Nákup a predaj domov

8 vecí, ktoré by mal obsahovať kontrolný zoznam každej domácej inšpekcie


Kúpa nového domu môže byť vzrušujúce a desivé dobrodružstvo. Počas tohto procesu budete musieť riešiť desiatky podrobností týkajúcich sa vášho nového bydliska, vrátane potenciálnych problémov so založením, štruktúrou, spotrebičmi, príslušenstvom, elektrinou, inštalatérstvom a ďalšími. Našťastie existuje jednoduché a efektívne riešenie, ktoré zabezpečí, že vaše nové obydlie nebude nočnou morou: získanie domácej inšpekcie.

Dôležitou súčasťou procesu nákupu je kontrola domu ako „skúšobná jazda“ pre nový dom. Po prvé, potenciálny vlastník by si mal najať skúseného a kvalifikovaného odborníka na túto prácu; inteligentným miestom na vyhľadávanie je Americká spoločnosť domácich inšpektorov, neziskové združenie, ktoré stanovuje normy pre majetkové inšpekcie. Inšpektor vykoná dôkladné preskúmanie domu a zistí problémy, ktoré kupujúci možno bude chcieť vyjednávať s predávajúcim s cieľom vyriešiť prípadné katastrofické problémy, ktoré by ich mohli prinútiť prehodnotiť kúpu. Po preskúmaní domáci inšpektor predloží správu, ktorá bude obsahovať kontrolný zoznam hlavných čŕt domu, zhrnutie všetkých hlavných obytných oblastí a poznámky a fotografie dokumentujúce problémy. Okrem toho by správa mala odhadnúť zostávajúcu životnosť hlavných systémov a zariadení, strechy, konštrukcie, farby a povrchovej úpravy a poskytnúť zoznam odporúčaných opráv a náhrad pre boot. Systematická domáca inšpekcia sa pohybuje od 200 do 700 dolárov, v závislosti od regiónu a veľkosti domu, ale môže ušetriť tisíce dolárov pri neočakávaných opravách po ceste.

Pretože kupujúci v domácnosti je neoddeliteľnou súčasťou inšpekčného procesu, je nevyhnutné vykonať nejaké základné práce skôr, ako profesionál prevezme kontrolu. Strávte nejaký čas prehliadaním informácií o nehnuteľnostiach predávajúceho, čítaním dokumentácie o dome od miestneho stavebného oddelenia a prípravou zoznamu otázok a obáv týkajúcich sa domu. Potom sa zoznámte s procesom a prezrite si tento zoznam ôsmich vecí, ktoré by mal obsahovať každý kontrolný zoznam.

Váš domáci kontrolný kontrolný zoznam by mal obsahovať ...

1. Dôvody a exteriér. Počas inšpekcie by mal odborník najskôr skontrolovať exteriér domu a celkový stav nehnuteľnosti. Medzi zaujímavé oblasti patrí triedenie a odtok, dôkaz stálych vôd alebo netesností, celistvosť podkladu a vlečky, stav vonkajšej farby a terénnych úprav a akékoľvek poškodenie paluby, garáže, terasy, schodov alebo príjazdovej cesty.

2. Strecha, okná a dvere. Vonkajšie konštrukčné súčasti domu sú niektoré z najdrahších na opravu alebo výmenu, takže domáci inšpektor by mal starostlivo vyhodnotiť stav a očakávanú životnosť týchto prvkov. Na podkroví a streche sa pravdepodobne zameria na šindle, odkvapy, vonkajšie vetracie otvory, lemovanie, podhľady, komíny a fasádne dosky. Pri kontrole okien a dverí bude hľadať rozklad a hnilobu, praskliny, nesprávnu inštaláciu, nedostatok tesnenia a iné poškodenie.

3. Podkrovie. Podkrovie sa často prehliada, keď potenciálny kupujúci navštevuje dom, ale môže byť dôležitým vodítkom pre celkovú štrukturálnu integritu nehnuteľnosti. Skúšajúci zabezpečí, aby nenašiel zle nainštalovanú izoláciu, poškodenie konštrukcie, nesprávnu ventiláciu a výfukové alebo vodovodné potrubie, ktoré končí v blízkosti.

4. Suterén / priestor na prehľadávanie. Sťahovanie na opačný koniec domu, suterén alebo priestor na prechádzanie je ďalšou súčasťou kontrolného zoznamu domovskej kontroly. Inšpektor bude hľadať vlhkosť a dôkazy o škodcoch, ako aj základné, štrukturálne a izolačné problémy. Ak má váš dom priestor na prolézanie, v tejto oblasti sa skontrolujú podobné problémy.

5. Vnútorné miestnosti. Pokiaľ ide o interiérové ​​izby, musíte si robiť starosti s výberom dokonalej farby farby, pretože tieto vnútorné priestory môžu odhaliť kritické štrukturálne problémy. Kontrolný kontrolný zoznam by sa mal vzťahovať na podlahy, steny, stropy, okná, vnútorné dvere, farby a obloženie, svetlá a vypínače, vývody, reguláciu teploty, izoláciu a krby.

6. Kuchyne. Kuchyňa sa často nazýva srdcom domu, preto je dôležité zaistiť, aby každá funkcia bola v špičkovej podobe. Niektoré aspekty kuchyne, ktorá sa má podrobne preskúmať, zahŕňajú veľkosť a funkčnosť zariadení, odťahový ventilátor, odtok a prietok vody, bezpečnosť odtokov a stav skriniek a zásuviek.

7. Kúpeľne. Problémy s kúpeľňou môžu byť drahým návrhom na opravu, takže inšpektor bude chcieť dôkladne preskúmať tieto oblasti: toaletu, odsávací ventilátor, umývadlo, vaňu a sprchu, dlaždice, tesnenie, podlahu a príslušenstvo. Okrem toho by sa mal riadne skontrolovať prietok vody a tlak vody a inšpektor by si mal všimnúť akékoľvek problémy s inštalatérstvom a netesnosťou.

8. Hlavné systémy, elektrické a inštalatérske práce. Akákoľvek domáca inšpekcia musí zahŕňať dôkladné vyhodnotenie vykurovacích a chladiacich systémov, ako aj inštalatérske a elektrické práce. Skúšajúci by mal najskôr uviesť vek a očakávanú životnosť všetkých komponentov a potom venovať pozornosť určitým oblastiam záujmu. V prípade systému HVAC to zahŕňa prúdenie vzduchu, vetranie, filtre, potrubia, stav dymovodov a prítomnosť hrdze, azbestu alebo zápachu. Pokiaľ ide o elektrické systémy, inšpektor preskúma kabeláž, hlavné servisné panely, káble, poistky a ističe. Nakoniec skontroluje vodovodný systém, či nie je poškodený alebo netesný, a či ohrievač vody a čerpadlo správne fungujú.