Kuchyňa

Najlepšie doštičky, podľa domácich kuchárov


Máte záujem o to, aby vaše investičné dosky boli v špičkovej podobe? Rezacie doštičky sú kľúčovým doplnkom každej kuchyne a poskytujú odolné a hygienické miesto na krájanie a kockové ingrediencie bez toho, aby narušili krásnu pracovnú plochu pod ňou.

K dispozícii v rade typov, tvarov a veľkostí s hrsťou funkcií, z ktorých si môžete vybrať pripadať ako desiatky tucet, ale niektoré sú lepšie ako iné, pokiaľ ide o ich vhodnosť pre rôzne druhy potravín. Ak hľadáte novú dosku, čítajte ďalej. Presne sme načrtli, čo by sa malo brať do úvahy - od materiálu po dizajn - ako aj štyri z najlepších doštičiek, ktoré kombinujú naše vlastnosti želaní, aby ste našli ten, ktorý je rez nad zvyškom.

 1. NAJLEPŠIA DREVÁRSKA RADA: Doska na rezanie obrobkov Catskill Craftsmen Pro Series
 2. NAJLEPŠÍ PLASTICKÝ OBRÁBACÍ RADA: Krájacia doska OXO Good Grips Utility
 3. NAJLEPŠÍ VÝKONNÝ VÝKONNÝ BAMBOO: Prémiová doska na krájanie bambusu od spoločnosti Royal Craft Food
 4. NAJLEPŠÍ SAD TRETÍCH: Úplne 3-dielna súprava z bambusu

Najprv zúžte materiál.

Prvá vec, na ktorú treba myslieť, keď ste na trhu s doštičkou, je jej materiál. Spoznajte rozdiely medzi najbežnejšími typmi, aby ste mohli zvážiť ich výhody a nevýhody.

 • Plastové doštičky sa môže zdať ako najzdravšia alternatíva pre zdravie, pretože sú vhodné do umývačky riadu, ale štúdie ukazujú, že nemusia byť takí choroboplodné, ako predpokladáme. Zatiaľ čo úplne nový výrobok môže byť úplne vyčistený od baktérií, keď prechádza umývačkou riadu, ani jemne použitá doska na krájanie plastov nemôže byť nikdy skutočne vyčistená, keď nože poškodia povrch. (Aj malé plytké škrabance zachytia a ukrývajú niektoré časti.) Na druhej strane, plastové doplnky sú tenké a ľahko sa skladujú, jemné na nože a nie sú zvlášť drahé.
  Upozornenie: Plastové možnosti môžu byť najlepším krájacím plátom na chlieb a zeleninu, ak naň nebudete krájať mäso a pred ďalším krájaním, kockou alebo mletím dôkladne umyte všetky ostatné potraviny. Aj tak ho však musíte vymeniť raz alebo viackrát za rok, aby ste predišli možnému ochoreniu spôsobenému potravinami.
 • väčšina doštičky z bambusu sa považujú za ekologickú voľbu, pretože sú vyrobené z trvalo udržateľného materiálu. Dodatočný výhoda: Poskytujú podobné hygienické vlastnosti ako tradičné doštičky na rezanie dreva (potenciálne dokonca lepšie, niektorí hovoria, pretože bambusové dosky majú tendenciu byť menej mäkké a savé ako drevené náprotivky). Stačí vedieť, že by ste ich mali umývať ručne, pretože koncentrované teplo a voda vašej umývačky riadu môžu zahriať trávne vlákna, ktoré tvoria bambusovú dosku.
  Upozornenie: Aj keď celková čistota a vedomie životného prostredia pracujú v jeho prospech, vedzte, že bambus môže byť na čepele nožov obzvlášť tvrdý, čo vyžaduje častejšie ostrenie čepelí.
 • Dosky na rezanie dreva sú veľmi populárne, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou opotrebujú čepele nožov, majú šikovnú textúru a sú k dispozícii na doplnenie všetkého, čo v kuchyni existuje. Nie sú však vždy jasným víťazom, pretože sú zároveň najskvelejšou a zároveň „najvyššou údržbou“ zväzku: Tieto dosky sa musia umývať ručne, aby sa zabránilo deformácii, a vyžadujú občasné kondicionovanie potravinovým minerálnym olejom, aby udržujte ju v skvelej kondícii.
  Upozornenie: Či už dávate prednosť tradičnému mäsiarskemu bloku z niekoľkých druhov dreva alebo elegantnej, ťažkej doske javoru, viem, že väčšina drevených dosiek je dvakrát až trikrát drahšia ako alternatíva z bambusu. Pri správnej údržbe môže vaša doska na krájanie dreva slúžiť ako pracovná plocha aj ako podložka pre budúce generácie.
 • Prvotriedny rezacie dosky z mramoru alebo žuly môžu osloviť domácich kuchárov, ktorí sú priaznivcami luxusných kulinárskych výrobkov. Tieto dosky však stoja trikrát až štyrikrát viac ako akýkoľvek iný materiál a sú technicky vizuálne príťažlivejšie ako užitočné. Napríklad, žula je príliš pórovitá, aby odolala absorpcii potravín, ktoré nastavíte a nasekáte na ňu; preto môže umožniť krížovú kontamináciu aj po dôkladnom vyčistení, ak by ste ju mali použiť na krájanie mäsa jednu noc a zeleninu ďalšiu.
  Upozornenie: Mramorové alebo žulové dosky sú dokonale bezpečné a nápadne krásne na krájanie ovocia, syrov a crudités, ale nie sú nevyhnutne praktické pre každodennú prípravu jedla.

