vlhkosti klesá a zostáva nízka.

Pre alergikov - skutočne pre každého, kto sa týka problematiky kvality vzduchu v interiéri - predstavuje sálavé vykurovanie dych čerstvého vzduchu. Nie je to tak preto, že táto technológia prichádza s množstvom efektných, novovyvinutých zdravotných funkcií, ale skôr jednoducho preto, že jej inteligentný dizajn obchádza potrubia a fúkaný vzduch, dve svietidlá núteného vzduchu, ktoré už roky spôsobujú zimné nepohodlie.

Nemali sme vždy lepší výkon, vyššiu účinnosť, tichší chod a čistejšie alternatívy k nútenému vzduchu. V skutočnosti, pred 20 rokmi, veľa profesionálov ani nepovažovalo žiarenie za životaschopné pre vykurovanie celého domu. Odvtedy v rukách priemyselných inovátorov táto technológia pokročila, pomaly, ale iste mení prostredie HVAC k lepšiemu a navždy.

Tento článok vám priniesol Warmboard. Jeho fakty a názory sú názory a názory.