Kuchyňa

Najlepšie nádoby na skladovanie potravín pre chladničku a špajzu


Zaviazali ste sa, že nebudete strácať dobré jedlo, ale časť tohto sľubu si vyžaduje zdravé uloženie, aby sa zachovala čerstvosť a výživné látky. S rastúcimi obavami z toxínov a znečisťujúcich látok v každodenných výrobkoch budete tiež chcieť bezpečné nádoby na opakované použitie, ktoré do vašej stravy neumožnia nechcené chemikálie.

Čítajte ďalej, kde nájdete sprievodcu funkciami, ktoré treba hľadať, od nepriepustných tesnení až po dizajn šetriaci priestor. Potom si pozrite naše odporúčania týkajúce sa najlepších kontajnerov na skladovanie potravín, či už skladujete tovar v chladničke, mrazničke alebo špajzi - alebo si ich zoberte.

  1. NAJLEPŠIE VŠETKO (A NAJVÄČŠÍ EKONOMICKÝ): Kontajnery na uchovávanie potravín od Greener Chef (sada štyroch)
  2. NAJLEPŠIE PRE TÝŽDŇOVSKÉ MÄSO Kontajnery na skladovanie potravín od spoločnosti Fullstar (sada piatich)
  3. NAJLEPŠIA HODNOTA: Skladovacie nádoby na sklo od spoločnosti Prep Naturals (sada 10)
  4. NAJLEPŠIE PRE PANTRY: POPs kontajnery Good Grips od OXO (sada piatich)
  5. NAJLEPŠIE NA BULK: Vzduchotesné kontajnery na skladovanie potravín od spoločnosti Wildone (sada šiestich)

Choďte na sklo cez plast

Sklo je vo všeobecnosti bezpečnejšou a zdravšou možnosťou skladovania potravín ako plast. Najmä borosilikátové sklo je odolné voči tepelnému štiepeniu, takže ho možno umiestniť do rúry alebo mikrovlnnej rúry. Na rozdiel od väčšiny plastov borosilikátové sklo do jedla nevylúhuje toxíny a dá sa účinne vyčistiť v umývačke riadu.

Naopak, existujú obavy o bezpečnosť dlhodobej expozície plastom. Bisfenol A (BPA) je zložka z tvrdého, číreho polykarbonátového plastu, ktorá sa bežne používa v nádobách na potraviny. Rastúce dôkazy (uverejnené v časopise Filozofické transakcie B) naznačuje, že BPA môže byť pre človeka škodlivá, hoci sa stále skúmajú, aké presné účinky sú a na akej úrovni spôsobuje škody.

V reakcii na tieto obavy teraz spoločnosti propagujú plastové nádoby bez obsahu BPA ako bezpečnejšiu a menej toxickú možnosť. Porota však stále zisťuje, či je plast bez obsahu BPA úplne bez rizika. Výskum myší vystavených náhradám BPA uverejnený v časopise Aktuálna biológia vykazuje reprodukčné poškodenie, ktoré sa môže preniesť na budúce generácie. To však neznamená, že plast bez obsahu BPA je pre ľudí nebezpečný, ale stále je potrebné postupovať opatrne, ak bezpečne recyklujete plastové nádoby na potraviny BPA a BPA, ktoré sú staré alebo poškriabané.

Plastové obaly sú stále populárne, pretože majú tendenciu byť ľahšie a lacnejšie ako sklo. Ak ich uprednostňujete, používajte ich skôr na suché alebo chladené skladovanie, než na ohrev jedla v mikrovlnnej rúre alebo rúre. Teplo spôsobuje rozklad plastov, čo umožňuje toxínom vylúhovať sa do potravín. Inštrukcie tiež skontrolujte vo svojich nádobách, pretože niektoré plasty tiež nie sú bezpečné do umývačky riadu alebo mrazničky.

Vyhľadajte uzamykacie kryty

Plastové západky alebo silikónové tesnenia sú najlepším riešením pre pevné a nepriepustné veko.

