Kuchyňa

5 typov dlaždíc, ktoré treba brať do úvahy pri vašej budúcej renovácii


Vráťte sa do obchodu s vylepšením domácnosti, aby ste renovovali svoju kuchyňu alebo kúpeľňu, a ocitnete sa ohromení druhmi dostupných dlaždíc. Desiatky veľkostí, tvarov, materiálov a farieb môžu dokonca vykoľajiť akúkoľvek rozhodnosť, ktorú ste mali. Aby sme zúžili vyhľadávanie a uľahčili váš rozhodovací proces, načrtli sme výhody a nevýhody piatich populárnych možností obkladov, ktoré stojí za zváženie pre vašu ďalšiu prestavbu.

TYP Dlaždice: Sklo
Sklo je jedným z najobľúbenejších typov dlaždíc na spätné rany, sklo sa dodáva v širokej škále farieb, veľkostí a krytí. Tvar je tiež mnohostranný: nájdete štvorce, obdĺžniky, medailóny, rybie šupiny a mozaikové dlaždice, ktoré majú veľkosť dva palce alebo menej a sú ideálne na vytváranie vzorov na celom povrchu dlaždíc. Majitelia domov sa môžu rozhodnúť pre ľahšie položenie väčších kusov skla alebo pre ľahšiu inštaláciu mozaík so sieťkou. V závislosti od konkrétnych štýlov, ktoré vyberiete, môžete očakávať, že za tieto materiály budete platiť 7 až 30 dolárov za štvorcový meter.

Zatiaľ čo lesk zo sklenených dlaždíc by vyzeral krásne kdekoľvek, najlepšie by sa mal uchovať k stenám. Pre začiatočníkov môže byť sklo príliš klzké na chodenie (pokiaľ si starostlivo nevyberiete materiály určené špeciálne na podlahy). Okrem toho zákony gravitácie spôsobujú, že sklenená podlaha je náchylnejšia na poškodenie padajúcimi predmetmi, ako je napríklad spätná vôľa sklenených dlaždíc alebo stena - a nanešťastie, materiál nie je ľahké opraviť, ak je rozbitý. Malebný materiál sa môže pochváliť niekoľkými výhodami: odolnosť proti plesniam, povrch prakticky odolný voči škvrnám, krásny vzhľad odrážajúci svetlo a ľahké čistenie.

Tip pre profesionálov: Ak sa rozhodnete, že sklenená dlaždica - jeden z najdrahších obkladových materiálov - je pre vás, prijmite odborníka na inštaláciu, aby ste zabránili tomu, aby sa lepidlo prejavilo cez priesvitný povrch.


TYP Dlaždice: Porcelán
Porcelánová dlaždica je vyrobená z rafinovanej hliny a ďalších prírodných prísad, vypálená v peci a následne zasklená, nedokončená v prirodzenom stave alebo upravená tak, aby vyzerala ako kameň alebo drevo. V skutočnosti je to podmnožina keramických dlaždíc (pozri nižšie), ktorá je k dispozícii v mnohých tvaroch a veľkostiach, ako sú štvorce, dosky alebo okrúhle dlaždice penny. Najbežnejšie farby sú tóny Zeme, ako sú hnedé, béžové a sivé. Porcelánové dlaždice sa pohybujú v cene od 3 do 7 dolárov za štvorcový stopa a sú rovnako vhodné na inštaláciu na stenu alebo podlahu (v závislosti od stupňa trenia, tvrdosti a trvanlivosti výrobcu).

Medzi výhody porcelánu patrí jeho celková odolnosť, kompatibilita s sálavými vykurovacími systémami, schopnosť nainštalovať ho sami a jeho odolnosť voči tekutinám a škvrnám - najmä pri zasklení. Jeho nevýhodami sú vysoká cena a nutnosť rezania mokrou pilou a diamantovou čepeľou.


