Riadenie výstavby

Vyriešený! Zásobníkové nádrže vs. ohrievače vody bez nádrže


Ak každý mesiac prechádzate cez účet za energiu, ale zriedka premýšľate o ohrievači vody, chýba vám niečo kritické: medzi nimi existuje priamy vzťah. Verte tomu alebo nie, priemerná domácnosť venuje viac ako štvrtinu svojich celkových ročných výdavkov na energiu samotnému ohrievaču vody, čo znamená, že ohrievač vody je drahší na prevádzku ako takmer akékoľvek iné zariadenie na vykurovanie a chladenie iba pre domáce spotrebiče, ktoré je drahšie.

Za týchto okolností sa doslova oplatí zvážiť možnosti a rozdeliť čísla pred zakúpením náhradného ohrievača vody. Dobrou správou je, že vo veľkej miere v reakcii na dopyt spotrebiteľov teraz výrobcovia ponúkajú celý rad technológií na ohrev vody navrhnutých na maximalizáciu účinnosti a minimalizáciu prebiehajúcich nákladov. Výsledkom je, že je správny čas byť na trhu, ale vzhľadom na rušnú krajinu je to aj mätúce.

Nerobte chybu: Ak ste už desať rokov mali rovnaký ohrievač vody, pravdepodobne utrácate viac, ako je nevyhnutne potrebné na základné každodenné úlohy, ako je kúpanie, pranie a umývanie riadu. Ale zatiaľ čo inovácia na takmer akýkoľvek zbrusu nový, energeticky inteligentný ohrievač vody by vám ušetril peniaze za mesačný účet za elektrinu, bolo by hlúpe vybrať si slepo si ďalšiu jednotku. Prečo? Z hľadiska efektívnosti áno, ale prevádzkové náklady tvoria iba časť hodnotovej rovnice. Je tiež dôležité posúdiť náklady na nákup a inštaláciu nového ohrievača vody. Takže ak sledujete pole ohrievačov vody, ktoré sú efektívnejšie ako váš súčasný model, usadenie sa iba jedného vyžaduje zisťovanie, ktoré by z dlhodobého hľadiska najviac vyhovovalo vášmu spodnému riadku.

Samozrejme, aby ste si mohli vybrať jeden model nad ostatnými, musíte sa najskôr zúžiť na požadovaný typ ohrievača vody. Existujú aj iné možnosti, ale majitelia domov zvyčajne zvažujú iba dve technológie - konvenčné ohrievače vody na akumulačné nádrže na jednej strane a inovatívne ohrievače vody bez nádrže na strane druhej. Čítajte ďalej, kde nájdete podrobnosti o výhodách a nevýhodách každého typu a o dôvodoch pri výbere.

OHRIEVAČE VODNEJ NÁDRŽE NA VODU

Podľa Daniela O'Briana, technického špecialistu na SupplyHouse.com, „tradičné ohrievače vody v nádrži sú najbežnejšie používané najčastejšie.“ Zložité ohrievače vody zostávajú nekomplikované, nevhodné a hlboko známe svojim inštalatérom a opravárom. čiastočne sa používa, pretože staré zvyky v stavebníctve tvrdo umierajú, ale tiež preto, že táto osvedčená technológia spoľahlivo slúžila generáciám majiteľov domov.

Akumulačné ohrievače vody sú poháňané zemným plynom, elektrinou, propánom alebo olejom, fungujú takmer rovnako. Jednotka ohrieva a ohrieva množstvo vody uložené v izolovanej nádrži (typické veľkosti obytných nádrží sa pohybujú od 20 do 80 galónov). Ak to vyžaduje inštalatérske zariadenie alebo zariadenie na vodu, horúca voda opúšťa nádrž zhora, zatiaľ čo studená voda vstupuje zdola, aby doplnila nádrž.

Efektivitu. Bežné ohrievače vody pracujú 24 hodín denne, či už potrebujete horúcu vodu alebo nie. Znie to neefektívne, však? To je. Keď voda v nádrži vychladne pod určitú hranicu, spotrebič zohreje tú istú vodu a efektívne tým stráca energiu. To znamená, že jednotky v štýle tanku teraz s väčšou izoláciou a menšími stratami tepla v pohotovostnom režime plytvajú oveľa menej energie ako predtým. Niektorí sa dokonca môžu pochváliť hodnotením Energy Star!

