Ako na to a rýchle tipy

Ako: Vyrobiť tekvicu z betónu


Ak máte radi, keď máte na prednej verande veselú lampu jack-o'-lucernu (alebo dve), ale ste unavení zo všetkého chaosu a problémov s tekvicovým rezbárstvom, máme len to pravé: konkrétne tekvica od vašich detí 'obľúbené cukrovinky vedrá! Tvarovanie betónu do tvaru lucerny je ľahký a lacný projekt, ktorý si môže vychutnať celá rodina. Upozorňujeme však: Kým časť projektu miešania a odlievania trvá menej ako 20 minút, betón bude potrebovať ešte ďalší deň alebo dva, aby ste mohli ozdobiť svoju lampu jack-o'-lucernu. Plánujte začatie nasledujúceho sviežeho jesenného víkendu a rozdelenie práce na dve časti.

Tieto konkrétne tekvice sú trendy, pretože sa dajú ľahko vyrobiť a vyjdú vyzerať rovnako šťastne a príjemne ako tekvica, ktorá ich inšpirovala - iba vydržia oveľa dlhšie! S konkrétnou verziou sa nebudete musieť starať o ochranu tekvice pred hnilobou alebo pred zákernými veveričkami. Musíte sa len rozhodnúť, ktorý vedro sa má použiť, ako ho ozdobíte a ako ho môžete zobraziť. Svoju lampu jack-o'' môžete maľovať farbami obľúbeného športového tímu, používať ju ako kvetináč pre mamičky v kvetináči alebo umiestniť čajové svetlo napájané z batérie do stredu, aby sa po súmraku vytvorila jemná žiara. Nemôžete sa rozhodnúť? No, máš šťastie! Jedno vrece s hmotnosťou 80 libier z betónovej zmesi Quikrete môže naplniť až štyri tekvica s priemernou veľkosťou (priemer približne 8 palcov), takže budete môcť obsadiť zopár týchto chladných betónových tekvíc a privítať všetkých malých duchov a škriatkov do vášho domu v Halloweenskú noc. Úplné pokyny sú uvedené nižšie a vy môžete dokonca sledovať vírusové video na Facebooku od projektov Dcérske projekty, ktoré to všetko začalo.


NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Plastové vedrá na tekvice
- Plastová plachta
- Maska proti prachu
- Nepremokavé rukavice
- Staré oblečenie
- Nožnice
- Quikrete 5000 Betónový mix
- Quikrete Countertop Mix (pre hladší betónový povrch)
- Veľký vedro
- Voda
- Quikrete Liquid Cement Color (voliteľné)
- Stredná vedro (voliteľné)
- Ručná lyžica
- Jednorazový plastový kelímok alebo fľaša
- Papierové uteráky
- Veľká tehla
- Úžitkový nôž vybavený háčikom
- Brúsny papier
- Farba (voliteľné)
- závod (voliteľné)
- Čajové svetlo napájané z batérie (voliteľné)

KROK 1
Pripravte si svoju pracovnú plochu. Betón je ťažký, takže by ste mohli radšej pracovať na zemi, ako zdvihnúť a naliať betónovú zmes vo výške stola. Aby sa zabránilo rozliatiu mokrého betónu na chodník alebo terasu, najprv položte plachtu. Pri práci s prašnou betónovou zmesou budete chcieť nosiť aj protiprachovú masku, nepremokavé rukavice a staré oblečenie.

KROK 2
Nožnice odstrihnite a vyberte rukoväť z tekvicového vedra.

KROK 3
Nalejte suchú betónovú zmes do veľkého plastového vedra alebo vane. (Musí to byť dosť veľká aj na zadržanie vody, ktorú pridáte v ďalšom kroku.) Quikrete 5000 je dobrá univerzálna betónová zmes na odlievanie luceren jack-o'-l, ale ak hľadáte pre super hladký povrch vyskúšajte namiesto toho Quikrete Countertop Mix - jeho štrk a piesok sú veľmi jemné, takže po vytvrdnutí si na vonkajšej strane betónových tekvíc nevšimnete žiadne veľké kúsky štrku.

Množstvo betónu, ktoré potrebujete pre každú tekvicu, závisí od veľkosti tekvicového vedra, takže postupujte podľa pokynov na miešanie na vrecku. Ako odmerku môžete použiť aj tekvicový vedro: Naplňte ho úplne suchou zmesou a potom toto množstvo vyhoďte do nádoby na miešanie alebo do vane. Ak vyrábate viac svietidiel typu jack-o'-lu, môžete miešať betón pre všetky súčasne.

KROK 4 (voliteľné)Ak viete, že chcete pridať farbu a nechcete ďalší krok natretia celej tekvice do farby, môžete ju aplikovať priamo do mokrej betónovej zmesi! Naplňte strednú vedro s množstvom vody odporúčaným pre konkrétne vrecko Quikrete, upravte množstvo podľa veľkosti projektu, potom zamiešajte farbu Liquid Cement Color - uvidíte, ako tento proces vyzerá tu. Zafarbenie betónu s hmotnosťou 60 libier si vyžaduje najmenej polovicu 10-uncovej fľaše, alebo môžete použiť celú fľašu, ak hľadáte skutočne intenzívne sfarbenie.

