Zastrešenie a vlečka

7 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred výberom kovovej strechy


Dážď na plechovej streche je tak upokojujúci, že ho možno nájsť na strojoch s bielym šumom aj na meditačných aplikáciách, ale to nie je jediný dôvod (ani jeden z najlepších!) Pre jeho popularitu medzi dnešnými majiteľmi domov. Čoraz viac ľudí inštaluje kovové strechy do projektov novej výstavby a výmeny strechy. Spoločnosť McGraw-Hill Construction and Analytics odhaduje, že od roku 2015 si 750 000 majiteľov domov v USA zvolilo pre svoje rezidencie kovové strechy. Toto číslo predstavuje 11-percentný podiel na trhu so strechou - druhá voľba iba pre asfaltové šindle.

Zaujíma vás, prečo tento stavebný materiál získal viac majiteľov domov? Pozri úplný zoznam výhod a nevýhod kovových krytín nižšie. Dôkladne ich odvážte a možno zistíte, že aj vy by ste mohli mať úžitok z tejto spoľahlivej strešnej strechy.

PRO: Kovové strechy sú odolné a trvanlivé.

Na vrchole zoznamu „profesionálov s kovovými krytinami“ je dlhá životnosť materiálu dôvod, prečo väčšina majiteľov domov robí zmenu strešnej krytiny alebo novej konštrukcie. V nedávnom prieskume spoločnosti McGraw-Hill sa zistilo, že 26 percent majiteľov domov uviedlo dlhovekosť ako svoj primárny dôvod na investovanie do kovu a ďalších 22 percent uviedlo, že sú ovplyvnené jeho silou. Správne nainštalovaná kovová strecha bude zvyčajne trvať tak dlho, ako bude dom, s očakávanou životnosťou 40 až 70 rokov a často 30 až 50 ročnou zárukou výrobcu na zavedenie. (Naproti tomu tradičná asfaltová krytina zvyčajne trvá 12 až 20 rokov.) Vďaka jedinečnej trvanlivosti materiálu sa na ňu môžete spoľahnúť, že vydrží prvky - vrátane nárazov vetra až 140 míľ za hodinu - a vďaka antikorózne nátery.

CON: Kovové strechy sú drahé.

Mnohoročné služby, ktoré sľubuje kovová strecha, sú vysoké. Tento materiál môže bežať od 120 dolárov do 900 dolárov na 100 štvorcových stôp (alebo jedného „štvorca“ materiálu) podľa Sprievodcu domácim poradcom pre náklady na strechu. Aj keď je táto škála porovnateľná s nákladmi na ďalšie prémiové strešné výrobky, kovy vyššej triedy spotrebujú až 10-násobok nákladov na asfaltové šindle. Potom nielen materiály prichádzajú s vysokými cenovými značkami, ale aj náklady na inštaláciu sú drahšie ako to, čo by ste zaplatili za iné typy strešných krytín kvôli špecializovanému školeniu, znalostiam, nástrojom a vybaveniu, ktoré so sebou prináša. To však neznamená, že majitelia domov nebudú získavať peniaze na počiatočnú investíciu. Aj keď možno budete musieť platiť za výmenu konvenčnej asfaltovej šindľovej strechy niekoľkokrát počas životnosti vášho domu, vysoko kvalitná kovová strecha by pravdepodobne mohla byť poslednou strechou, ktorú váš domov bude niekedy potrebovať. Je to tak, ako sa hovorí: „Dostanete, za čo platíte.“

PRO: Kovové strechy sú šetrné k životnému prostrediu.

Tradičné asfaltové šindle sú ropným produktom a ako také zvyšujú závislosť od fosílnych palív. Navyše vyžadujú výmenu každých 15 až 20 rokov, čo znamená, že podľa agentúry na ochranu životného prostredia sa každý rok na americké skládky zasiela takmer 20 miliárd libier starých asfaltových šindľov.

Na druhej strane sa kovové strechy považujú z viacerých dôvodov za udržateľnejšiu alternatívu. Začiatočníci pozostávajú z najmenej 25 percent recyklovaných materiálov a sami sú 100 percent recyklovateľní. (Oceľové strechy sa dajú opakovane recyklovať bez straty sily!) Kovové strechy tiež poskytujú ideálnu platformu pre majiteľov domov, ktorí sa chcú pustiť do rôznych ekologicky uvedomelých iniciatív, vrátane solárnych panelov a systémov na zber dažďovej vody. Nakoniec, v niektorých projektoch na zastrešenie je kovová strecha tak ľahká, zhruba jedna tretina hmotnosti asfaltu, takže môže byť inštalovaná priamo na asfaltové šindle bez preťaženia konštrukčnej podpory strechy. Tento strategický krok šetrí úsilie a číre odpadu vytrhnutie starej strechy a jej odoslanie na skládku.

