Natieranie

Takže chcete ... Maľovať exteriér vášho domova


Maľovanie exteriéru vášho domu je veľký projekt, ktorý sa môže rýchlo zmeniť na veľkú bolesť hlavy, ak nie ste dostatočne pripravení. Len si predstavte seba na vrchole rebríka, kefujte si náterové farby v horúcom horúcom vzduchu, keď si osy krúži hlavou. Aj keď sa obrázok môže zdať karikatúrny, určitá variácia je až príliš bežným príbehom, nemusí to však byť. Správne materiály, nástroje a techniky vám môžu pomôcť minimalizovať katastrofu a maximalizovať váš čas. Kľúčom k tomu všetkému je nová technológia, ktorá prichádza do sveta maľovania búrkou: Airless Spray System spoločnosti Hyde Tools s technológiou Rapid Valve Transfer® (RVT).

Systém RVT umožňuje striekanie bezvzduchových farieb na novú úroveň - doslova aj obrazovo - tým, že umožňuje užívateľovi maľovať oblasti, ktoré sú vyššie, rovnako ľahko ako nižšie, pomocou rýchlospínacieho ventilu, ktorý sa pripája k striekacej pištoli a špeciálnej teleskopický stĺp. Majitelia domov a profesionálni maliari môžu teraz maľovať celý exteriér domu, pričom nohy držia pevne na zemi, čím sa eliminuje potreba postaviť lešenie alebo nebezpečenstvo šplhania po rebríku.

Aj keď nasledujúce osvedčené techniky maľovania budú fungovať aj vtedy, ak chcete natrieť alebo natrieť vonkajšiu farbu, ušetríte čas a znížite riziko pádu, keď použijete nový systém RVT spoločnosti Hyde Tools, ktorý spolupracuje s akýmkoľvek iným štandardné bezvzduchové striekacie čerpadlo s výkonom až 3600 PSI.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Bezvzduchový striekací systém Hyde Tools s technológiou RVT®
- Vonkajšia farba vhodná pre váš typ obkladu
- Vonkajší základný náter vhodný pre váš typ obkladu (voliteľné)
- Tlaková umývačka
- Maliarsky nástroj spoločnosti Hyde Tools '5v1 Painter's Tool
- Brúsny papier
- Čistiaci prostriedok s plesňou
- Natierateľné vonkajšie tesnenie
- Preglejka
- Maskovacia páska
- Plastová plachta

Podľa toho naplánujte
Pred začiatkom maľovania skontrolujte predpoveď počasia. Najlepšia teplota na maľovanie exteriéru vášho domu je medzi 50 a 85 ° Fahrenheita; pri teplotách vyšších ako táto sa môže vlhkosť v nátere príliš rýchlo odpariť a oslabiť jeho spojenie s vedľajšou vrstvou. Vyberte si pokojný deň, keď sa neočakáva žiadny dážď alebo vietor. Pri maľovaní by mal byť obklad suchý z kostí a poslednou vecou, ​​ktorú chcete, je, aby na vašu novú prácu s náterom vyfúkol prach silný vietor.

Vyberte správnu farbu
Vyberte si kvalitný exteriérový náter, ktorý sa inzeruje tak, ako je navrhnutý pre váš typ obkladu, či už ide o drevo, vinyl alebo oceľ. (Viac informácií o maľovaní konkrétnych typov obkladov nájdete nižšie.) Keď nájdete náter vhodný pre exteriér vášho domu, mali by ste mať na pamäti niekoľko ďalších bodov:

• Vonkajšia farba, ktorá obsahuje 100 percent akrylových živíc, najlepšie udrží prvky.

• Nízka lesklá alebo plochá farba dobre funguje na samotnej obkladovej ploche, zatiaľ čo saténová alebo pololesklá farba sa najlepšie ukladá na dvere a obloženie.

