Natieranie

Ako na to: Tenká latexová farba


Vďaka ľahkému čisteniu a krátkej dobe schnutia má latexová farba nohu oproti olejovej farbe pre ľahké víkendové projekty. Produkt na vodnej báze má však aj nevýhodu: Pri skladovaní bez vzduchotesného tesnenia, pri teplotách pod bodom mrazu alebo po dlhšiu dobu má tendenciu zhusťovať.

Zmena konzistencie, ku ktorej dochádza, pretože ťažké častice farby sa usadzujú na dne plechovky, zatiaľ čo rozpúšťadlo stúpa na vrchol, je problematické z dvoch dôvodov. Po prvé, gooey farba nebude ľahko pracovať s valcami, kefami a postrekovačmi. Po druhé, pri aplikácii na povrch vyzerá nerovnomerne a hrboľato.

Aj keď komerčné riedidlá lakov môžu pomôcť uvoľniť latexové farby, existuje rýchly a ľahký spôsob, ako sami zachrániť plechovku s niekoľkými výrobkami pre domácnosť. Čítajte ďalej, ako riediť latexovú farbu na dokonalú konzistenciu pre ďalšiu prácu s lakom.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- maliarsky nástroj 3v1
- Skrutkovač čelnej hlavy (voliteľný)
- Maska proti prachu
- Rukavice
- Farbiace tyčinky
- Zásobníky na farby alebo papierové platne
- Vedro z piatichgalónov
- Prázdna nádoba na farbu galónovej veľkosti

KROK 1: Pripravte si svoju pracovnú plochu

Pri manipulácii s farbou je pri vetraní nevyhnutná ventilácia, preto prenášajte latexovú farbu a dodáva ju do dobre vetranej miestnosti alebo vonkajšieho priestoru.

Otvorte plechovku na pevnom pracovnom povrchu. Dávajte pozor, aby ste viečko neohýbali a neskresľovali natoľko, aby sa úplne neuzatvorili - ak to chcete ušetriť, bude to mať vplyv na kvalitu vašej farby. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je otvoriť pomocou nástroja maliara 3 v 1. Ak ho však nemáte, vložte plochý koniec skrutkovača medzi okraj veka a okraj plechovky. Páku jemne páčte nadol a namiesto toho, aby ste naraz vypustili celé veko, otočte plechovku tak, aby skrutkovač mohol rozlomiť tesnenie na všetkých stranách a pomaly otvárať veko. Odstráňte veko a odložte stranou.

KROK 2: Určite, či je potrebné riedenie

Najprv zistite, či je potrebné farbu riediť. Nasadením protiprachovej masky a ochranných rukavíc namočte miešaciu tyčinku do farby na niekoľko sekúnd, potom ju vyberte a podržte nad lakovacím zásobníkom alebo papierovou doskou.

• Pokiaľ farba z miešacej tyčinky rovnomerne steká z konzistencie silného krému, je pripravená na aplikáciu. Jeho ďalšie riedenie bude mať za následok chaotickú aplikáciu a neprimerané pokrytie povrchu.

• Ak sa na druhej strane farba prilepí na miešaciu tyčinku alebo ak z lepiacej pásky vypadne v nerovných guľôčkach, mali by ste ju pred použitím riediť. Pokračujte ďalším krokom.

KROK 3: Stačí pridať vodu

Nalejte všetku farbu z plechovky do čistej päťgalonovej vedra a do každej galónovej farby pridajte pol šálky vody s izbovou teplotou. Potom farbu a vodu dôkladne skombinujte s miešadlom pomocou kombinácie špirálových pohybov nahor a nadol.

Vyberte miešaciu tyčinku z plechovky od farby a podržte ju nad zásobníkom farby alebo papierovou platňou. Ak náter ľahko zamrzne z miešacej tyčinky, je pripravený na aplikáciu.

Ak sa farba stále objavuje v guľkách, do vedra pridajte ďalšiu uncu vody s izbovou teplotou a potom farbu znova premiešajte s miešadlom. Neustále pridávajte vodu po jednej uncu, až kým farba nedosiahne konzistenciu silného krému. Vykonajte test miešania a skontrolujte požadovanú konzistenciu.

KROK 4: Maľujte ako obvykle

Nalejte farbu z vedra do čistej prázdnej farby a potom pokračujte vo vašom projekte maľby ako obvykle.

KROK 5: Správne uložte farbu

Pred opätovným uzatvorením veka plechovky na konci projektu do-it-yourself projektu pridajte do hornej časti farby uncu vody, aby ste zabránili vyschnutiu alebo tvorbe kože.

Skladujte plechovku pri teplotách pod bodom mrazu na suchom mieste bez vysokých fluktuácií teploty a uistite sa, že je chránená vzduchotesným uzáverom. Pamätajte, že životnosť otvorenej plechovky latexovej farby je dva roky.