CON: Kovové strechy môžu byť zahĺbené.

Aj keď sú dnešné kovové strechy navrhnuté tak, aby odolali desiatkam zneužívania spôsobeným extrémnym počasím - vrátane silného snehu a ľadu, ktoré sa obidve skĺznu nadol po hladkom kovovom svahu a nie sú príčinou úniku - niektoré kovy môžu byť stále prelomené veľkými krupobitím alebo padajúcimi vetvami. , V závislosti od typu strechy nemusíte byť schopní chodiť po kovových šindľoch bez toho, aby ste ich poškodili. Ak tieto nevýhody znejú skôr ako dealbreakeri, buďte si istí, že ak sa rozhodnete pre ten pravý šindeľ (najlepšie ten, ktorý je dodávaný so zárukou, že sa vám nikdy nezmrznú!), Môžete ich úplne vylúčiť. Niektoré druhy kovov sú pevnejšie ako iné. Napríklad hliník a meď sú mäkšie, a preto sú viac náchylné na tento druh poškodenia, ako napríklad oceľ.

PRO: Kovové strechy sú energeticky efektívne.

Peniaze vynaložené na inštaláciu kovovej strechy sa dajú získať späť z úspor mesačných nákladov na chladenie a kúrenie vďaka reflexným vlastnostiam tohto typu strechy. Kovové strechy odrážajú slnečné sálavé teplo namiesto toho, aby ho absorbovali, čo, ale najmä počas dlhých letných dní, môže podľa organizácie Metal Roofing Alliance znížiť náklady na chladenie až o 25 percent. Niektoré kovové strechy sú navyše potiahnuté špeciálnymi reflexnými pigmentmi, aby sa minimalizoval zisk tepla, čím sa posádka pohodlne udržiava bez toho, aby musela stlačiť klimatizačnú jednotku.


CON: Kovové strechy môžu byť hlučné.

Aj keď sú tu uvedené ako „podvod“, tento konkrétny nedostatok nemusí byť daný. Iste, kov by mohol byť hlučnejší ako iné typy strešnej krytiny, najmä pri silnom daždi alebo búrke, ale ďalšie vrstvy pevného opláštenia alebo izolácie inštalované pod ňou zvyčajne minimalizujú zvuky, ktoré sú počuť vo vnútri. (To znamená, že tieto vrstvy sa budú musieť zahrnúť do celkových nákladov na strechu.)

PRO: Kovové strechy sú štýlové.

Dnešné kovové strechy sú ďaleko od vlnitých plechových stodolov z bukolickej minulosti - teraz si teraz môžete vybrať z cínu, zinku, hliníka, medi alebo pozinkovanej ocele v závratnej škále farieb, povrchových úprav a dokonca aj tvarov! Ich rozmanitosť presahuje rozmanitosť konvenčnejšej asfaltovej šindle. Aj keď asfalt môže ponúknuť 15 až 20 farebných výberov, moderné kovové strešné krytiny sa dodávajú vo viac ako 100 rôznych farbách vrátane štandardných, prémiových a vlastných odtieňov. Oceľ a hliník, dva najbežnejšie kovy používané v obytných strechách, sú navrhnuté tak, aby dobre udržiavali farbu.

Sedem z 10 majiteľov domov žijúcich pod kovovými strechami ich navrhlo s tradičnými zvislými rebrovanými panelmi alebo „stojatým švom“. Fanúšikovia tradičnejších profilov sa môžu rozhodnúť pre kovový šindeľ vyrobený ako drevené kokteily, bridlice alebo ílové dlaždice alebo akýkoľvek iný počet vzorov. Kov nemusí vystupovať ako boľavý palec, aby mohol robiť svoju prácu; skôr môže napodobniť takmer akýkoľvek vzhľad pomocou viacvrstvových povrchových úprav z výroby, ktoré zaisťujú, že vzhľad nie je len krásny, ale dlhodobý a odolný.