Steny a stropy

Vyriešený! Čo robiť s myšami na stenách


Otázka: Prvýkrát v mojom živote mám myši. Myslel som, že snívam o škrabancoch a otrasoch, ktoré som počul prichádzať zo stien a stropov, ale nakoniec som našiel triasť palca. Zatiaľ sa zdá, že títo tvorcovia sú mimo dosahu - videl som iba jednu škrečku v kuchyni - tak aký je najlepší spôsob zaobchádzania s myšami v stenách?

A: Nie je žiadnym prekvapením, že ste ešte veľa z týchto škodcov ešte nevideli: Myši, ktoré sa usadia vo vašich stenách, často zostanú vo svojich hniezdach počas denného svetla. Už ste si urobili dobre pomocou dostupných kľúčov, aby ste presne identifikovali druh škodcu, ktorý umiestnite - myši, na rozdiel od mývalov alebo veveričiek - a táto znalosť vás prevedie výberom najvhodnejších prostriedkov na ich odstránenie. Ak si vôbec nie ste istí, pozrite sa na ďalšie príznaky, ktoré sa vyskytli v myši, ako sú napríklad otvory v stenách, základových doskách a značkách podlahy a zubov, ktoré sa vyskytujú v nikle.

Lákajte ich. Myši sa objavia z vašich stien pri hľadaní potravy a to je vaša najlepšia príležitosť na ich chytenie. Nalejte viac pascí s arašidovým maslom alebo syrom a umiestnite ich všade tam, kde ste našli trus myši, najmä pod umývadlá, vnútorné zásuvky a za nábytok. (Či uprednostňujete chytenie a uvoľnenie pomocou živej pasce alebo vyriešenie problému pomocou niekoľkých lapačov, je to osobná preferencia.) Potom skontrolujte pasce každý deň - dvakrát denne, dokonca aj v prípade, že používate živú pascu, v poriadku. uvoľniť ho čo najskôr.

Keď nájdete myš v pasci, potiahnite si pár rukavíc a postupujte takto:

• Pasce so živými myšami by sa mali vkladať do vysoko odolných plastových tašiek (klietky a všetky) a prenášať do lesa alebo parku vzdialeného najmenej 500 stôp od domu, aby si nemohli nájsť cestu späť.

• Mŕtve myši sa môžu uložiť do plastového vrecka na vyhodenie do koša alebo priamo do vonkajšej nádoby na odpadky. Ak ste príliš škriepení na to, aby ste uvoľnili uchopenú myš, môžete ju tiež okamžite zlikvidovať. Našťastie sú drevené jarné pasce dostatočne cenovo dostupné, aby boli k dispozícii.

Samozrejme, často to nebude možné: Udržujte strážcu a pokračujte v kontrole zostávajúcich pascí niekoľko týždňov po vašom prvom chytení.

Rodenticídy používajte opatrne. Jedovaté pelety niekedy vyriešiť problém s myšou - niektoré myši môžu byť v skutočnosti odolné voči jedom arzénu alebo antikoagulanciám, ako je warfarín - a majú mnoho následkov. V najlepšom prípade nese myš alebo dve pelety, ktoré ste strategicky umiestnili, prenesú ich späť do hniezda a jedna alebo viac umrie vo vnútri stien. Už sa nebudete viac starať o myši, ale niekoľko dní po dokončení činu môžete mať doma niečo nepríjemné. Najhorší prípad? Smrteľné chemikálie zamerané na hlodavce nachádzajú a požívajú deti alebo štvornohí priatelia.

Ak sa rozhodnete pokračovať s jedom, vložte pelety do návnadovej stanice odolnej proti manipulácii (zvyčajne veľká čierna skrinka s jedným vchodom a jed hlboko vo vnútri), aby ste predišli nehodám. Vyhľadajte stanicu, ktorá je najbližšie k potenciálnym zdrojom potravy pre myši a pre domáce zvieratá a deti je stále mimo dosahu.

Odstráňte akékoľvek rozptýlenie z pascí s návnadou. Aby ste pomohli nasmerovať myši v stenách k vašej pasci, odstráňte všetky potenciálne potravinové zdroje. Udržujte viečka na odpadky pevne uzavreté, rozliate škvrny ihneď odstráňte v kuchyni a jedálni a uistite sa, že všetko jedlo je uložené vo vzduchotesných obaloch. Prestaňte nechávať ovocie, cukríky a akékoľvek lepenkové pochutiny na svojich doskách, samozrejme, ale tiež zvážte vašu špajzu. Najlepšie je nasledovať rovnaké postupy za týmito dverami, alebo - prinajmenšom - skontrolovať skrinky, aby ste sa uistili, že sú úplne neprístupné.

Zapojte všetky otvory. Myši sú záludné malé stvorenia, ktoré sa zmestia do otvorov menších ako štvrtina veľkosti, takže si nájdite čas na prehľadávanie celého obvodu vašich domácich podláh, podlahových dosiek, rohov a ďalších - a zlikvidujte všetky trhliny alebo otvory, ktoré nájdete väčší kus oceľovej vlny. Napriek tomu, že sa môžu pokúsiť prevŕtať cez ňu, oceľová vlna so zosilnenou výstužou vytvára silnú bariéru. (Vyplnenie otvorov skôr, ako si budete istí, že ste chytili alebo otrávili všetkých škodcov, znamená to, že riskujete, že chytíte myši do stien svojimi hniezdami a necháte ich zomrieť a rozpadnúť sa mimo dosahu.) Počas tohto rovnaká kontrola, je tiež inteligentné opraviť akékoľvek narušené poveternostné podmienky okolo okien a dverí a zakrývať vaše vonkajšie prieduchy hardvérovou handričkou, aby ste do nich nepozvali ďalších škodcov.

Drž ich ďalej. Posilnite svoju obranu proti budúcemu zamoreniu stien zdvihnutím hlodavca varovná, Váš miestny hardvérový obchod by mal mať rad možností navrhnutých na to, aby myši posúvali myši ďalej, ako ich zabíjať. Ak by ste radšej vytvorili svoj vlastný odraz, aby ste nevítaných útočníkov odrazili, skombinujte tri šálky teplej vody s jednou čajovou lyžičkou silice mäty piepornej v rozprašovacej fľaši. Použite tento odpudzujúci sprej pre myši alebo vynechajte bavlnené guľôčky namočené v oleji mäty piepornej tam, kde máte podozrenie, že myši môžu čuchať (uzavreté vstupy do domu sú dobrým začiatkom). Jeden dych mäty a títo hlodavci sa rýchlo odvrátili a našli niekde inde túlať sa. Ako bonus bude váš domov cítiť mentolové čerstvé - trochu aromaterapie výmenou za vaše problémy. Môžete cítiť aj vôňu, aby ste pracovali aj mimo domu: Ak máte mačku, posypte niektorý z použitých mačacích vrhov Fluffy okolo vonkajších okrajov svojho domova raz mesačne, aby ste vystrašili myši vôňou dravca.