  • Po zaistení veka zaskočí a zaistí tesnosť.
  • Silikónové tesnenia tiež zabraňujú úniku vzduchu a vlhkosti bez zacvaknutí, ale dlhodobé vystavenie vysokým teplotám môže toto silikónové tesnenie zdeformovať a zdeformovať, preto sa odporúča umývanie rukou.

Väčšina sklenených nádob sa dodáva s ľahšími plastovými viečkami odolnými voči rozbitiu. Aj v prípade, že neobsahujú BPA, tieto viečka by sa nemali mikrovlnne ani umiestňovať do umývačky riadu, pretože vysoké teploty ich môžu mikroskopicky poškodiť a vylúhovať chemikálie do potravín.

Ak sa chcete úplne zbaviť plastu, hľadajte ekologické možnosti. Bambusové viečka sú ľahké, takmer nerozbitné a môžu tiež slúžiť ako krájacia doska alebo servírovací podnos v štipke.

Vyhľadajte rôzne veľkosti a tvary

V závislosti od typu a množstva potravín, ktoré bežne skladujete, vyberte skladovacie kontajnery, ktoré prichádzajú v rôznych veľkostiach a tvaroch, vrátane guľatých, štvorcových a obdĺžnikových. Okrúhle nádoby sú skvelé na polievky, šaláty a sušienky. Štvorcové a obdĺžnikové tvary dobre fungujú pre sušienky, kastroly a lasagne. A čo je dôležitejšie, obdĺžnikové možnosti sú najlepšie nádoby na skladovanie potravín, ktoré šetria priestor v preplnenej chladničke alebo mrazničke.

Menšie nádoby s ľahkým občerstvením zvyčajne obsahujú šálku až 1½ šálky. Stredne veľké nádoby skladujú od troch do šiestich šálok. Veľké kontajnery na obilniny a voľne ložený tovar pojmú až 15 šálok.

Vyhľadajte stohovateľné kontajnery navrhnuté tak, aby neprekážali v chladničke. Ak vaša kuchyňa nemá dostatok skladovacích priestorov, hľadajte hniezdne kontajnery, ktoré nezaberajú viac miesta v skriniach.

Tu sú naše možnosti riešenia skladovania plastových a sklenených potravín bez obsahu BPA - všetky sú bezpečné, dobre navrhnuté a ponúkané zákazníkmi Amazonu.


1. NAJLEPŠIE VŠETKY AKO HOSPODÁRSKY PRÍBEH: Nádoby na skladovanie potravín od Greener Chef (37,97 dolárov za štyri)

Sklenené kontajnery Greener Chef sú vyrobené z takmer dokonalého 4,8-hviezdičkového hodnotenia Amazonu a vyrábajú sa úplne bez plastu, čo sa rovná netoxickým látkam bez obsahu BPA a ftalátov a FDA certifikovaným z hľadiska bezpečnosti. Kontajnery zelenšieho šéfkuchára majú bambusové viečka, „testované špičkou“ a navrhnuté tak, aby zostali zapečatené, aj keď sú obrátené obrátene. Vďaka vysokovýkonnému borosilikátovému sklu sa tieto nádoby dajú bezpečne používať v mikrovlnnej rúre, mrazničke, rúre a umývačke riadu. Majú tiež hniezdny dizajn, ktorý uľahčuje ukladanie a šetrí váš priestor. Štyri rôzne veľkosti ponúkajú maximálnu univerzálnosť, od 1½ šálky po 6⅖ šálky. Nie ste stopercentne šťastní? Požiadajte spoločnosť o úplnú refundáciu. K dispozícii na Amazone.


