Kuchyňa

7 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred inštaláciou doska mäsiarskych blokov


Mäsiarsky blok, ktorý sa skladá z jednotlivých drevených pásov, ktoré sú navzájom spojené do elegantnej dosky, je nadčasovým a trendovým materiálom pre kuchynské dosky. Ale jeho teplé tóny a „vidiecka kuchyňa“ vibrujú bokom, na povrchu je veľa vecí, ktoré majitelia domov nepoznajú, vrátane skutočných odhadov nákladov a požadovanej údržby. Ak chcete zistiť, či je tento materiál vhodný pre vašu kuchyňu, prečítajte si tento komplexný zoznam kladov a záporov stolových blokov mäsového bloku skôr, ako sa rozhodnete pre inštaláciu.

PRO: Mäsiarsky blok je jedným z cenovo dostupnejších dosiek.

Dosky z mäsiarskeho bloku vám v zásobách spustia iba 20 až 60 dolárov na štvorcový stopa. To prevyšuje náklady na najobľúbenejšie možnosti vrátane nehrdzavejúcej ocele (20 až 150 dolárov), skla (25 až 100 dolárov na štvorcový stopa), betónu (25 až 75 dolárov na štvorcový stopa), mramoru (25 až 75 dolárov na štvorcový stopa) a mydla. alebo vápenec (20 až 75 dolárov za štvorcový stopa).

Môžete si ušetriť ešte viac peňazí výberom do-it-sami inštalácie nad najímaním dodávateľov, aby túto prácu. Inštalácia Pro zvyčajne pridáva k celkovým nákladom 5 až 10 dolárov na štvorcový stopa. Pre praktických majiteľov domov nie je inštalácia doska mäsiarskeho bloku pre domácich majstrov zložitá, a to buď: Zahŕňa rezanie listov dreva na mieru pomocou kruhovej pílky, vytváranie potrebných otvorov pre umývadlá a ďalšie príslušenstvo, potom pripevnenie rôznych segmentov na skrinku. so skrutkami.

Z hľadiska kontextu si to porovnajme s iným trendovým materiálom na doske, ako je kremeň. To nielenže to stojí takmer dvojnásobok dodávok (70 až 100 dolárov za štvorcový stopa), ale vo všeobecnosti to nie je priaznivé pre domácich majstrov - doska dosky je príliš ťažká na to, aby ju mohla zdvihnúť jedna osoba, musí sa rezať mokrou pilou a môže ju vážne po páde poškodiť okolité povrchy v domácnosti.

CON: Je veľmi citlivý na tekutinu.

Pravdepodobne vás varovalo, aby ste z kúpeľne nevystavovali drevo kvôli tomu, ako reaguje na vodu. Pri pôsobení vlhkosti môže drevo zbierať baktérie, plesne, škvrny alebo dokonca deformovať tvar. Ak chcete čeliť týmto nežiadúcim účinkom, musíte tesniace dosky tesniacich blokov ihneď po inštalácii a mesačne následne zapečatiť o jeden kus údržby viac ako neporézna doska zo skla, nehrdzavejúcej ocele, kremeňa alebo keramických dlaždíc. Našťastie stačí jedno až dve vrstvy minerálneho oleja bezpečného pre potraviny (kúpiť online) alebo orechového oleja (kúpiť online) naneseného mäkkou handrou. Tieto netoxické tmely vytvárajú bariéry, ktoré zabraňujú hromadeniu rozliatia na povrchu, a tak bránia poškodeniu vodou.

Každých 10 rokov alebo podľa potreby, keď počet škvŕn narastá, použite na brúsenie starého tmelu brúsny papier (začnite s 80 až 100 zrnami, potom sa posúvajte smerom k brúsnym papierom s veľkosťou 220 až 160). Znovu naolejujte pieskovaný povrch tak, aby vyzeral ako nový.


PRO: Môžete ju udržiavať v čistote pomocou čistiacich prostriedkov pre domácnosť.

Zatiaľ čo mydlo môže prúžky alebo škvrny lesklé sklo alebo nerezové dosky a kyslé čistiace prostriedky môžu narušiť dosky z kremeňa, obidve sa dajú bezpečne použiť na mäsiarskom bloku. Inými slovami, čistenie nie je raketová veda!

Na každodenné čistenie dosiek mäsiarskych blokov zoškrabajte zvyšky potravín pomocou plastovej špachtle, potom pomocou špongie nasýtenej v roztoku dvoch šálok teplej vody a jedného mydla čajovej lyžičky utrite zvyšok.

