Trávnik a záhrada

Rádio: Nájdenie správneho hnojiva


CM_BVNOTES-1742-2

Vypočujte si ORGANIC VS. SYNTETICKÉ HNOJIVÁ alebo si prečítajte nižšie:

Organické verzus syntetické hnojivá - tu je rýchly základný náter:

Organické hnojivá sa získavajú z rastlín, zvierat alebo minerálov. Väčšina organických látok obsahuje nižšie koncentrácie výživných látok ako syntetické látky a nie sú rozpustné vo vode. Preto uvoľňujú svoje živiny pomalšie ako syntetické látky a je menej pravdepodobné, že by sa hromadili v pôde a kontamináciou miestnych vodných zdrojov by mohli odtekať. Nevýhodou je však ich prirodzený rozklad, aby sa zlepšili vaše rastliny.

Na druhej strane sú syntetické látky vyrobené z chemicky spracovaných zlúčenín, ako je dusičnan amónny alebo močovina. Aj keď zvyčajne dosahujú rýchlejšie výsledky, táto rýchla akcia je spoplatnená: Syntetika nedodáva živiny tak dlho, ako sú organické látky. To znamená častejšiu aplikáciu, ktorá, pokiaľ nie je dôkladne monitorovaná, môže viesť k popáleniu hnojiva, kontaminácii miestnych vôd a dokonca k zničeniu prospešných mikroorganizmov v pôde.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!