Inštalácia. „Ak máte plynový ohrievač vody a vy ho nahradíte plynovým ohrievačom vody, môžete očakávať, že náklady na inštaláciu budú stáť toľko, ako je samotná jednotka - okolo 300 až 500 dolárov,“ hovorí O'Brian. Prechod z jedného druhu paliva na druhý - napríklad z elektrického na plyn - nevyhnutne zvyšuje zložitosť a náklady, ale nie toľko, ako by ste si mohli myslieť. Dôvod? Ohrievače vody v zásobnej nádrži zvyčajne nevyžadujú žiadne zmeny v zapojení alebo potrubí.

Performance. Na zásobníky je uvalená jedna hlavná sťažnosť: Pretože ich nádrže sú obmedzené a proces ohrevu vody nie je okamžitý, je možné dočasne minúť horúcu vodu. Ako poznamenáva O'Brian, „ak vám vždy príde horúca voda, znamená to, že potrebujete väčšiu jednotku.“ Inými slovami, pokiaľ je správne dimenzovaná na uspokojenie špičkového dopytu, jednotka v štýle tanku došli mi.

OHRIEVAČE VODNEJ NÁDRŽE

Ohrev vody v nádrži nie je sám o sebe nový. Len sa pozrite na bezúdržbové ohrievače miesta, ktoré sú populárne už mnoho rokov, najmä v Európe a Ázii. V Spojených štátoch sa cisterna na vykurovanie vody v celom dome zachytila ​​len relatívne nedávno. Zdá sa však, že v súčasnosti stále viac výrobcov vyrába čoraz viac jednotiek bez tanku - a profesionálna komunita služieb sa všetko prispôsobila tak, aby uspokojila rastúci dopyt vlastníkov domov.

Dramaticky menšie ako tradičné ohrievače vody - dosť malé na to, aby sa namontovali na nástenné jednotky bez nádrže, splnili svoje meno. Namiesto neustáleho udržiavania pohotovostnej dodávky teplej vody ohrievajú vodu „podľa potreby“, ako to uvádza O'Brian. Studená voda vstupuje do jednotky bez nádrže a potom opúšťa zlomok sekundy a je úplne zahriata na cieľovú teplotu pomocou plynového horáka alebo ohrievacích cievok s elektrickým odporom.

Efektivitu. Vďaka svojej premyslenej konštrukcii ohrievače vody bez nádrže fungujú až o 30 percent efektívnejšie ako ich bratranci v tvare nádrže. Wow! Pamätajte však, že jednotky bez nádrže ovládajú prémiovú cenu, dvojnásobnú alebo dokonca trojnásobnú cenu ako bežné jednotky. Inými slovami, predtým, ako vám jednotka bez tanku začne šetriť peniaze, musí jej efektívna prevádzka vyrovnať zvýšené náklady vopred.

Inštalácia. Okrem toho, že sú ohrievače vody bez nádrže drahšie, je ich inštalácia drahšia. „Premýšľajte o tom týmto spôsobom,“ hovorí O'Brian, „keď inštalujete konvenčnú jednotku, zvyčajne ju pripájate k domu tak, ako je. Keď však inštalujete jednotku bez nádrže, je potrebné vykonať úpravy. “Výsledok? Kým tradičné náklady na inštaláciu ohrievača vody sa pohybujú okolo 500 dolárov, náklady na inštaláciu bez nádrže sa zdvojnásobia alebo viac.

Performance. Ak nádrž v konvenčnom ohrievači vody kladie limit na výkon, potom jednotky bez nádrží sľubujú neobmedzenú horúcu vodu. Komplikuje to tak, ako to hovorí O'Brian: „Nikdy nevyčerpá horúca voda nie je to isté, ako vždy, keď ju máte dosť.“ Ak je to potrebné, hroty - ak hopnete do sprchy v rovnakom čase, keď beží umývačka riadu. - Relatívne nízky prietok ohrievača vody bez nádrže nemusí byť schopný udržať tempo.

Výber správneho ohrievača vody pre váš domov a vašu rodinu v konečnom dôsledku znamená zváženie prekvapivého množstva a rôznych hľadísk - „všetko od množstva vody, ktorú spotrebujete, až po dobu, ktorú plánujete zostať v domácnosti,“ hovorí O'Brian. Ktorý typ ohrievača vody poskytuje lepšiu energetickú účinnosť? To je ľahké bez nádrže. Aká by bola najvýhodnejšia voľba vo vašej situácii? To je oveľa ťažšia otázka. "Pokiaľ neurobíte matematiku," uzatvára O'Brian, "nebudete to určite vedieť."

Tento článok vám priniesla spoločnosť SupplyHouse.com. Jeho fakty a názory sú názory a názory.