TYP Dlaždice: Keramický
Keramické dlaždice nájdete najčastejšie v kuchyni a podlahe v kúpeľni. Vyrobené z menej rafinovanej hliny a vypaľované pri nižšej teplote ako porcelán, je mäkšie, poréznejšie a pri porovnaní nie také husté alebo trvanlivé. Výsledkom týchto funkcií je nižšia cena - zvyčajne od jedného dolára až po 5 dolárov alebo 7 dolárov za štvorcový stopa. Keramické dlaždice sú lesklé aj neglazúrované, a aj keď sú farebné glazúry dostupné v neutrálnych odtieňoch, môžu poskytovať jasnejšie farby. Väčšina domácich obchodov nesie keramické dlaždice v tvare štvorca, metra, penny alebo mozaiky.

Najväčšími výhodami keramických obkladačiek sú trvanlivosť, cenová dostupnosť, odolnosť proti škvrnám a poškriabaniu a jednoduchosť čistenia a inštalácie. Jeho najväčšou nevýhodou je rýchla absorpcia, čo znamená, že úniky z podlahy bude potrebné rýchlo vyčistiť, najmä ak je dlaždica neglazúrovaná. Keramické dlaždice tiež nie sú kompatibilné s sálavým vykurovaním a majú sklon cítiť sa chladno a tvrdo na nohách. Nezabudnite, že neglazované keramické dlaždice by mali byť utesnené, aby sa dosiahla lepšia odolnosť proti vode.


TYP DLAŽBY: Lom
Lomová dlaždica sa často mýli za tehlu az dobrého dôvodu: majú pravouhlý tvar a sú obvykle červené, hnedé, sivé alebo hrdzavé. Táto neglazovaná dlaždica sa obvykle skladá z hliny, bridlice a živca. Je obľúbený pre podlahy v oblastiach s vysokou prevádzkou, ako je kuchyňa.

K najväčším výhodám pri výbere tohto typu dlaždíc patrí cenová dostupnosť (iba 3 až 5 dolárov na štvorcový stopa!), Trvanlivosť, ľahké čistenie, odolnosť proti šmyku a dlhá životnosť aj v oblastiach neustáleho používania. Jeho neglazovaný povrch je však dvojsečný meč - je ideálny na prechádzky naprieč, má tendenciu ľahko absorbovať tekutiny a škvrny. Z hľadiska dizajnu to nie je nijak zvlášť univerzálne; Ak chcete ozdobné vzory a veľa farieb, toto nie je taška pre vás.

Tip pre profesionálov: Ak to plánujete nainštalovať v kuchyni alebo v oblastiach s vysokou premávkou, uistite sa, že ste ju poriadne utesnili, aby nečistoty a škvrny nezakrývali povrch.


TYP Dlaždice: Prírodný kameň
Či už nakupujete omračujúce steny alebo podlahy, majitelia domov si môžu vybrať zo širokej ponuky prírodných kameňov vrátane mramoru, travertínu, bridlice, žuly a vápenca. Tieto moderné a nadčasové možnosti sa vo všeobecnosti kupujú ako nerovnaké dosky pre obkladačky a mierne nepravidelné štvorce a obdĺžniky pre podlahu. Vzhľadom na veľké množstvo typov kamenných dlaždíc na trhu môžu bežať od 2 do 20 dolárov na štvorcový stopa, s bridlicou a travertínom na spodnom konci rozsahu.

Najväčším lákadlom prírodného kameňa je jeho úplná prírodná krása, ako aj jeho schopnosť udržiavať chladné miestnosti v teplom počasí a vyhovovať sálavým vykurovacím systémom v chladnom podnebí. Jeho najväčšou nevýhodou je jeho cena a ďalšie nevýhody sa líšia podľa typu kameňa: Travertín sa v priebehu času pomerne ľahko nosí, zatiaľ čo mramor je náchylný na sfarbenie a bridlica môže byť pri použití pod nohami nerovnomerná.