Ako na to a rýchle tipy

Tu je presne to, čo môžete očakávať, že zaplatíte údržbárom


Keď vlastníte dom, zdá sa, že vždy existuje niečo, čo treba opraviť alebo vymeniť. Aj keď môžete mať zručnosti na zvládanie malých projektov sami, môžu sa vyskytnúť určité opravy alebo renovácie, ktoré by ste mali pohodlnejšie nechať na odborníkov. V týchto prípadoch si môžete najať kutil (alebo údržbárku), aby ste napríklad povedali vymaľujte svoju spálňu, vyčistili odkvapy alebo nainštalovali novú kuchynskú batériu. Ak sa chcete dozvedieť viac o rozpočte a určiť, či sa vám darí spravodlivo, prečítajte si informácie o postupnosti niektorých bežných údržbárskych služieb.

Údržbár je schopný vykonávať rôzne drobné opravy domov, ako aj renovácie a stavby. Náklady budú závisieť od trhu a zložitosti práce a môžu byť účtované ako paušálny poplatok alebo hodinová sadzba.

Typické hodinové sadzby pre údržbárov sú od 60 do 70 USD pre nezávislých pracovníkov a okolo 125 USD za hodinu pre údržbárov, ktorí pracujú pre spoločnosť. Skúsený údržbár vie, koľko času zvyčajne trvá na vykonanie konkrétneho druhu práce, a podľa toho sa bude účtovať poplatok.

  • Malá práca zvyčajne trvá menej ako dve hodiny a na dokončenie sa používajú iba jednoduché ručné nástroje. Môže vám to bežať 75 až 150 dolárov.
  • Stredná práca bude trochu zložitejšia a pravdepodobne bude vyžadovať elektrické náradie. Môže to trvať dve až štyri hodiny, od 150 do 300 dolárov.
  • Ako ste si asi mysleli, veľká práca bude najviac zapojená a jej dokončenie bude trvať od štyroch hodín do niekoľkých dní, navyše si môže vyžadovať špeciálne vybavenie. Očakávajte, že veľká práca klesne niekde medzi 300 až 1 000 dolárov.

Poznámka: Ak má údržbár k dispozícii pre váš projekt náhradné diely alebo materiál, môže mu tiež zaúčtovať poplatok.

Ako už bolo spomenuté, typ projektu, ktorý si prenajímate, bude najväčším určujúcim faktorom celkových nákladov bez ohľadu na to, či pracujete s niekým, kto ide o hodinovú alebo paušálnu sadzbu. Aby sme vám mohli primerane pomôcť pri rozpočte, tu je prehľad toho, ako sa hromadí niekoľko bežných úloh, od rýchlych, lacných pracovných miest po drahšie projekty.

1. Náklady na zavesenie ťažkého umeleckého diela: 60 až 125 dolárov

Zavesenie ťažkého umeleckého diela vyžaduje rôzny hardvér a skrutky (ak na ráme ešte nebol pripevnený záves). Váš údržbár bude pravdepodobne tiež používať vyhľadávač svoriek, meraciu pásku a základné nástroje, ktoré už pravdepodobne má po ruke. Očakávajte, že projekt bude trvať jednu až jednu a pol hodiny, v závislosti od celkovej veľkosti a umiestnenia umenia.

2. Náklady na čistenie odkvapov: 100 až 150 dolárov

Nie je pohodlné lezenie po rebríku, aby ste sa dostali k odtokom a zvodom vášho domu? Aj keď ide o relatívne nekvalifikovanú prácu, typické čistenie odkvapov bude trvať od 90 minút do 2 a pol hodiny, kým sa z listov a zvyškov odstránia približne 120 lineárnych stôp. Ak máte na svojom pozemku veľa stromov, získajte viac peňazí za svoje peniaze tým, že si údržbár nainštaluje strážny žľab, zatiaľ čo je tam, aby žľaby ostali čisté a znížili počet, koľkokrát potrebujete zavolať profesionálovi. čistote.

3. Náklady na pripojenie práčky a sušičky: 100 až 150 dolárov

Hmotnosť týchto zariadení je pre majiteľov domov často náročná. Za predpokladu, že plynové alebo elektrické prípojky sú už na svojom mieste, bude to trvať jednu až dve a pol hodiny. Očakávajte vyšší koniec cenového rozpätia, ak je potrebné umývačku a sušičku premiestniť do suterénu, je potrebné zakúpiť hadice na prívod vody alebo odvzdušňovacie potrubie sušiča alebo vyvŕtať otvor na vonkajšie vetranie.

