Ako na to a rýchle tipy

Ako: Zachovať tekvicu


Najdesivejším pohľadom na vašej verande tento Halloween nemusí byť strašidelný úsmev na tvári vašej Jack-o'-Lantern, ale skôr hniloba, pleseň a pleseň - a strašidelné crawlery, ktoré nevyhnutne napádajú. Podobne ako väčšina produktov sa celé tekvice prirodzene rozkladajú vystavením vzduchu, vode a škodcom a otvory v vyrezávaných tekviciach spôsobujú ešte rýchlejšie ich rozpad.

Našťastie každý, kto túži po tom, aby jeho výzdoba verandy vydržala cez Deň vďakyvzdania - alebo dokonca až do príchodu susedských trikov alebo spracovateľov - má prostriedky, aby tak urobili už doma. Jedným alebo viacerými z týchto spôsobov, ako konzervovať tekvicu, môžete spomaliť jej rozklad, udržať jej vzhľad a predĺžiť jej životnosť.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Lyžica
- Veľká miska
- Vákuové / suché vákuum
- WD40
- Sprejová Flaška
- Kastrálne mydlo mäty piepornej
- Vrece na odpadky
- Bielidlo
- Vedro
- Bielený sprej
- Podlahový vosk


Uchovávanie a vytesaný tekvica

Metóda 1: Vyberte buničinu

Hromada buničiny v vyrezávanej tekvici je výzvou pre huby, baktérie a ovocné mušky a ďalšie škodce, aby vnikli cez otvory a nakŕmili svoju lampu Jack-o'-Lantern. Zabráňte tomu, aby sa vaša tekvica zmenila na neusporiadanú, plesnivú a škodcu prešpikovanú neporiadok vydrhnutím tekvicových stien a základne lyžičkou, aby sa uvoľnili vlákna a semená, potom otočte tekvicu hore nohami cez veľkú misku a vyhoďte obsah. Ak nemáte žiadne plány na konzumáciu tekvicovej buničiny po vyrezávaní, môžete rovnako ľahko vysať tekvicu vnútornosťami mokrým vakom. Nenechajte si však túto tekvicovú buničinu vyhodiť do odpadu - je to vynikajúce jedlo pre vašu záhradu neskôr, ak ju vložíte do koša na kompostovanie alebo na hromadu záhrady.

Metóda 2: Použite lubrikant

Alkány (uhľovodíky) odolné voči vode a mrazu vo WD-40 vám môžu pomôcť udržať vyrezávané tekvice lesklé a hydratované, zatiaľ čo chránia huby, mráz a dokonca strašidelné crawlery. Použite superhrdinové rozpúšťadlo na voľné rozprašovanie celého exteriéru (vrátane vnútorných drážok vyrezaných otvorov) vykuchanej a vyrezávanej tekvice s WD-40. Všetok prebytočný olej, ktorý kvapká z povrchu, utrite starou handrou a potom nechajte tekvicu schnúť najmenej 24 hodín, kým do nej vložíte sviečky.

Majte na pamäti, že zariadenie WD-40 sa považuje za horľavé, preto ho nevystrekujte na tekvicu, zatiaľ čo v ňom horí zapálená sviečka.

Metóda 3: Naneste DIY protiplesňový sprej

Extrémne počasie je nepriateľom vyrezávaných tekvíc, čo spôsobuje, že sa rozpadá rýchlejšie ako je priemer. Ak sú teploty vo vašej oblasti vyššie ako 70 stupňov Fahrenheita alebo nižšie ako 32 stupňov Celzia, nenechávajte ich na verande cez noc. Každú noc vysušte vonkajšiu časť tekvice starou handrou a potom zľahka nastriekajte vnútornú stranu tekvice pomocou tohto domáceho fungicídneho roztoku: jednu polievkovú lyžicu pepermintového mydla a štyri šálky čistej vody pretrepané v plastovej sprejovej fľaši. Zviažte tekvicu nasiaknutú mydlom v koši a potom ju uložte do chladničky cez noc (sekundárna chladnička v suteréne alebo v garáži je vynikajúcou možnosťou, keď je vaša hlavná chladnička plná). Keď ráno vyberiete tekvicu, bude vyzerať rovnako čerstvo ako deň, keď ste ju priniesli domov.


Uchovávanie uncarved tekvica

Metóda 1: Použite bielidlo

Bielidlo môže odrezať huby a baktérie z vašej vyrezávanej tekvice skôr, ako sa premenia na pleseň a hnilobu. Zrieďte jednu polievkovú lyžicu bielidla do štyroch šálok vody vo veľkej vedre a potom tekvicu namočte do bieliaceho roztoku po dobu 20 minút, potom ju odoberte a vysušte. Ak ste ozdobili svoju nevyrezanú tekvicu, preskočte namáčanie a získajte plechovku s obsahom bielidla na rozprašovanie celého povrchu tekvice pred tým, ako ju necháte uschnúť.

Metóda 2: Použite podlahový vosk

Ak ho nepoužívate v interiéri na požičiavanie dlhotrvajúceho lesku podlahám, získajte zvyškový akrylový tekutý podlahový vosk, aby ste ochránili vaše nevyrezávané tekvice pred plesňou a hnilobou. Naneste lyžicu podlahového vosku na vodu navlhčenú handru a potom utrite celý povrch vašej vyrezávanej tekvice, pričom zanechajte tenkú vrstvu vosku. Keď vosk na tekvici lieči, bude pôsobiť ako bariéra proti vlhkosti, ktorá zabraňuje rastu plesní a udržuje vašu tekvicu hydratovanú. Ešte lepšie? Vosk dodá vašej tekvici atraktívny lesk, ktorý trvá štyri týždne alebo dlhšie.


Pozri si video: MOTY Sklízeč dýňových jader (Jún 2021).