Hlavné systémy

Detektory netesností: Vaša najlepšia stávka na odlúčenie od strastí z vody


Váš domov predstavuje vašu jedinú najväčšiu investíciu a podľa toho s ňou zaobchádzate prijatím opatrení na ochranu pred akýmkoľvek počtom najhorších scenárov. Zabezpečíte bezpečnostný systém na ceste von z dverí a tiež si zvyknete testovať dymové poplachy každých niekoľko mesiacov. Ale ak ste niečo ako nespočetné množstvo iných majiteľov domov v celej krajine, vo vašom dome sa skrýva potenciálne potenciálne ničivé riziko, ktoré ste doteraz pravdepodobne ignorovali - úniky vody, presnejšie povedané, úniky z domácnosti.

Verte tomu alebo nie, Inštitút pre informácie o poistení nedávno dospel k záveru, že v rokoch 2010 až 2014 boli škody na vode a mrazu na druhom mieste v zozname najvyšších príčin škôd na majetku. Podľa štúdie viac ako 2,5 milióna majiteľov domov musí každý rok čeliť udalosti úniku. O akom poškodení hovoríme? Rozsiahly druh nákladnej opravy. Dôkaz nepozerajte ďalej ako na skutočnosť, že priemerný nárok na poistenie poškodenia vodou predstavuje neuveriteľných 8 000 dolárov.

Nerobte chybu: „Môže dôjsť k úniku vody prísny škody na majetku, “tvrdí Daniel O'Brian, technický špecialista na SupplyHouse.com. Samozrejme, je to jedna vec, ak z chladničky uniká pár uncí vody na kachľovú podlahu v kuchyni. Ak však dôjde k zlyhaniu ohrievača vody alebo vodovodného potrubia, samotný objem vody, ktorý skončí tam, kde by to nemalo ísť, môže viesť k „účinkom nielen v oblasti bezprostredného úniku, ale aj v okolitých miestnostiach alebo dokonca na podlahe alebo podlahy nižšie, “vysvetľuje O'Brian.

Voda nepretržite preteká sieťou potrubí, ktorá pokrýva celý dom, aby mohla obsluhovať všetko od vybavenia kúpeľní a kuchyne až po veľké spotrebiče. Pri tomto cykle vody okolo domu „jednoducho nie je možné úplne zabrániť tomu, aby sa vyskytli akékoľvek úniky akéhokoľvek druhu“, hovorí O'Brian. Môžete však prejsť dlhú cestu k minimalizácii škôd jednoducho identifikáciou a zadržaním úniku čo najrýchlejšie. O'Brian uzatvára: „Existuje obrovský rozdiel medzi únikom, ktorý pretrváva niekoľko dní, a únikom, ktorý ihneď oslovíte.“

Skutočne komplikuje záležitosti to, že úniky sa často začínajú v častiach domu, ktoré nemajú veľa pešej premávky. Napríklad, ak váš ohrievač vody sedí v suteréne a zriedka sa vydáte na cestu dole, „môže to chvíľu trvať, možno aj týždeň, než si všimnete problém.“ Potom, ako chodíte na svoju každodennú prácu život, nedotknutý únikom, poškodenie sa zhoršuje a zhoršuje a pravdepodobnosť rastu plesní a plesní, hniloby dreva, štrukturálnych problémov a zamorenia škodcami sa zvyšuje o minútu.

Stručne povedané, pokiaľ ide o ochranu vášho domu pred katastrofou vyvolanou únikom, „nič viac nezáleží na vašej schopnosti zachytiť problém skoro hneď, ako to začne.“ Preto odborníci, ako napríklad majitelia domov O'Brian, radia, aby si pozreli detektory úniku. rovnako ako oni vnímajú dymové poplachy - ako nemusia premýšľať, musia mať náležitosti. Podobne ako ich protipožiarne bratrance, detektory úniku prichádzajú v niekoľkých rôznych formách, z ktorých každý má svoje vlastné klady a zápory. Pokračujte v čítaní teraz a získajte podrobnosti o najbežnejších možnostiach.

ZÁKLADNÉ POPLACHY

Základný detektor úniku, ako je napríklad Zoeller Aquanot Flood Alert, je lacný na nákup a nastaviteľný. Obsahuje dva kľúčové komponenty - snímač vlhkosti a alarm. Keď snímač spustí únik, alarm sa vypne a naďalej vydáva hlasný zvuk, až kým snímač už nezistí vlhkosť. Niektoré základné detektory netesností bežia na batériách, zatiaľ čo iné sa pripájajú k stene, ale žiadne nestoja oveľa viac ako 20 dolárov. Nízka cena znamená, že si môžete dovoliť umiestniť jednu do každej zraniteľnej oblasti vášho domu. Existuje len jedna veľká nevýhoda. Ako vysvetľuje O'Brian, „Aby bol tento typ detektora úniku efektívny, niekto musí byť doma, aby zaznel poplach.“ Ak to nebudete počuť, kým sa nedostanete domov z pracovnej doby neskôr - alebo pokiaľ nebude k dispozícii domov žiadna šanca, že budete počuť poplach, pretože ste preč na týždňovej dovolenke - potom základný detektor úniku iba zvuku nerobí veľa dobre.

