Trávnik a záhrada

Ako: Chráňte rastliny pred mrazom


Neočakávané obdobia skorého jesene a neskorej jarnej mrazy, keď vonkajšia teplota klesne pod bod mrazu (32 stupňov Fahrenheita) - môžu chytiť domácich záhradkárov mimo dohľadu, štiepať jemné ovocné púčiky, rezať krátke úrody zeleniny a zabíjať izbové rastliny, ktoré zostali vonku. Ak je rastlina poškodená mrazom, listy sa javia ako vlhké a krehké kvôli tvorbe ľadu v bunkách, čo prerušuje prirodzený tok vody v celej rastline. Tendre za rok zvyčajne zomierajú na mrazy a kým stromy a kríky prežijú, stratia akékoľvek púčiky alebo zrelé ovocie.

Predpovede počasia vám môžu pomôcť pred mrazom, ale nemali by ste sa na nich úplne spoliehať. Venujte pozornosť vodítkom, ako je stav oblohy, a majte na pamäti, že pri jasných nocí, ktoré nemajú izolačné oblačnosti, je pravdepodobnejšie, že teploty budú nebezpečnejšie klesať. Ale prečo čakať na poslednú chvíľu, keď sa vkĺznete a zachránite svoje rastliny? Najlepším spôsobom, ako zabrániť poškodeniu mrazom, je zhromaždiť a implementovať stratégie pred chladným frontom. Postupujte podľa tohto sprievodcu, ako chrániť rastliny pred mrazom - Vy a vaša záhrada budete radi, že ste to urobili!

JE TO OBAL

Zabalenie celého vetvového systému malých stromov alebo kríkov do záhradníckej mrazivej látky, pytloviny, plastovej fólie alebo dokonca starých posteľných dosiek udržiava teplotu pod niekoľkými stupňami teplejšie ako vonku. Na držanie materiálu na mieste použite povraz alebo špendlíky.

Dve ploché prestieradlá šité na troch stranách poskytnú veľkú pokrývku pre malý ovocný alebo okrasný strom, ako napríklad trpasličie alebo poloprí trpaslicové broskyne alebo čerešne s rozmermi približne 12 až 15 stôp. Položte ho zľahka nad strom, zakrývajte konáre a prebytok okolo kmeňa zabezpečte motúzom. V prípade menších druhov citlivých na mraz, ako sú rastliny rajčiaka alebo korenia, položte stoličku alebo stoličku na terasu a zakryte ju plachtou.

Ak sa predpovedá extra chladná noc (do 30 stupňov Fahrenheita), zastrčte vonkajšiu žiarovku do schváleného vonkajšieho príslušenstva pod veľkým zábalom, aby sa vytvorilo ďalšie teplo. Umiestnite žiarovku na miesto, kde je chránená pred dažďom, a nemôžete sa dotýkať obalu ani vetiev, aby ste predišli riziku požiaru. Ako ďalšie bezpečnostné opatrenie použite externý predlžovací kábel s inline prerušovačom zemného skratu (GFCI). 40-wattová žiarovka často vytvorí pod zábalom dostatočné množstvo tepla na ochranu malého stromu, ale preskočia LED diódy - neprodukujú teplo.

Odstráňte zábaly nasledujúce ráno, len čo tempy vystúpia nad bod mrazu, takže rastliny môžu dostávať priame slnečné svetlo a cirkuláciu vzduchu. Majte materiály po ruke pre prípad, že ich budete znova potrebovať.

KRYTÉ SEMENÁRSTVO

Môžete si kúpiť sklenené alebo plastové kopule nazývané „cloches“, ktoré chránia citlivé sadenice začiatkom jari - alebo si ich môžete orezať odrezaním vrcholov z nepriehľadných plastových nádob na mlieko. Medzi ďalšie okamihy na podporu okamihu patria obrátené vedrá a kvetináče. Chráňte rastliny pred mrazom jednoducho pomocou mladých hrozienok a kríkov, ako sú paradajky a paprika.

