Ako na to a rýchle tipy

Tento stojan na vianočné stromčeky pre domácich majstrov urobí vašu falošnú firmu skutočnou (a vyššou!)


Každú končinu ste ozdobili ozdobami, pozlátkami a stuhou, ale čo je to úplne zdobený strom, ak je jeho základňa holá? Tento rok namiesto toho, aby ste ho nechali odkrytý alebo jednoducho prikrývali prikrývku okolo podlahy, vytvorte dokonalý dotyk pre váš falošný strom: stojan na vianočné stromčeky pre kutilov. Táto drevená základňa boxy zdvíha váš strom tak obrazne, ako aj doslova tak, že ho zdvihne 7 - in palca od podlahy - je ideálna na predstavenie vašich ozdôb a poskytuje dostatok miesta na vianočné darčeky.


MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- 1 × 3 rezivo (40 stôp)
- 2 × 3 rezivo (6 stôp)
- Ručná píla
- Tesárske námestie
- Lepidlo na drevo
- 1 palcové nechty
- Kladivo
- Palmová brúska
- brúsny papier s hrúbkou 60 a 120 gramov
- ¾ palcové lišty (alebo väčšie)
- 2-palcové kovové konzoly (4)
- Akumulátorová vŕtačka
- 1/2 palcové skrutky
- 6 mm preglejka
- Jigsaw (voliteľné)
- Tužka
- Škvrna
- Lak
- Kefa


KROK 1
Zmerajte priemer svojho kovového porastu stromov pred priamym ponorením. V týchto pokynoch sa zostaví drevená krabica s vysokým dnom, aby sa zmestili stojany, ktoré sú 17 palcov široké, ale dá sa prispôsobiť tak, aby vyhovovalo širším, ktoré sú určené pre extrémne veľké stromy.

Začnite so stranami škatule. Vystrihnite 1x3s (čo bude v skutočnosti byť ¾ palca o 2 ½ palca) na 20 lamiel, ktoré sú dlhé 19 palcov; mali by ste byť schopní získať štyri z každej dĺžky. Potom vyrežte svoje rezivo 2 × 3 (ktoré má byť 1 - 2 palce po 2 - 0,5 palca) na štyri kúsky s rozmermi 12,5 mm, aby ste vystužili rohy škatule.

Na zostavenie prvej strany škatule umiestnite dve 2x3s vedľa seba, umiestnené tak, aby ich strana s rozmermi 2 ½ palca smerovala nahor a medzi nimi boli asi 14 palcov. Položte päť 1x3s cez hornú časť obidvoch a pripevnite ich pomocou lepidla na drevo a nechtov 1 palca (dva na každom konci). Použite štvorec podľa potreby, aby ste udržali čiary svojho stojana na vianočný stromček dokonale rovné. Opakujte tento postup a vytvorte druhú identickú stranu poľa.


KROK 2
Po zaschnutí lepidla postavte obe strany zvisle (s 2 × 3 koncami na vzduchu) tak, aby boli oproti sebe 14 - in palca. Znovu skontrolujte, či sú vaše strany hranaté k sebe, a pomocou lepidla na drevo a klincov upevnite na obidve strany päť kusov reziva.

Opakujte na druhej otvorenej strane.


KROK 3
Vonkajšiu stranu škatule brúste, najmä na okrajoch. Môžete začať s brúsnym papierom s veľkosťou 60 ôk a dokončiť ju so 120 zrnami, aby ste dosiahli pekný hladký povrch.


KROK 4
Vystrihnite rohové lišty (ľubovoľná veľkosť väčšia ako ¾ palca na ¾ palca funguje dobre) tu na štyri kusy, ktoré sú dlhé 12 palcov. Prilepte tie tvaru L na vonkajší povrch každého rohu stojana na vianočný stromček, aby ste skryli nechty a exponované okraje dosiek.


KROK 5
Zmerajte päť centimetrov nadol od hornej časti škatule a vyznačte na každom rohu 2 × 3. Potom pripevnite 2-palcové kovové konzoly pri každej značke vyvŕtaním skrutiek s priemerom 1 palca priamo do rohov stojana na vianočné stromčeky. Tieto štyri zátvorky budú držať preglejkovú dosku (pozri krok 6), ktorá nesie váhu stromu.


KROK 6
Vystrihnite 19-palcový a 17-palcový obdĺžnik zo 6mm preglejkovej dosky. (Je to jednoduchšie robiť s skladačkou, ale tiež s pílkou.)

Potom budete musieť urobiť zárezy v rohoch tak, aby sa dali spustiť do krabice medzi hranami 1 × 3 a okolo 2x3s. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je zdvihnúť celú krabicu a umiestniť ju na preglejkovú dosku tak, aby pokrývala iba rohy preglejky. Prehnite okolo rohov 2x3s v rohoch a potom krabicu zdvihnite, aby ste ich mohli vystrihnúť.

Hrany dosky a prípadné vyvýšené zrno obrúste.


KROK 7
Dosku zasuňte s vrúbkovanými okrajmi do hornej časti stojana na vianočné stromčeky. Keďže sme veľkosť prispôsobili pohodlne, môžete sa spoľahnúť, že sa nebude príliš pohybovať. Jednoducho naneste trochu stavebného lepidla na vrchnú časť konzol, aby ste preglejku držali na svojom mieste.


KROK 8
Zafarbite alebo natrite stojan na vianočné stromčeky pre domácich majstrov. Vybrali sme si pre nás veľmi ľahký kabát, ktorý je dostatočne univerzálny na to, aby rok pracoval so škandinávskou zimnou tematikou pre bielo-drevo a budúci rok na kontrolu buffalo a vidiecke vianočné ozdoby.

Po zaschnutí povrchovej úpravy podľa odporúčaní výrobcu naneste vrchnú vrstvu laku, aby ste vydržali po mnoho ďalších sviatkov.


KROK 9
Umiestnite nohy svojho umelého stromu do hornej časti stojanu na vianočné stromčeky pre domácich majstrov, prikryte ho odpaľovaním tak, aby vyzeralo ako sneh alebo pytlovina, a vy ste všetci pripravení na výzdobu. Veselé Vianoce!


Hľadáte nové nápady, ako ozdobiť strom? Vyskúšajte týchto 25 super jednoduchých ozdoby pre domácich majstrov, ktoré môžete vyradiť pred veľkým dňom.


Ama je závislák pre domácich majstrov a tvorivá myseľ za blogom Ohoh. Má rada domáce dekorácie, osvetlenie a projekty nábytku, ktoré môžu zahŕňať maľovanie, šitie, vŕtanie ... bez ohľadu na techniku! Čokoľvek má po ruke, je inšpiráciou pre vytvorenie a kŕmením pre jej vážnu závislosť na upcycling.