Podlahy a schody

Rádio: Masívne vs. inžinierske drevené podlahy: Aký je rozdiel?


Pokiaľ ide o výber drevených podláh, máte veľa možností. Jedným z rozhodnutí, ktoré urobíte, je, či ísť s tradičnou masívnou podlahou alebo inžinierskou podlahou. Tu je niekoľko bodov, ktoré je potrebné zvážiť.

Vypočujte si ON SOLID VS ENGINEERED WOOD FLOORING alebo si prečítajte nižšie:

Podlahy z masívneho dreva sa vyfrézujú z jednotlivých dosiek dreva a pribijú sa k podkladu. Podlaha skonštruovaná inžinierstvom je zložená z laminátovej základne pokrytej skutočným drevom; dosky sa poskladajú dokopy a po zostavení zostanú nepripojené k podkladu, teda termín „plávajúca podlaha“.

Masívne podlahy sa môžu niekoľkokrát opravovať, takže môžu trvať celé desaťročia. Má však tendenciu byť ovplyvňovaná vlhkosťou, takže sa pravdepodobne rozširuje a deformuje, ak je nainštalovaná vo vlhkom prostredí, napríklad v suterénoch. Na druhú stranu, ak je nainštalovaný vo výnimočne suchom prostredí, môže sa zmenšovať a vytvárať medzery.

Na rozdiel od toho, inžinierske podlahy majú tendenciu byť menej citlivé na vlhkosť. Zvyčajne sa inštaluje s malým priestorom po obvode, aby sa umožnilo rozšírenie.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!