Ako na to a rýchle tipy

Ako na to: Rozbalte oblečenie


Dosiahli ste už niekedy obľúbený sveter alebo džínsy, aby ste zistili, že jeho posledná rotácia v sušičke spôsobila jeho zmenšenie? Skôr ako to považujete za stratenú príčinu a hodíte ju do koša na darovanie, vyskúšajte techniku ​​tu. S niekoľkými domácimi predmetmi a malou starostlivosťou je často možné vlákna odevu dostatočne uvoľniť, aby sa pohodlne znova zmestili.

Táto metóda, ako „odmotať“ odev, funguje obzvlášť dobre pri voľnejších väzbách, ako je bavlna, vlna alebo dres, pretože vlákna v týchto tkaninách sa relatívne ľahko uvoľňujú a napínajú. Pevnejšie väzby, ako je hodváb a syntetika, sú odolnejšie voči rozťahovaniu, ale stojí za to vyskúšať, najmä ak pôvodné zmenšenie bolo minimálne. (Len dajte pozor, aby ste sa príliš netahali a nepreťahovali veci!) Nasledujte tieto kroky, aby boli šatníkové šatky pohodlné a znova lichotivé.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Veľký vedro alebo umývadlo
- Voda
- Jemný kondicionér na vlasy
- Detský šampón
- veľké, savé osušky (2)
- Sprejová fľaša (voliteľné)
- Žehlička na odevy (voliteľné)
- Niekoľko ťažkých kníh alebo gramáží

KROK 1
Naplňte veľkú, čistú vedro alebo umývadlo umývanou vodou vlažnou vodou. Na každé množstvo vody nalejte asi polievkovú lyžicu jemného kondicionéra (jedna s označením „pre citlivé vlasové pokožky“ nebude obsahovať veľa ďalších prísad) alebo detský šampón a zamiešajte, až kým neuvidíte niekoľko bublín. Kondicionér, ktorý sa používa na zmäkčenie a uvoľnenie vlasov, môže mať rovnaký účinok na odevné vlákna a umožňuje im napnúť sa. V prípade detského šampónu môže jeho extra upokojujúci vzorec dosiahnuť podobné výsledky.

KROK 2
Oblečenie úplne ponorte do vlažnej vody a nechajte ho v pokoji trvať 30 minút až jednu hodinu.

KROK 3
Vyberte odev a nechajte ho minútu, aby prebytočná voda prikvapkala späť do umývadla alebo vedra. Vlasový produkt nemačkajte ani nevypláchnite, aby zostal v odeve, aby sa vlákna uvoľňovali ďalej.

KROK 4
Položte predmet úplne na veľkú absorpčnú osušku. Potom utierajte uterák tak, ako keby tvoril želé s oblečením ako náplňou. Nechajte túto rolku sedieť iba 10 až 15 minút, aby uterák nevysušil sveter alebo košeľu. Oblečenie by malo byť stále vlhké, ale nie namočené.

(Poznámka: Ak je odev v nasledujúcom kroku príliš suchý na proces napínania, skúste ho spritzovať z rozprašovacej fľaše plnej roztoku vody a kondicionéra / šampónu alebo pomocou pary železa.)

KROK 5
Na suchý povrch natrite druhú suchú osušku a odev položte na vrch.

Teraz sa zamerajte na jednu časť oblečenia. Pevným, ale jemným úchopom potiahnite za ruky na opačných stranách tejto oblasti odevy a každý z nich na niekoľko sekúnd pridržte na mieste. (Napríklad, môžete chytiť na oboch stranách sa zdá pri spodnom leme košele "rozbaliť" pás, alebo ťahať za rameno a zápästie s dlhým rukávom sveter s cieľom predĺžiť ruku.) Uistite sa, že pracujte opatrne, aby sa odev nielen roztiahol, ale zostal primeraný.

Akonáhle budete mať požadovanú veľkosť, položte túto časť rovno na uterák a okamžite umiestnite ťažkú ​​knihu alebo veľkú gramáž na vrch tejto časti, aby ste držali úsek na svojom mieste.

Tento postup opakujte pre každú časť, ktorú chcete unshrink, kým nemáte v knihách zakrytú blúzku, sveter, vestu, tričko alebo nohavice.

KROK 6
Knihy alebo gramáže nechajte na mieste, až kým nebude odev úplne suchý na vzduchu. Potom je pripravený na nosenie! Natiahnuté odevy by sa nemali cítiť stuhnuté alebo mydlové; ak si všimnete textúru zmenil trochu, neváhajte ho umyť pred použitím. Iba tentoraz skontrolujte štítok starostlivosti vo vnútri, aby ste predišli rovnakým chybám v sušičke, ktoré ho na prvom mieste zmenšili.


Pozri si video: Shes Mercedes spojenie svetoznámej značky s výnimočnými a zaujímavými dámami (Jún 2021).