2. NAJLEPŠIE PRE TÝŽDŇOVÝ MEAL PREP: Kontajnery na uchovávanie potravín od spoločnosti Fullstar (18,99 dolárov za päť)

Po 35 uncí (asi štyri šálky) sú Fullstarove jedlá na prípravu jedla veľkosti podľa veľkosti a súprava piatich je ideálna na balenie pracovných obedov. Vyrobené z ABS (akrylonitril-butadién-styrén), typu plastu bez BPA s nízkou teplotou topenia, kontajnery Fullstar sa pri vystavení vysokým teplotám nerozkladajú tak ľahko, a preto spĺňajú normy bezpečnosti potravín FDA, ako aj schválenie Európska certifikačná agentúra LFGB. Uzamykacie viečka zaisťujú sviežosť a nepriepustnosť, keď sa sčítajú v kabelke, kufríku alebo batohu. Na Amazone zarábajú 4,9 hviezdičiek so stovkami nadšených recenzií a majú plnú záruku vrátenia peňazí. K dispozícii na Amazone.


3. NAJLEPŠIA HODNOTA: Skladovacie nádoby na sklo od spoločnosti Prep Naturals (42,99 dolárov za 10)

Táto odolná sada kontajnerov sa určite hodí pre každý životný štýl a rozpočet. Získate 10 24-uncových (tri šálky) borosilikátových sklenených nádob s desiatimi viečkami SmartestLock na bezpečné skladovanie. Každá nádoba sa môže pochváliť dvoma samostatnými oddeleniami určenými na balenie vyvážených jedál. Viečka sú vyrobené z plastu bez BPA a sú bezpečné do umývačky riadu (podľa značky nie sú vhodné do mikrovlnnej rúry, rúry alebo mrazničky). Nádoby Prep Naturals sú schválené FDA a tiež spĺňajú európske normy pre bezpečnosť potravín. Stovky zákazníkov Amazonu ich oceňujú zdravými, 4,9 hviezdičkami a je tu úplná spokojnosť so zárukou alebo vrátenie vašich peňazí. K dispozícii na Amazone.


4. NAJLEPŠIE PRE PANTRY: Dobré úchopy POP kontajnerov od OXO (39,99 dolárov za päť)

Suché potraviny to nepochopia oveľa lepšie ako POP kontajnery OXO. Tieto vzduchotesné stohovateľné jednotky, ktoré zarábajú 4,5 amazonských hviezd, prichádzajú vo veľkostiach a tvaroch vhodných pre fazuľa, káva, cestoviny, cereálie a orechy. Vďaka špeciálne navrhnutým tesneniam, ktoré sa uvoľňujú stlačením tlačidla, zostávajú suché potraviny dlhšie čerstvé. Štvorcové a obdĺžnikové tvary vytvorené s ohľadom na modulárne bývanie ľahko zapadajú do seba, aby sa maximalizoval priestor kabinetu a dosky. Sú vyrobené z plastu bez BPA a nemali by sa vyhrievať, ale je pravdepodobné, že sa vám budú hodiť pre široké spektrum organizačných potrieb mimo kuchyne, vrátane herne a garáže. K dispozícii na Amazone.


5. NAJLEPŠIE NA BULK: vzduchotesné kontajnery na skladovanie potravín od spoločnosti Wildone (26,99 dolárov za šesť)

S vzduchotesnými a vodotesnými kontajnermi spoločnosti Wildone zostane sypký tovar, ako sú obilniny a granule pre domáce zvieratá, čerstvý a usporiadaný vďaka 20 štítkom na tabuli, odmerke a označovaciemu peru. Kontajnery sú vyrobené z plastu potravinárskeho plastu bez BPA, schváleného FDA a viečka sú na štyroch stranách zaistené, aby nedošlo k rozliatiu. Wildoneho kontajnery, sieťovina 4,6 hviezd za robustnosť a praktickosť, vyhlasujú bezpečnosť v mikrovlnnej rúre, mrazničke a umývačke riadu. Skladujte voľne ložený tovar v štyroch stredných (54,1 tekutých uncoch) a dvoch veľkých (121,8 tekutých uncoch) nádobách a stohujte ich, aby ste čo najviac využili úložný priestor. K dispozícii na Amazone.