Ocot funguje skvele ako náhrada za mydlo a vodu. Navyše je schopný vyčistiť aj dezinfikovať dosku.

Potrebujete odstrániť škvrnu? Posypte stolovú soľ nad škvrnu a potom ju jemne trieť polovicou citróna, aby ste ju odstránili.

CON: Butcher block countertops ding ľahko.

Mäsiarske dosky, ktoré sú mäkšie a výnosnejšie ako sklo, žula a kameň, sú zraniteľnejšie voči poškriabaniu a zahĺbeniu. Jedným zo spôsobov, ako majitelia domov predčasne nosia svoje dosky na mäsiarske bloky, je ich použitie ako doštičiek.

Aj napriek pomenovaniu „mäsiarsky blok“ by ste dokázali odolať nutkaniu nasekať priamo na jeho povrchu. Čepele nožov môžu spôsobiť nerovnomerné opotrebenie určitých oblastí vašej pracovnej dosky, preto namiesto toho používajte na prípravu jedál vyhradenú dosku na krájanie.

Ak špička noža na ceste stúpa na dosku, obruste zub pomocou brúsneho papiera s jemnými zrnami (220 a viac gramov) a potom na miesto naneste minerálny olej. Rovnaké riešenie môžete použiť na odstránenie zvyškov horenia na doske zvyšku horúceho hrnca.


PRO: Môžete si vybrať tvrdé drevo a obilie.

Na rozdiel od jednotných dosiek zo skla alebo nehrdzavejúcej ocele vám mäsiarsky blok umožňuje prispôsobiť odtieň a vzor vašej pracovnej dosky výberom dreva a dreva. Môžete si vybrať z množstva tvrdého dreva, pričom každá z nich prepožičiava výraznú farbu a charakter na dosky a celkovú schému vašej kuchyne. Teak a čerešňové drevo dodávajú tmavý a dramatický efekt; dub vyvoláva klasický koloniálny pocit; a blondínka z bambusu sú vynikajúcou voľbou pre moderný trvalo udržateľný domov.

Vzhľad priestoru môžete ďalej definovať výberom zŕn dreva alebo vzorom viditeľným na povrchu dosky mäsiarskeho bloku. Dva primárne druhy zŕn sú okrajové zrno a koncové zrno. povrch hrany mäsiarskeho bloku s okrajmi sa podobá sérii dlhých, štíhlych prúžkov podobných stranám 2 × 4. Povrch mäsových blokov s koncovými zrnami vyzerá ako šachovnica, ktorá obsahuje krátke konce 2 × 4.

CON: Pri kolísaní teploty sa rozširuje alebo zmenšuje.

Rovnako ako pri vode, drevo napučiava alebo sa zmenšuje s meniacimi sa teplotami. Majitelia domov môžu očakávať, že sa ich dosky mäsiarskych blokov v lete rozšíria o zhruba jednu osminu palca av zime sa znížia o rovnaké množstvo. Ak sa na to teraz nepripravujete tým, že ponecháte dostatok priestoru po obvode, rozšírenie by mohlo spôsobiť deformáciu alebo prasknutie.

Najlepším spôsobom vytvorenia vetracieho a krútiaceho priestoru pre vašu dosku je jej inštalácia cez otvorenú hornú časť skrinky (nie cez pevnú podložku) a ak inštalujete dosku medzi okrajmi pracovnej dosky a stenami, nechajte jednu osminu palca medzi okrajmi pracovnej dosky a stenami. dve steny. Ak majú vaše skrinky pevný vrch, namontujte lemovacie lišty nad vrchnú časť skrinky a potom položte dosku na vrchnú časť prúžkov tak, aby mala priestor na dýchanie.

PRO: Môže to trvať niekoľko desaťročí.

Postupujte podľa vyššie uvedených tipov na inštaláciu, utesnenie a čistenie dosiek na mäsiarske bloky a povrch by mal trvať 20 rokov alebo dlhšie. To poskytuje hlavnú výhodu oproti laminátovým doskám (ktoré zvyčajne trvajú iba 10 až 15 rokov pred nevyhnutnou výmenou) a stavia sa na rovnakú úroveň ako doživotné žulové dosky (ktoré tiež trvajú najmenej 20 rokov).

Ak tieto mäsiarske bloky zakážu klady a zápory, necháte si myslieť, že drevo nie je najvhodnejšie pre vašu budúcu kuchyňu, zvážte inštaláciu niektorého z týchto ďalších materiálov doska.