Aj keď základný náter pred natieraním je dobrým pravidlom v takmer každej situácii, nie je to nevyhnutné. Ak však maľujete prvý kabát na obklady, základný náter je nevyhnutnosťou; pevne prilieha k vedľajšej koľaji a poskytuje optimálny povrch, na ktorý sa farba prilepí. (Dbajte na to, aby ste si štítok starostlivo skontrolovali, aby ste vybrali základný náter, ktorý je vhodný na použitie s vaším typom obkladu aj s náterom, ktorý nanášate.) Ak ste ešte len maľovali, môžete preskočiť samostatnú vrstvu základného náteru. Upozorňujeme, že niektoré novšie produkty ponúkajú kombináciu farieb a základného náteru v jednom produkte, čo môže ušetriť v reálnom čase pre domácich majstrov i maliarov.

Zoznámte sa s vašou vlečkou
Väčšina typov vlečky môže byť natretá, hoci niektoré vyžadujú dodatočnú prípravu alebo špecifický druh farby. Ak sa chcete uistiť, že ste na dobrej ceste s plánmi pre externý projekt lakovania, prečítajte si tieto základné tipy týkajúce sa rôznych typov vlečiek.

Drevené obklady: Tento bežný materiál sa ľahko maľuje, pokiaľ je úplne čistý, suchý a bez odlupujúcich sa farieb.

Masonitová obklad: Masonit sa tiež ľahko maľuje, ale nezabudnite opatrne utrieť medzery medzi doskovými doskami, aby voda neprenikla pod lakovaný povrch.

Vinyl Siding: Vyberte farbu vyrobenú špeciálne pre vinylové obklady. Vhodné farby obsahujú vysoké percento akrylu, ktorý dobre priľne k vinylu.

T1-11 Vedľajšia strana: Tento druh dreva alebo vedľajšej koľaje na báze dreva, označovaného ako „tee-one-jedenásť“, maľuje farbu veľmi dobre. Jeho povrch má tendenciu odlupovať sa, pričom s ňou odstraňuje kúsky farby. Lepšou voľbou pre T1-11 je striekanie penetračným farbivom na báze akrylu, ale nebojte sa, toto sa dá dosiahnuť rovnako ľahko pomocou systému Airless Spray System s technológiou RVT. Má hodnotenie až 3600 PSI a pracuje s rôznymi farbami a nátermi.

Murivo alebo štukatúra: Ak odstránite škvrny od plesní alebo plesní pred začatím práce, oboje je možné úspešne natrieť. Ak bola obkladová vrstva predtým natretá, môžete použiť prakticky akýkoľvek kvalitný exteriérový náter, ale holé murivo alebo štuky si vyžadujú náter vonkajšieho muriva, ktorý bude chrániť farbu pred silným obsahom alkálií v murive.

Oceľové obklady: Vyberte si vonkajší náter špeciálne navrhnutý pre oceľové obklady. Predtým, ako pôjdete do mesta, očistite všetky škvrny od hrdze alebo korózie a tieto oblasti zalepte prostriedkom na odstránenie hrdze, aby ste sa uistili, že novému náteru nepretekajú.

Pripravte povrch
Aby náter priliehal, musí byť obklad bez poškvrny čistý a bez poškodenia. Najprv si umyte vonkajšie časti domu elektrickou energiou, ale buďte opatrní, aby ste nevyvíjali taký tlak, aby ste vykopali kúsky z mäkších exteriérov, napríklad z drevených obkladov. Akonáhle je vlečka suchá:

• Odstráňte všetok uvoľnený lak pomocou maliarskeho náradia 5-v-1 a ak je to potrebné, obrúste hrubé škvrny.

• Tesniace medzery okolo okien a dverí s náterom vonkajšej farby.

• Odstráňte všetky stopy plesní a plesní pomocou čistiaceho prostriedku, ktorý obsahuje pleseň.

• Vymeňte alebo opravte uvoľnené, zlomené alebo zhnité obkladové dosky, pretože farba na týchto poškodených povrchoch nepriľne.

• Pred natieraním odstráňte uzávery a ak sa chystáte striekať farbu, odporúčame zakryť okná, dvere a všetky predmety v okolí plastovou fóliou, aby sa zabránilo nadmernému postriekaniu týchto prvkov.