Ak sa očakáva, že sa teploty budú pohybovať okolo bodu mrazu, zakryte dlhé rady sadeníc ľahko voľnou slamkou alebo mulčovaním, aby sa pôde udržalo teplo o niečo dlhšie. Toto však bude fungovať iba pri slabých mrazoch. Ak tempy klesnú pod 32 stupňov Fahrenheita dlhšie ako niekoľko hodín, umiestnite zvony nad riadky.

Tip na štiepačku Penny: Ak plánujete spustenie veľkej záhrady, počas zimy uložte džbány na mlieko, aby ste ich mohli používať ako jarné clony.

VODA NA ROZHRANIE

Dobre napojené rastliny sú silnejšie a s väčšou pravdepodobnosťou odolávajú vystaveniu dotyku svetelného mrazy. Voda zadržiava teplo a má izolačný účinok na rastlinné bunky. Smädná rastlina pravdepodobne ľahšie podľahne mrazu, pretože jej bunky sú už stresované. Takže nasýtte zeleninové a jednoročné kvetinové záhony začiatkom dňa, ak sú v predpovedi mrazivé tempy. To poskytne rastlinám dostatok času na absorpciu vody pred poklesom teploty.

Pre ďalšiu ochranu naplňte plastové kanvice vodou a odložte ich vedľa rastlín. V noci prikryte rastliny a džbány látkou alebo plachtou. Počas dňa sa voda v džbánkach zahreje. V noci vyžarujú zadržané teplo do vzduchu pod krytom, aby udržali rastliny teplejšie.

ZÍSKAJTE EMINSKA VNÚTORNÝ

Udržiavanie tak populárnych tropických izbových rastlín, ako je jazmín, filodendron a shefflera, vonku v chránenom prostredí, ako sú kryté terasy, im umožňuje v zimnom období vyhrievať svetlo a vzduch. Bohužiaľ, môže ich zabiť iba jeden predčasný mráz, takže riskujte, že ich príliš dlho nevynecháte! Na prípravu rastlín na zimu v interiéri zavlažujte vodu skoro ráno a olistite ich vodou, aby ste odstránili všetkých škodcov, ktorí sa usadili. Potom nechajte rastliny zaschnúť až do večera a potom ich premiestnite dovnútra.

ZÍSKAJTE ŽIVOTY

Ponuky žiarovky a hľuzy, ako sú kalilové ľalie, uši slonov a gladioly, by sa mali vykopať skôr, ako prídu mrazivé teploty, a uložiť na chladnom a suchom mieste (okolo 50 stupňov Fahrenheita). Suterén je dobrým skladovacím miestom. Kopajte opatrne a dávajte pozor, aby ste lopatkou alebo hladidlom nepoškodili. Hľuzy a hľuzy opláchnite vodou, aby ste odstránili prilepenú zeminu, a potom ich nechajte pred vyschnutím vo vetranej krabici naplnenej čistou slamou alebo rašelinovým machom úplne uschnúť.

VYSKÚŠAJTE ŠPECIÁLNE SPREJ

Spreje proti transplantácii listov, ktoré sú k dispozícii v záhradných centrách, pomáhajú chrániť okrasné rastliny vrátane rododendronov, azalky a vavríny pred ľahkými mrazmi. Tieto spreje prepožičiavajú listom ľahký povlak z polymérneho filmu, ktorý je určený na ochranu listov rastlín až mesiac uzavretím vlhkosti. Ak však tempy klesnú pod 30 stupňov Fahrenheita na viac ako niekoľko hodín, alebo ak listy nie sú dostatočne pokryté postrekom, môžu rastliny stále trpieť mrazom.

Ochrana rastlín je jednou z najdôležitejších záhradných úloh, ktoré sa majú uskutočniť tento rok na jeseň. Ak sa chcete dozvedieť viac o ďalších potrebných povinnostiach, pozrite si toto video: