Ako na to a rýchle tipy

Ako na to: Rust Metal


Aj keď nevítame na záhradné náradie a vybavenie terasy, hrdza nie je vždy niečo na odstránenie. V skutočnosti, s trendmi v rustikálnom a priemyselnom zdobení, stále viac ľudí prijíma vzhľad starého kovu do tej miery, že podporuje novšiu kovovú domácnosť. Kovy vyrobené zo železa alebo zliatin železa, ako je železo a oceľ, prirodzene hrdzavejú pri dostatočnom vystavení vlhkosti a kyslíku, ale pútavé do-it-yourselfers môžu proces urýchliť a nabiť staré kovové prízvuky skôr tým, že vyšľahajú tajné hrdzavenie Riešenie.

Či už chcete hrdzavieť pánty a hardvér na ďalšie zakrývanie veku zúfalej drevenej truhly, alebo uprednostňujete vzhľad starších kovových sviečok na vrchu svojho stola, postupujte podľa týchto jednoduchých krokov, ako môžete hrdzaviť kov a môžete zmeniť akýkoľvek predmet v domácnosti. Pridanie rokov k metalickým akcentom trvá iba hodinu.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Odstraňovač farieb (voliteľné)
- Škrabka na farby (voliteľné)
- brúsny papier (100 grit alebo vyšší)
- Plastový kôš
- Rukavice
- Bezpečnostné okuliare
- Plastové fľaše na rozprašovanie (2)
- Biely ocot
- Peroxid vodíka
- Stolová soľ
- Číry akrylový sprej

KROK 1: Pripravte si svoju pracovnú plochu.

Za horúceho dňa premiestnite kovový predmet, ktorý chcete hrdzaviť, na dvor alebo do otvorenej garáže. Priame slnečné svetlo pomáha urýchliť proces hrdzavenia. Navyše peroxid vodíka a ocot môžu uvoľňovať miernu úroveň výparov, takže budete chcieť aj tak pracovať v dobre vetranom priestore.

KROK 2: Ak je to potrebné, odstráňte farbu.

Ak je váš kov natretý, podľa pokynov výrobcu odstráňte túto vrstvu farby pomocou odstraňovača farieb na celý povrch predmetu. Opatrne odstráňte všetky zvyšky farby pomocou škrabky na farby.

KROK 3: Kov zbrúsite jemným brúsnym papierom.

Celý povrch kovu zľahka obrúste jemne zrnitým brúsnym papierom, aby ste odstránili akýkoľvek ochranný povlak, ktorý by mohol zabrániť korózii predmetu. Položte brúsený predmet do stredu plastovej nádoby, ktorá spočívala na tvrdom teréne alebo na rovnej pracovnej ploche v garáži.

KROK 4: Nastriekajte biely ocot na kov a počkajte niekoľko minút.

Keď si dáte rukavice a okuliare, aby ste sa ochránili pred postriekaním, nalejte biely ocot do plastovej sprejovej fľaše a potom kov dôkladne striekajte.

Nechajte objekt na vzduchu sušiť na slnku (päť minút alebo dlhšie v závislosti od veľkosti objektu). Keď schne, kyselina octu začne korodovať povrch kovu a začnete vidieť hrdzu.

KROK 5: Naneste roztok peroxidu vodíka, ocot a soľ.

Do plastovej sprejovej fľaše nalejte dva šálky peroxidu vodíka, štyri polievkové lyžice bieleho octu a jednu a pol čajovej lyžičky stolovej soli. Fľašu dôkladne premiešajte, aby sa obsah premiešal. Keď sa soľ rozpustí, nastriekajte roztok na predmet tak, aby bol čiastočne alebo úplne potiahnutý, v závislosti od požadovaného účinku. Peroxid by sa mal pri kontakte s kovom začať tvoriť bublinami a hrdza sa začne ihneď vytvárať. Nechajte objekt na vzduchu sušiť na slnku ďalších päť minút alebo dlhšie, v závislosti od veľkosti objektu.

Jediná aplikácia roztoku by mala vytvoriť jemnú zhrdzavenú patínu na vašom kovovom predmete. Pre hlbšiu a výraznejšiu patinu však opakujte aplikáciu tohto hrdzaviaceho roztoku až štyrikrát.

KROK 6: Kov utesnite čírym akrylovým tmelom.

Nakoniec na suchý zhrdzavený predmet nastriekajte tenký povlak číreho akrylového tmelu. Aerosól však môže špecifikovať, že ste si vybrali tesniaci prostriedok zabraňuje hrdza, nebude to rušiť vašu prácu. Vytvára hrdzu a zachováva starý vzhľad po celé roky, pričom poskytuje akrylovú bariéru, ktorá bráni neúmyselnému znečisteniu akéhokoľvek iného kovu alebo dreva, s ktorým príde do styku v budúcnosti.Pozri si video: How to Rust Metal in Minutes! (Júl 2021).