4. Náklady na výmenu kúpeľňového kohútika: 60 až 150 dolárov

Jednoduché odstránenie starého kohútika a inštalácia nového (už zakúpeného) môže trvať 60 až 90 minút. Vyššie odhady by platili pre úlohy, ktoré si vyžadujú ďalšiu prácu pri inštalácii uzatváracích ventilov alebo pri výmene pasce P.

5. Náklady na výmenu tesnenia okolo sprchy: 100 až 280 USD

Aj keď sú náklady na materiál nízke, táto práca môže byť náročná na pracovnú silu v závislosti od typu a stavu existujúceho tmelu. Koniec koncov, predtým ako údržbár dokáže naložiť tesniacu pištoľ, musí sa postarať o staré, droliace sa tesniace čiary, ktoré často zahŕňajú úplné odstránenie starého tmelu, vyčistenie všetkých mydlových usadenín a plesní a prípravu povrchu na nové tesnenie. ,

6. Náklady na opravu sadrokartónu: 275 až 780 dolárov

Aj tu sa ceny výrazne líšia v závislosti od rozsahu škody. Menšie opravy alebo opravy sa môžu vykonávať s paušálnou sadzbou, ale väčšina opráv by sa vykonávala za hodinovú sadzbu od 60 do 90 dolárov za hodinu. Môže to trvať niekoľko dní, pretože medzi vrstvami bahna, piesku a náterovej hmoty je potrebný čas na schnutie. Zistite, že 4-stopa-8-stopová vrstva sadrokartónu, vrátane práce, beží okolo 45 dolárov.

7. Náklady na maľovanie miestnosti s rozmermi 12 stôp po 12 stôp: 400 až 1 000 dolárov

Ak pri tomto odhade ceny narazíte na šok z nálepky, nezabudnite, že maľovanie je práca náročná na prácu (aj pre skúsených maliarov) z dôvodu značného množstva prípravných prác. Zakrývanie podláh a nábytku pomocou utierok, čistenie stien, oprava trhlín, lepenie okolo okien a dverí, základný náter, natieranie podlahových dosiek a iné čalúnenie a rezanie pozdĺž stropu si vyžadujú určitý čas. Textúrované steny, tmavé farby alebo dekoratívne povrchové úpravy sú zvyčajne drahšie a pridávajú ďalšie 2 až 4 doláre na štvorcový meter.


Aj keď v okolí domu je veľa projektov, ktoré pravdepodobne urobíte sami, najatie dobrého údržbára má potenciál ušetriť čas aj peniaze - nehovoriac o problémoch s projektom, ktorý nie je úplne vo vašej zóne pohodlia.

Pre začiatočníkov namiesto toho, aby ste strávili niekoľko hodín hľadaním špecialistov pre každý vznikajúci projekt v oblasti farieb, tesnení alebo sadrokartónov, môžete pomocou jediného kola výskumu nájsť pracovníka kvalifikovaného v rôznych službách. Ešte lepšie je, že ak ste s jeho prácou spokojní, môže sa znova a znova pomôcť. Okrem toho sa pri vašom vyhľadávaní môže okamžite objaviť viac odborníkov, ktorí môžu vykonať opravy alebo ambicióznejšie projekty. V pohotovostnom režime sa môžete držať časového harmonogramu opráv a drobných renovácií - nemusíte čakať mesiace, kým vás dodávateľ zaradí do svojho rozvrhu za väčšími (a možno aj lukratívnejšími) úlohami.

Nielenže vám odborný údržbár pomôže udržať váš dom v dobrom stave, ale môže sa tiež stať, že zaplatenie niekomu inému za prácu sa ukáže ako efektívne využitie peňazí. Údržbár bude mať často k dispozícii nástroje potrebné pre danú prácu, čo vám ušetrí náklady na prenájom elektrického náradia, a môže vám tiež ponúknuť zľavnenú alebo zviazanú sadzbu, keď ho najmete na niekoľko projektov naraz.

Obsahom je platená reklama vytvorená v spolupráci so spoločnosťou Puls. Jeho fakty a názory sú názory a názory.