Trávnik a záhrada

Radio: The Mowing Mistake, ktorú musíte urobiť


Kosenie mokrej trávy vo všeobecnosti nie je dobrý nápad. Tu je dôvod:

Počúvaj NA OBRÁBANÍ MOKRÉHO GRASSU alebo prečítať nižšie:

Ak používate elektrickú kosačku na trávu, najmä model s káblovým pripojením, vystavujete sa nebezpečenstvu vážneho úrazu elektrickým prúdom. A bez ohľadu na to, aký typ kosačky používate, mokrá tráva môže spôsobiť, že prídete o nohu a spadnete vedľa stroja s ostrou rotujúcou čepeľou.

Vlhká tráva nie je len pre vás nebezpečná - môže tiež poškodiť kosačku. Zhluknuté výstrižky môžu blokovať prívod vzduchu alebo inhibovať rotáciu čepele. Môže dôjsť k prehriatiu motora a poškodeniu. Mokré odrezky sa prilepia na spodnú stranu kosačky a dodávajú vlhkosť, ktorá môže viesť k plesniam a hrdzi.

Ak máte pocit, že musíte kosiť vo vlhkých podmienkach, uistite sa, že nejde o stojatú vodu. Ak nie je, použite plynový stroj s ostrou čepeľou a prepnite ho do bočného výboja. Neskôr budete musieť vyzdvihnúť výstrižky, ale nebudete sa musieť vysporiadať s ťažkou mokrou taškou na kosenie.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknite tu na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!