Podlahy a schody

Ako: Odstrániť laminátové podlahy


Laminátové podlahy sú populárnou voľbou od svojho vynálezu na konci 70. rokov. S typickou životnosťou 15 až 25 rokov je materiál trvanlivý, nevyhnutne sa však vybledne, poškriabe, prehĺbi alebo zmizne z módy. Či už to chcete kvôli svojmu stavu alebo kvôli tomu, že už nie je v móde, postup na odstránenie laminátovej podlahy je dosť jednoduchý na to, aby ste urobili sami.

To znamená, že budete chcieť zamestnať niektorých priateľov, ktorí vám pomôžu vytiahnuť objemnú a ťažkú ​​podlahu. Možno budete chcieť zvážiť aj prenájom vyklápača. Porovnajte ceny od niekoľkých miestnych prevádzkovateľov skládkovačov, pretože váš dopravca odpadu nemusí byť najlacnejší - a viem, že ceny sa medzi dopravcami značne líšia.

Druhy laminátových podláh
Predtým, ako začnete s trhaním laminátových podláh, musíte vedieť, s akým laminátom pracujete, takže ho musíte správne odstrániť.

• Lepený laminát bola prvá generácia laminátovej podlahy. Ako ste asi uhádli, dosky sa držia spolu s lepidlom. Tento druh už nie je taký populárny, ale ak máte podlahu starú, možno ide o to, s čím sa vysporiadate. Lepenú podlahu nie je možné znova použiť, takže môžete dosky odstrániť bezohľadným opustením.

• Plávajúci laminát alebo svrstvený laminát je, keď laminátová podlaha nie je pripevnená k podkladu, namiesto toho podlaha „pláva“ na penovom vankúši. Toto je ďalšia generácia laminátu. Dosky boli navrhnuté tak, aby sa do seba zmestili bez lepidla. Hrany pera a drážky sú potiahnuté tesniacim výrobkom a dosky sú zaklapnuté dokopy. Tento typ laminátu sa môže znova použiť. Choďte pomaly a manipulujte opatrne, aby ste sa vyhli štiepeniu, ak ho chcete znova použiť.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Rukavice z ťažkej kože
- Kožené topánky alebo čižmy
- Ochrana očí
- Nôž
- 6-palcový nôž na sadrokartónové dosky
- Plochá lišta s koncom „J“
- Bočná fréza
- Kladivo
- Značkovač plsti
- Sekáč
- škrabka na podlahu (ak máte lepené spoje)
- Tepelná pištoľ (na zmäkčenie lepidla, ak sa používa)
- Nakupujte vákuum

KROK 1
Pred odstránením a manipuláciou s doskami si obliekajte ťažké kožené rukavice a topánky. Laminátové okraje podlahy sú ostré a môžu sa krájať cez pokožku. Ľahko sa oddeľujú aj triesky z laminátových dosiek a lietajúce triesky môžu spôsobiť vážne zranenia očí, preto vždy, keď odstraňujete a ťaháte laminátové dosky, noste ochranu očí.

KROK 2
Presuňte všetok nábytok z miestnosti, aby ste mali prístup ku všetkým laminátovým doskám.

Potom sa pripravte na odstránenie podlahových dosiek, ktoré pokrývajú okraje podlahy po obvode miestnosti. Použite svoj nôž na rezanie pozdĺž horného okraja celej lišty. Vaším cieľom je prerezať akúkoľvek farbu, ktorá spája základňu so stenou, aby ste neodtrhli sadrokartón, keď oddeľujete toto drevo.

KROK 3
Medzi stenu a základnú dosku zasuňte široký, 6-palcový nôž na sadrokartónové dosky. Potom vložte plochú tyč medzi nôž a dosku. Nôž na sadrokartónové dosky chráni stenu pred poškodením počas zvedenia. Keď je doska odstránená, pomocou bočných nožov zaklapnite nechty uviaznuté v nej alebo na stene. Pomocou svojho kladiva môžete vytlačiť zvyšky vyčnievajúcich stopiek nechtov splachovaných do steny.

Predtým, ako prejdete na ďalšiu časť výlisku, pomocou plstenej značky očíslujte stenu a kus (y), aby ste vedeli, kam sa vráti, keď bude nová podlaha na svojom mieste.

Opakujte, kým neodstránite všetku základnú dosku z celej miestnosti.

KROK 4
Vytiahnite všetky prechodové prúžky alebo prúžky, ktoré sa často nachádzajú vo dverách, do miestnosti pokrývajúcej spoje v podlahe medzi miestnosťami alebo hladký prechod medzi dvoma typmi podláh (povedzme z laminátu na koberce). Zasuňte koniec plochej tyče „J“ pod prechodové prúžky a páčte nahor. Potom odskrutkujte skrutky, ktoré držia príchytné kanály na podlahe. Počas tejto časti buďte opatrní, ak chcete prechodové pásy uložiť, pretože sa môžu ľahko zlomiť.

KROK 5
Ak chcete odstrániť laminátovú podlahu ako takú, zasuňte koniec plochej tyče „J“ do medzery medzi stenou a prvou radou dosiek, aby ste prvú z nich vytiahli o 45 stupňov. Plávajúce laminátové dosky sa pri ohýbaní oddelia od susedných. Ak je prilepený, uchopte dosku rukami a zacvaknite ju späť, kým sa lepený šev nerozbije.

Tento postup opakujte s každou doskou v prvom riadku.

KROK 6
Po odstránení prvého radu jednoducho posuňte sekáč pod každú ďalšiu dosku a zdvihnite ho. Potom odoberte dosku za doskou a riadok za riadkom, kým sa neskončí.

KROK 7
Z podkladu odstráňte penovú výplň. Ak bol váš laminát prilepený, odstráňte všetky zvyšky prilepené k podlahe škrabkou na podlahu a tepelnou pištoľou.

KROK 8
Vysajte celú podlahu pomocou vákua v obchode, aby ste odstránili akékoľvek drevené alebo laminátové triesky. Kusy základnej lišty skladujte na bezpečnom mieste, aby sa nepoškodili v čase potrebnom na naplnenie prázdnej bridlice novou podlahou.