KROK 5
Do veľkej vane naplnenej suchou zmesou pridajte vodu (farebnú alebo hladkú). Opäť platí, že množstvo vody, ktoré budete potrebovať, závisí od množstva suchej zmesi (čo zase závisí od veľkosti vašej tekvice a od toho, či vyrábate viac tekvíc), ale skôr sa mýlite na strane príliš malého množstva vody ako priveľa a trochu pridajte vodu.

KROK 6
Dôkladne a rýchlo premiešajte pomocou silnej stierky, až kým nedosiahnete konzistenciu hustého cestíčka. Ak je príliš hustá alebo riedka, pridajte vodu alebo suchú zmes, až kým zmes nedosiahne správnu konzistenciu. Odolať pridávaniu tiež veľa vody do betónovej zmesi. Manipulácia s mokrým betónom je jednoduchšia, ale ak je zmes príliš mokrá, je pravdepodobnejšie, že sa betónová tekvica rozpadne a praská. Pozrite sa, ako sa konkrétne výhody v tomto videu miešajú ručne.


KROK 7
Pomocou ručnej stierky, lyžice alebo nalejte mokrý betón do plastového tekvicového vedra. Pri postupe tlačte stierkou smerom nadol a obráťte nástroj pomocou mokrého betónu na sekanie, aby ste odstránili všetky vzduchové bubliny.

Naplňte ho rýchlo, ale nie všetko cesta k hornej-opustiť asi jeden palec priestoru v blízkosti hornej časti tekvica.

KROK 8
Vložte jednorazový plastový kelímok (alebo plastovú fľašu) do stredu mokrej betónovej zmesi tak, že zatlačíte nadol, až kým horná hrana nebude vyrovnaná s horným okrajom vedra. Tým sa vytvorí priehlbina, aby ste mohli naplniť svoju lampu pomocou čajového svetla, kvetov alebo čohokoľvek iného, ​​čo vás zaujme. Betón sa zdvihne, keď sa vytlačí pohárom. Všetok prepad vytrite pomocou papierových utierok.

KROK 9
Na otvorenie tekvice položte veľkú tehlu alebo iný ťažký predmet, aby ste zatlačili plastovú nádobu. Tým sa zabráni tomu, aby tlak zmesi ťažkého betónu tlačil plastový kelímok nahor a von z vedra.

KROK 10
Pre čo najhladší povrch opracujte vzduchové bubliny z betónu opatrným narážaním naplnenej tekvice na zem a opakovaným poklepaním (a pevne) na všetky strany zadnou časťou hladičky. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, nepokračujte v tomto kroku - čím viac klepnete, tým bude finálny produkt plynulejší.

KROK 11
Odložte tekvicu a nechajte betón tuhnúť najmenej 24 hodín.

KROK 12
Na rezanie a vyberanie plastového tekvicového vedra použite nôž, ktorý je vybavený háčikom. Postupujte opatrne: Postavte sa nad tekvicu a špičku čepele umiestnite na spodok dýzy (v jednej z drážok) a pomaly potiahnite smerom nahor. Plast je dosť hrubý, takže sa pomaly a opatrne narezáva. Po vytvorení niekoľkých plátkov môžete plast odlúpnuť.

KROK 13
Vyberte plastový kelímok alebo fľašu zo stredu tak, že urobíte jeden rez pozdĺž vnútorného okraja, rozlomíte pohárik a vytiahnete ho von. Ak máte nejaké drsné hrany, ktoré sa chcete zbaviť, jednoducho ich vyhladite pomocou brúsneho papiera.

KROK 14
Pred pridaním akejkoľvek farby alebo lepidla na ozdoby nechajte vaše tekvica zaschnúť ďalší deň (týždeň, aj keď dokážete zachytiť svoje vzrušenie!). Čím dlhšie budete čakať, tým dlhšie budú vaše tekvica v procese mesačného vytvrdzovania, čo znamená, že farba sa bude menej lúpať. Vyfarbili sme ich mliečnou farbou!

Skvelá vec na týchto konkrétnych tekviciach je, že sú skonštruované tak, aby vydržali a dokážu ozdobiť prednú verandu po celú sezónu, a to nielen cez Halloween. Urobte svoj konkrétny projekt ešte všestrannejším výberom ozdobenia farbami úrody, ktoré napodobňujú meniace sa listy, ako je zlatožltá žltá, západná oranžová, brusnicová červená a pšenično-hnedá. Alebo jednoducho otočte praskavý úsmev vášho jack-o'-Lantern opačným smerom a prostredníctvom dekorácie vďakyvzdania ste rozšírili dekorácie verandy!Tipy pre liatie a liatie betónu

• Ak máte v úmysle použiť betónovú žiarovku ako výsadbu, vyvŕtajte v spodnej časti niekoľko demontážnych otvorov, keď vyberiete plastovú formu. V tomto okamihu je betón stále zelený - trvá celkom 28 dní, kým sa vylieči - a môžete ním vŕtať relatívne ľahko. Ak budete čakať aj pár dní, je ťažké vykonať vŕtanie a potom môže vyžadovať trochu muriva.

• Pokiaľ nepoužívate mix dosku, pravdepodobne uvidíte niekoľko dier na povrchu vašej betónovej tekvice. Nepotí ich! Jednoducho pridávajú k charakteru lucerny jack-o'-lucerny.

• Ste už odhodlaní liať viac betónovej tekvice? Pri väčších projektoch je vhodné miešať betón v trakaři a motykom ho miešať.

Tento obsah vám priniesol Quikrete. Jeho fakty a názory sú názory a názory spoločnosti BobVila.com.