Vyberte správnu veľkosť a tvar vašej kuchyne.

Doska na krájanie vám samozrejme nepomôže, ak je príliš malá na to, aby ste ju dali po ruke alebo príliš veľkú na to, aby sa zmestili na vašu dosku. (Ten môže spôsobiť nebezpečné kolísanie, ak necháte visieť nad okrajom pri krájaní jedla!) Rozmery väčšiny dosiek sú v rozsahu od približne 8 palcov po 10 palcov až po 20 palcov na 30 palcov alebo dokonca väčšie.

Predtým, ako si kúpite nový, nezabudnite pri práci zmerať oblasť, kde ho budete používať, a naplánovať si okolo neho obvod aspoň jeden palec. Ale necítite sa obmedzený iba na jednu: Veľa domácností sa darí dobre s niekoľkými doskovými doskami rôznych veľkostí - všetky menšie ako vaša doska -, pomocou ktorých môžete ľahko rozdeliť a zdolať úlohy spojené s prípravou jedla medzi sebou a šéfkuchára.

Zvážte ďalšie vymoženosti.

Mnoho doštičiek je jednoduchých pravouhlých dosiek, ale niekoľko jemných detailov môže pracovať vo váš prospech, aby sa rezné ingrediencie stali menej neusporiadanými.

 • Ak ste na misii na doštičku z bambusu alebo dreva, ktorá sa má používať špeciálne na prípravu mäsa, a priekopa ktorý zaberá pol palca od okraja celú cestu okolo vašej dosky, môže pomôcť zhromaždiť prebytočnú šťavu z tečenia z dosky a na vaše dosky.
 • Gumové nožičky v rohoch vašej dosky vám poskytujú ďalšiu kontrolu, zatiaľ čo nôž otáčate tam a späť hore. Nohy samozrejme označujú jednu stranu dosky ako hornú a druhú ako spodnú, čo znamená, že nemôžete využiť obe strany na rezanie - keď sa jedna úplne vyrezáva, nebudete môcť jednoducho prevrátiť doska pre prácu na „novej“ strane.
 • Hrany dosiek zabalené do gumy, na druhej strane vytvárajte podobný efekt priľnavosti bez toho, aby ste zobrali priestor na tvári svojej dosky. Ak sa rozhodnete pokračovať a preskočiť celé nohy, dosku však môžete ľahko vyrovnať umiestnením vlhkej papierovej utierky alebo čistej handry pod dosku.

