Trávnik a záhrada

Najlepšie lístkové vysávače pre úpravu záhrady a záhrady


Na rozdiel od dúchadiel listov, ktoré rozptyľujú organické zvyšky, vysávajú lístia lístie listom cez trubicu a do vaku pripojeného ku koncu na manuálnu likvidáciu. Tieto zariadenia, ktoré sa veľmi líšia v nákladoch, sú výnimočne vhodné na upratovanie malých dvorov a na odstránenie nahromadených listov pod živými plotmi a kvetinovými záhonmi. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli najdôležitejšie úvahy, ktoré by ste mali mať na pamäti pri nakupovaní vysávačov lístia, a dozviete sa viac o možnostiach, ktoré sme identifikovali ako najlepšie pre väčšinu nájomcov a majiteľov domov.

  1. NAJLEPŠIE KÁBLOVÉ VACUUM: Vysávač lístia Toro UltraPlus
  2. NAJLEPŠIA VAKUUM NA HĽADANIE MULCHINGU: Vákuový plynový list Husqvarna s 2 cyklami
  3. NAJLEPŠÍ VÝKONNÝ VAKUUM S BATÉRIOU: Bezšnúrový vysávač listov Greenworks s variabilnou rýchlosťou
  4. NAJLEPŠÍ PLAVIDLOVÝ VACUUM S PLYNOM: Vákuové plynové listy Remington 2-cyklové

Vyberte zdroj napájania.

Rovnako ako kosačky na trávu, aj vysávače listov sú k dispozícii vo verziách poháňaných plynom a elektricky; plus, na trhu existujú aj modely nabíjateľných batérií. Plyn môže ponúknuť väčšiu silu a schopnosť pokryť veľa pôdy naraz, ale tieto modely môžu bežať nahlas, emitovať výpary a vyžadovať, aby ste udržali správny pomer plynu k oleju.

Kým elektrické vysávače listov sú tichšie a ľahšie sa udržiavajú, sú najvhodnejšie pre vonkajšie priestory s malými rozmermi, pretože mnoho modelov musí byť zapojených do elektrickej zásuvky.

Listové vysávače poháňané nabíjateľnými batériami vám dávajú priestor na potulovanie sa a sú dostatočne kompaktné, aby sa dali ľahko skladovať, ale zvyčajne nezodpovedajú sile ostatných listových vysávačov a dajú sa použiť iba na relatívne krátke časové obdobie medzi nabíjaním.

Zvážte rýchlosť nasávania a výkon.

Skontrolujte opisy produktu na výrobu vákua v listoch na dve čísla: MPH a CFM. MPH znamená míle za hodinu - v tomto prípade sa týka toho, ako rýchlo sa vzduch nasáva do jednotky a cez trubicu. Väčšina z nich sa pohybuje medzi 110 a 180 MPH, hoci niektoré môžu dosiahnuť extrémy až 250 MPH.

O niečo dôležitejšia ako rýchlosť letu je CFM alebo kubická stopa za minútu. Toto hovorí o tom, koľko vzduchu sa pohybuje vákuom v rozpätí 60 sekúnd, čo naznačuje, aká je jednotka výkonná. Zatiaľ čo MPH vám dáva predstavu o tom, ako rýchlo môžu listy prechádzať trubicou, CFM vám povie, koľko môže prejsť naraz. Rebríček CFM pre vysávače listov sa pohybuje od približne 150 do 600. Lacnejšia jednotka s CFM pod 200 môže byť všetko, čo potrebujete na vyčistenie balkóna s bytom alebo malého dvora, ale pre väčšie oblasti môžete investovať do jednotka s vyšším CFM.

Faktor v bonusoch.

Niektoré vysávače listov ponúkajú zvončeky a píšťalky nad jednoduché odsávanie. V skutočnosti je v dnešnej dobe väčšina vysávačov vlastne odfukovačmi lístia s funkciou vákua, čo vám dáva na výber, povedzme, jednoducho vyčistenie chodníka pomocou dúchadla alebo úplné odstránenie vákua z terasy. Vysávače sa najlepšie hodia do menších vonkajších priestorov, napríklad do okolitých bytov a duplexov. Niektoré modely ponúkajú aj možnosť mulčovania, ktorá je vynikajúca na opätovné použitie týchto listov na zdravé záhony rastlín.

