Trávnik a záhrada

Rádio: Rýchle tipy na hrabanie lístia


Jesenné lístie je krásne - aspoň kým koberce nezasahujú do trávnika ... a ich hrabanie sa stalo ďalšou položkou na vašom dlhom zozname úloh. Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete prácu trochu zjednodušiť.

Počúvaj O RAKINGOVÝCH DÁVKACH alebo prečítať nižšie:

Počkajte, kým neklesne väčšina listov, aby ste znížili počet čistiacich sedení. A na prácu použite správny nástroj. Vyhľadajte hrable so širokými hrotmi hrotov, asi 30 palcov a štítkom „no clog“. Jeho zahnuté hroty bránia hrableu v preniknutí z listov a ich zhrabovaní na koncoch hrotov.

Hrable v rovnakom smere ako vietor. To vám pomôže posunúť listy ďalej. Rozdeľte svoj trávnik na zóny a hrabte sa z jedného konca na druhý v riadkoch. Zabaľte hromadu každého radu osobitne, aby ste ich znova neznehodili, čím zrušíte všetku svoju tvrdú prácu.

Nezabúdajte tiež na to, že pokiaľ nemáte extra hrubú vrstvu listov, ktorú môžete riešiť, môžete ich vždy kosiť pomocou kosačky. Predtým, ako to urobíte, však budete chcieť skontrolovať, či je čepeľ vašej kosačky ostrá.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!