Ďalšie izby

10 veľkých nápadov pre vašu malú jedáleň


Nedostatok miesta vo vašej jedálni nemusí dať klapku na ďalšie stretnutie. Áno, aj keď vaša jedáleň vyzerá a cíti sa dosť malá, stále je možné sa baviť s teplom a pôvabom - a dať svojim priateľom a rodine trochu extra lakťovej izby. Teraz prejdite nadol pre inteligentné a jednoduché nápady, nie pre pridávanie štvorcových záberov v jedálni, ale pre čo najlepšie využitie každého palca, ktorý robiť mať k dispozícii. Dobrú chuť!

ŽIVOTNOSŤ

Známy rys moderných kuchýň, otvorené police predstavujú priestorovo inteligentnú možnosť skladovania v jedálni, ktorá uvoľní podlahovú plochu aj pri pridaní vizuálneho záujmu. Najlepšie zo všetkého je, že ak ste dosť šikovní na to, aby ste spravili pár skrutiek, môžete inštaláciu zvládnuť sami, bez toho, aby ste museli prekonávať problémy a náklady spojené s prácou so zmluvným dodávateľom.

NA LAVIČKE

Jednoducho povedané, tradičné jedálenské stoličky zaberajú viac miesta ako základné sedenie na lavičke. Zapamätaj si to. Pravda: Stoličky sú pohodlnejšie, ale pri tých zvláštnych príležitostiach, keď kŕmite dav, môžete vždy stlačiť viac hostí, ak dočasne vymeníte stoličky za pár robustných lavičiek - jedného pre beh po každej strane stola. , Nevlastníte žiadne lavičky? Urob si jeden!

PRAVÉ SVETLO

Závesné alebo zapustené stropné svietidlo poskytuje svetlo, ktoré potrebujete na večeru, ako aj dotyková povrchová úprava. Len buďte opatrní, nechoďte cez palubu. V malých jedálňach dominujú príliš veľké alebo komplikované svietidlá, a nie dobrým spôsobom. Ak chcete dosiahnuť efektívnejší, ale štýlový efekt, namiesto toho sa rozhodnite pre kompaktné príslušenstvo vo farbe, ktorá zodpovedá stenám.

VEĽKÝ OBRÁZOK

Po pridaní stola a stoličiek v malej jedálni zostane vzácny malý priestor pre darcovstvo. A ak vynútite tieto dekorácie, aby sa zmestili, miestnosť bude vyzerať zaneprázdnená a zaplnená. Múdre slovo: Odolajte pokušeniu zobraziť desiatky a desiatky fotografií. Dosiahnite pokojnejší vzhľad zavesením iba jedného veľkého obrázka alebo tlače.

POČÍTAČKA BOD

Ak vašej jedálni chýba podlahový priestor pre stôl v plnej veľkosti, zvážte kompromis s inteligentným riešením šetriacim priestor, ako je toto. Táto rohová kaviareň, ktorá je očarujúcim doplnkom a neprekonateľne ľahkým pre domácich majstrov, sotva vyčnieva do stredu miestnosti a jej sprievodná barová stolička ľahko skĺzne pod povrch stola, keď sa nepoužíva.

FLEXIBILNÝ NÁBYTOK

Nábytok pre viac vecí - je to krásna vec, pretože vám umožňuje robiť viac v menšom priestore. Napríklad, zatiaľ čo police na barovom vozíku môžu pojať ďalšie riady a riad, povrch môže fungovať ako bufetová stanica. Podobne, ak máte lavicu so vstavaným úložným priestorom, môžete sedieť ďalších hostí aj pri ukladaní bielizne a vecí mimo dohľadu.

ZATVORIŤ VÝZVU

Vysoké záclony vytvárajú ilúziu vyšších stropov a do procesu vstrekujú pútavú farbu alebo vzor. Najlepšie výsledky dosiahnete umiestnením záclonovej tyče čo najbližšie k stropu (nie nevyhnutne v ráme okna), potom dokončite úlohu a pridajte záclony, ktoré visia celú cestu nadol k podlahe a predlžujú celú výšku steny.

ZO STENY

Nezabudnite na myšlienku skladacích stoličiek. Ak by sa vo vašej jedálni denne nachádzalo viac miest na sedenie, ako potrebujete, môžete si ďalšie stoličky uložiť v neďalekej skrini až do dňa, keď ich potrebujete. Šatníky už sú plnené na kapacitu? Zložte stoličky a pripevnite ich priamo na stenu, pričom ich hmotnosť je podopieraná ťažkými háčikmi.

OPTICKÁ ILÚZIA

Toto je klasický trik, oldie-but-goodie, ktorý funguje ako kúzlo: Použite zrkadlové povrchy na odrazenie svetla jedálňou, čím podporíte umelý pocit vzdušnej otvorenosti. Zrkadlový nábytok magicky zapadá a stáva sa prakticky neviditeľným. Ale pre tých menej odvážnych je na stene účinné zrkadlo namontované na mieru.

TABUĽKA TRANSFORMÁCIA

Jedálenské stoly s listami klesajú už po stáročia, a to z jediného nadčasového, praktického dôvodu. Dizajn umožňuje rýchle a ľahké predĺženie vášho stola v prípade potreby na sviatky, večierky a iné špeciálne udalosti. Keď sa hostia vrátia domov, jednoducho zbalia listy (alebo odstránia prípony). Komplikované? Genius? Absolútne.