Zistili sme, že najlepšie vysávače listov dokážu zdvojnásobiť svoju činnosť ako fúkače lístia, čo sa hodí, ak listy nemusíte zbierať a baliť. Pozrite sa na predlohy s viacerými úlohami! Udržiavanie záhrady, garáže alebo kvetinového záhonu bez opadaných listov bude hračkou s našimi piatimi obľúbenými - jeden určite vyhovie vašim potrebám.

1. NAJLEPŠIE KÁBLOVÉ VAKUUM: Toro UltraPlus Leaf Vacuum

Pomocou vákua na listy Toro UltraPlus urobte rýchlu prácu na zametaní ľahkej až strednej akumulácie spadnutých listov. Toto praktické vákuum ponúka rýchlosti vzduchu až 250 km / h a objem prúdenia vzduchu 350 (CFM), ako aj dve nastavenia výkonu: vysoký výkon pre hromadu suchých listov a nízky výkon pre vysávanie okolo základne rastlín bez ich poškodenia. Počas práce vám jeho patentovaný Shredz-All Shred Ring roztrhne suché listy na kúsky s veľkosťou polovice palca alebo menšie, takže nezachytávajú toľko miesta v sáčku na zachytávanie listov. Vákuum váži 8,9 libier a malo by byť pripojené k vonkajšiemu predlžovaciemu káblu s rozmermi 16 stôp, 50 stôp alebo k stúpačke s dĺžkou 100 stôp, ktorý pokrýva váš dvor.

2. NAJLEPŠIA VAKUUM NA KVASE NA Mulčovanie: Vákuový plynový list Husqvarna s 2 cyklami

Pre veľké záhrady a hromadenie ťažkých listov je ťažké poraziť vákuové vákuové lístie Husqvarna s 2 cyklami, ktoré nasáva vzduch rýchlosťou až 170 km / h a má objem vzduchu 470 CFM. Toto vákuum má tiež mulčovacie nože, ktoré rozomieľajú prírodné úlomky, takže do jediného zberného vaku môžete vložiť až 16 vreciek suchých listov! Toto listové vákuum poháňané palivom vyžaduje štandardnú zmes 50 dielov benzínu na 1 diel 2-taktného motorového oleja. Aj keď váži s hmotnosťou 9,4 libier, listová taška sa dodáva s ramenným popruhom, ktorý pomôže pri podtlaku znížiť únavu paží pri práci. Jeho ľahko kľukový motor umožňuje rýchle naštartovanie a jeho antivibračná technológia znižuje namáhanie rúk pri použití tohto výkonného nástroja na úpravu terénu.

3. NAJLEPŠÍ VÝKONNÝ VAKUUM S VÝKONOM NA BATÉRIE: Bezšnúrový vysávač lístia s variabilnou rýchlosťou

Ak je vaša nehnuteľnosť príliš veľká na vákuové napájanie z listov s prívodom, ale nie ste nadšení miešaním paliva potrebného na prevádzku plynového modelu, vyskúšajte túto možnosť napájania batérií od spoločnosti Greenworks. Jeho 40-voltová lítium-iónová batéria (súčasťou balenia, spolu s nabíjačkou) poháňa vákuum až 60 minút na jedno nabitie. Vákuum nasáva vzduch šiestimi rýchlosťami až do 185 km / h, s pôsobivým objemom vzduchu 340 CFM, ktorý je vhodný na ľahké až stredné hromadenie listov. Navyše, iba 5,6 libier, vás Greenworks nezaťažia.

4. NAJLEPŠÍ VÝKONNÝ PLYNOVÝ VAKUUM: Vysávač 2-cyklový plynový list Remington

Vyčistite mierne až ťažké hromadenie listov zo všetkých dvorov v rekordnom čase pomocou vákuového vákuového listu Remington. Toto vákuum poháňané plynom je vybavené vysokorýchlostným motorom, ktorý nasáva vzduch pri rýchlostiach do 205 km / h so statným CFM 450. Podľa potreby zmeňte sanie pomocou spúšťača s premenlivou rýchlosťou alebo pomocou „tempomatu“, ktorý používateľovi umožňuje zaistenie správnej rýchlosti vzduchu pre danú úlohu. Navyše, mulčovače lístia pri zbere listov znižujú objem odpadu v zbernom vaku, takže nebudete musieť vak vyprázdňovať tak často. Jednotka váži 12,58 libier a je čiastočne podporená ramenným popruhom na zbernom vaku. Pretože ide o listové vákuum poháňané plynom, budete musieť namiešať palivo v pomere 50 dielov benzínu k 1 dielu 2-taktného motorového oleja (súčasťou balenia).