SMART ALARM

Internetový detektor úniku funguje takmer rovnako ako základný detektor, okrem toho, že okrem spustenia alarmu „inteligentný“ detektor pošle do smartfónu okamžité upozornenie. Niektorí dokonca cítia nielen vlhkosť, ale aj podmienky mrazu. Napríklad detektor úniku vody a mrazu Honeywell Lyric sa aktivuje, keď jeho kábel na detekciu štyroch stôp príde do kontaktu s prítomnosťou vlhkosti alebo teploty pod alebo sa blíži k 32 stupňov Fahrenheita. V skutočnosti je to ochrana proti skutočným únikom a únikom, ku ktorým môže dôjsť, ak praskne zamrznuté potrubie. Najlepšia časť? "Bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate, budete vedieť, že existuje problém, ktorý si vyžaduje pozornosť," vysvetľuje O'Brian. Aké sú nevýhody? Nastavenie vyžaduje viac času a úsilia ako v prípade základného zariadenia a inteligentné detektory sú drahšie, zvyčajne asi trikrát viac.

DETEKTOR TEPLOTY VODY

Z dôvodu svojho účelu a historicky odolného dizajnu majú ohrievače vody povesť zvýšeného rizika. Preto sa mnohí rozhodnú nainštalovať detektor úniku špecifický pre ohrievač vody. O'Brian poznamenáva: „Spravidla sa inštalujú do panvice, ktorá je umiestnená priamo pod nádržou,“ hoci niektoré modely obsahujú snímač podobný šnúre, ktorý sa ovinie okolo samotnej nádrže. Pri spustení detektor úniku ohrievača vody - napríklad vypnutie detektora vody Watts FloodSafe - skutočne preruší prívod vody do spotrebiča. Ako špecifická ochrana pred špecifickou zraniteľnosťou „neexistuje lepší spôsob, ako ísť,“ hovorí O'Brian. Prečo? Pretože bez automatického vypínania by ohrievač vody, ktorá presakuje, pokračoval v nepretržitom prenikaní, čím by sa zhoršila už aj tak zlá situácia. Za túto ochranu však budete musieť zaplatiť. Takéto zariadenia zvyčajne stoja niekoľko stoviek dolárov a vyžadujú odbornú inštaláciu.

CELÝ DOM VODNÝ SPÍNAČ

Zariadenie na uzatváranie vody v celom dome, ako je Taco Floodbreaker, poskytuje najkomplexnejšiu dostupnú ochranu. Ako to funguje? Rovnako ako iné detektory úniku, aj táto technológia sa spolieha na senzory - ale iba do určitej miery. Celotelové zariadenie tiež aktívne monitoruje spotrebu vody v domácnosti a ak zistí extrémny výkyv, blokuje ďalšiu vodu pri vstupe do domu cez hlavnú líniu. Majte na pamäti, že modely ako Taco Floodbreaker nie sú lacné, v neposlednom rade preto, lebo inštalácia nie je do-it-sami projektom. V skutočnosti môžete očakávať, že inštalácia bude stáť toľko alebo viac ako samotné zariadenie, a to pri celkovej investícii do projektu v rozmedzí 2 000 dolárov. Na jednej strane je to veľa peňazí. Na druhej strane, zotavenie sa z udalosti úniku by vás mohlo stáť oveľa viac. Navyše, ako zdôrazňuje O'Brian, „nemôžete dať cenu za pokoj.“

V konečnom dôsledku existuje veľa dôvodov na zváženie inštalácie detektora úniku a v závislosti od vašich okolností by mohlo byť rozumné investovať do viac ako jedného. O'Brian tvrdí: „Ak máte starý ohrievač vody, žijete v dome so starými a nespoľahlivými inštalatérskymi prácami alebo žijete v oblasti náchylnej k záplavám, možno budete chcieť vážne uvažovať o detektoroch úniku.“ Všeobecnejšie povedané, zvážte skutočnosť že hoci všetci žijeme v tesnej blízkosti vody - môžeme ju dokonca privolať krútením rukoväte alebo stlačením gombíka! - nikdy neprestáva byť hrozbou pre naše domovy a takmer všetko v nich.

Tento článok vám priniesla spoločnosť SupplyHouse.com. Jeho fakty a názory sú názory a názory spoločnosti BobVila.com.