Naneste základný náter a farbu
Keď aktualizujete farbu exteriéru vášho domu, budete používať rovnaké techniky ako pre základný náter (ak je to potrebné), tak pre maľovanie, takže pre oba procesy platia nasledujúce pokyny. Ak je to prvýkrát, čo ste spustili bezvzduchovú striekaciu pištoľ, precvičte ju na preglejke skôr, ako ju nasmerujete na dom! Sústreďte sa na hladké, rovnomerné ťahy, pričom držte striekaciu pištoľ približne 12 palcov od povrchu.

Ste pripravení to vyskúšať na dome? Sklopte obloženie a zakryte okná - a akékoľvek ďalšie funkcie, ktoré nemôžete odskrutkovať - ​​plastovou plachtou skôr, ako začnete. Ak chcete maľovať spodnú časť domu, pripojte ventil RVT k striekacej pištoli dodávanej so systémom Airless Spray System spoločnosti Hyde Tools. (Súčasťou systému sú aj striekacia špička, ochranný kryt špičky, vložený filter a stĺpik, ktorý ďalekohľady má dĺžku od piatich do ôsmich stôp.) Keď maľujete, striekaciu pištoľ veďte opatrne tak, ako ste to urobili počas cvičiť a udržovať jeho špičku približne jednu stopu od vedľajšej koľaje; táto vzdialenosť je dostatočne blízko na to, aby základný náter alebo farba ľahko obložila vedľajšiu vrstvu, ale nie tak blízko, aby sa vytvorili kvapky. Trik s presným striekaním farby spočíva v tom, že zbraň musí byť stále v rovnakej vzdialenosti od povrchu. Ak sú vaše ťahy oblúkové a svetelné na začiatku alebo na konci vašich ťahov, nezískate jednotné pokrytie. Aby ste predišli opúšťaniu značiek štartu a zastavenia, ktoré sa môžu prejaviť neskôr aj po viacerých náteroch farby, mal by sa pohyb vášho úderu začať skôr, ako stlačíte spúšť maľovacej pištole, a mal by pokračovať aj po jej uvoľnení.

Naneste celú dolnú polovicu vonkajšej strany rovnomerne. Potom, keď je čas začať maľovať nad úrovňou hrudníka, nemusíte všetko schádzať, aby ste zostavili lešenie alebo vytiahli rebrík. Tu prichádza do hry jedinečný teleskopický stĺp. Za pár sekúnd môžete z ručnej striekacej pištole vybrať živý ventil RVT a zacvaknúť ho na miesto na vrchu teleskopickej tyče. Pretože nemusíte zápasiť s odtlakovaním pištole alebo výmenou hadíc - a nevyliezete po lešení alebo po rebríku - tento rýchly a jednoduchý prepínač nebude túto prácu spomaľovať. Keď je ventil RVT zaistený na svojom mieste, roztiahnite ľahký stĺp a pokračujte v striekaní hornej časti vedľajšej strany stlačením spúšte, ktorý je pohodlne umiestnený na spodnej časti tyče. A keďže používate ten istý ventil, nezistíte žiadny rozdiel vo vzorke striekania farby zhora nadol. Získate všetky výhody skratky bez akýchkoľvek následkov!

Pokračujte v práci hore a dole po boku domu so zameraním na zachovanie plynulých prechodov. Aby ste dosiahli čo najlepšie pokrytie, nastriekajte na viac (tri alebo viac) svetlých náterov farby, vždy počkajte, kým predchádzajúci náter úplne nezaschne. Skontrolujte, či je v plechovke odporúčaná doba zaschnutia.

Dokončite úlohu
Po úplnom osviežení obkladu už nebudete chcieť, aby staré, zlyhávajúce lakovacie práce na obložení, dverách a dekoratívnej lište znižovali vašu novú fasádu. Ak chcete riešiť tieto oblasti, budete musieť nanášať farby ručne pomocou valčeka alebo štetca. Našťastie ste ušetrili toľko času pomocou bezvzduchového striekacieho systému RVT, že si môžete dovoliť upriamiť pozornosť na tieto posledné detaily a dať im dokonalý povrch.

Tento obsah vám prináša spoločnosť Hyde Tools. Jeho fakty a názory sú názory a názory spoločnosti BobVila.com.