Či už ste sa rozhodli pre plastovú, bambusovú alebo drevenú alternatívu, zaokrúhli sme najlepšiu dosku na krájanie v každom materiáli, aby sme vám oholili váš nákup. Nielenže kombinujú niektoré z najžiadanejších funkcií uvedených vyššie, ale každý z nich bol medzi spotrebiteľmi vysoko hodnotený ako najlepší nákup za vaše peniaze.

1. NAJLEPŠÍ OBRÁBACÍ RADA DREVO: Obojstranná doska na krájanie Catskill Craftsmen Pro Series (39,99 dolárov)

Táto klasická doska na rezanie dreva vyrobená spoločnosťou Catskill Craftsmen pochádza z trvalo ťaženého severného tvrdého dreva pestovaného v Spojených štátoch. Doska s hrúbkou 1 palec, ktorá je obojstranná a odolná, zaberá plochu 17 x 23 palcov a ponúka dostatok priestoru na strihanie hrsti plodov alebo niekoľkých kilogramov mäsa naraz. Obdĺžniková doska s 3,8 hviezdičkami sa musí umývať ručne a pri častom používaní by sa mala niekoľkokrát do roka kondicionovať minerálnym olejom potravinárskej kvality. K dispozícii na Amazone.


2. NAJLEPŠÍ PLASTICKÝ OBRÁBACÍ RADA: OXO Good Grips Utility Cutting Board (14,99 $)

Táto rezaná doska z plastu s drážkami od spoločnosti OXO získala 4,3 z 5 hviezdičiek za vlastnosti vhodné do umývačky riadu a malú veľkosť. Polypropylénová doska s hrúbkou ½ palca meria 10 palcov po 14 palcových palcov, dosť malá na to, aby vkĺzla do väčšiny zásuviek na uskladnenie medzi použitiami. Tento ľahký model má protišmykové hrany (odtiaľ názov „Good Grips“), priekopu na zachytávanie tekutín a kužeľové držadlá pre ľahký pohyb po kuchyni. Navyše, jeho prijateľná cena znamená, že nebude ťažké vymeniť raz alebo dvakrát ročne peňaženku. K dispozícii na Amazone.


3. NAJLEPŠÍ VÝKONNÝ VÝKONNÝ BAMBOO: Krájacia doska Premium Bamboo od Royal Craft Food (19,97 dolárov)

Vďaka tejto neabsorbujúcej antimikrobiálnej doske z bambusu budete mať krížovú kontamináciu na minime. Táto 4,5-hviezdičková, mimoriadne veľká doska, ktorá sa rozprestiera od 12 palcov do 18 palcov, vyhovuje úlohám od rezania moriek po krájanie a podávanie ovocia z misiek na veľkú večernú párty. Siahnite po bočných úchytkách a ste pripravení niesť ich od pultu po konferenčný stolík alebo bufet. K dispozícii na Amazone.


4. NAJLEPŠÍ SÚBOR TROCH: Súprava 3-dielna z bambusu (12,32 USD)

Ak hľadáte výmenu všetkých dosiek naraz, táto všestranná trojdielna súprava to dokáže. Jeho tri veľkosti - 9 - 1 x 13 palcov, 9 - 1 x 11 palcov a 6 x 8 palcov - umožňujú domácim kuchárom oddeliť nakrájané mäso od nakrájanej plodiny od jemne nakrájaných bylín počas prípravy jedla. Potom, po večeri, sa neabsorpčné (t.j. odolné škvrny) povrchy Moso bambusu dajú ľahko umyť rukou. Spoločne táto víťazná kombinácia udržateľného získavania zdrojov, trvanlivosti a prírodného dobrého vzhľadu získala súbor 3,8 z 5 hviezdičiek od viac ako 2 700 recenzentov Amazonu. K dispozícii na Amazone.