Kúpeľňa

5 otázok, ktoré je potrebné položiť pred začatím renovácie kúpeľne


Pri aktualizácii kúpeľne sa radí medzi najobľúbenejšie zoznamy majiteľov domov. Kompletná renovácia môže byť drahá až do výšky 18 000 dolárov alebo viac, v závislosti od veľkosti kúpeľne a výberu príslušenstva.

„V kúpeľni môže byť najmenšia miestnosť v dome, ale prestavba môže byť rovnako drahá ako prestavba kuchyne,“ hovorí Joe Maykut, produktový manažér spoločnosti Sears Home Services. „Spotrebitelia môžu prekročiť rozpočet, ak si nie sú opatrní.“

Aby ste čo najlepšie využili svoj prestavovací dolár, analyzujte svoje potreby a chce najskôr urobiť informované rozhodnutia. Týchto päť kľúčových otázok môže pomôcť majiteľom domov odvrátiť pozornosť od poľutovania nad renováciou - alebo, čo je horšie, do-overs. Chcete to napraviť prvýkrát? Predtým, ako skočíte do svojho projektu kúpeľne, čítajte, čo by ste mali zvážiť.

Aká je najlepšia podlaha pre moju kúpeľňu?
Pri výbere novej podlahy pre svoju kúpeľňu berte do úvahy predovšetkým bezpečnosť. Bezpečnosť niekedy znamená ignorovanie inšpiratívnych obrazov zdieľaných v špičkových domácich časopisoch, ktoré často zobrazujú nepraktické mramorové podlahy. "Vystúpiť z vane s mokrými nohami na leštenú mramorovú podlahu je recept na katastrofu," hovorí Maykut.

Jeho návrh? Keramická dlaždica odolná proti šmyku. Pozrite sa na tie, ktoré ukazujú koeficient koeficientu trenia (COF), hneď na obale, čo naznačuje, že dlaždica je bezpečnejšia pri chôdzi, keď je mokrá ako iné typy dlaždíc. Majitelia domov často nezohľadňujú rozdiely v trakcii medzi dlaždicami vo svojich plánoch obnovy, ale podpora zo strany Sears Home Services znamená, že tento dôležitý detail sa nikdy nezabudne. V procese navrhovania kúpeľní so spoločnosťou Sears pomáhajú ich skúsení odborníci zúžiť výber návrhov na najvhodnejšie možnosti.

A ak uvažujete o koberci vašej kúpeľne, nie. "Koberec je úplne nevhodný do kúpeľne," hovorí Maykut. „Nasiakne vodu, vyvíja nepríjemný zápach a zvyšuje riziko rastu plesní a plesní.“

Podobne aj skutočné drevené a laminátové podlahy nie sú vhodné do kúpeľne, pretože sa môžu po vystavení vode deformovať alebo delaminovať.

„Ak zákazníci nechcú keramické dlaždice, stále majú na výber z vinylovej podlahy veľa návrhov,“ ponúka Maykut. Dnešné vinylové podlahy prešli dlhou cestou a môžu napodobňovať vzhľad pravého dreva, tehly, bridlice alebo kameňa, ale sú oveľa dostupnejšie.

Ako môžem vytvoriť dostatok úložného priestoru?
Väčšina kúpeľní má menej štvorcových záberov ako iné izby v dome, napriek tomu si musia uložiť veľa základných potrieb, od šampónu po čistič toaliet a od ústnej vody po uteráky pre hostí. Aj keď v kúpeľni nemusí byť dosť miesta na to, aby sa v nej nachádzal celý bielizeň, môžete úložný priestor zvýšiť tvorivým myslením. Rozhodnite sa pre uzavretú márnosť namiesto umývadla na podstavec, aby ste zaistili úložný priestor pod umývadlom pre menej čisté čistiace prostriedky a kefy. Plánujte inštaláciu veľkého množstva uterákov alebo háčikov a použitie skriniek na stohovanie. Horná skrinka nad toaletou je tiež skvelý spôsob, ako využiť nevyužitý priestor na prácu.

Než začnete zabudovať veľa úložných riešení, premýšľajte o tom, čo máte dať kde- a uprednostniť sprístupnenie položiek na každodenné použitie, ako sú výrobky na kúpanie, tam, kde ich najviac potrebujete.

Maykut navrhuje vybrať sprchy, ktoré sú vybavené malými výklenkami, „aby nemuseli dať šampón a kondicionér do fľaše na sprchu, kde sú ťažko dostupné a predstavujú nebezpečenstvo zakopnutia.“ To isté platí pre vane: široký a plochý okraj okolo vane, ktorý dokáže bezpečne umyť telo, mydlo alebo žinku, bude viesť k väčšej spokojnosti s kúpaním.

Potrebujem sprchu alebo iba vaňu?
„Ak má majiteľ domu luxus, že má v dome viac ako jednu kúpeľňu, je dobré nainštalovať do aspoň jednej z nich sprchovú sprchu,“ radí Maykut. Máte už sprchovací kút niekde v dome? Len súčasná vaňa je pravdepodobne v súčasnej rekonštrukcii v poriadku. Inak by ste mali zahrnúť vstupnú sprchu, aj keď iba ako investíciu do budúcnosti.

„Môžu sa vyskytnúť nehody, ktoré sťažujú vstup a výstup z vane.“ S vekom alebo zníženou pohyblivosťou, vstúpenie a vystúpenie cez stenu hladkej, mokrej vane sa stáva bezpečnostným problémom; Sprchové kúty poskytujú menej príležitostí na skĺznutie a pád a v prípade potreby môžu poskytnúť priestor pre lavicu.

Aká dôležitá je ventilácia?
Kúpeľne sú notoricky vlhké. Tak dlho, kým horúce sprchy nechávajú zrkadlá naparené, tá istá vlhkosť tiež pokrýva steny a drevo - aj keď to nevidíte. Vlhké prostredie sa môže stať živnou pôdou pre plesne a plesne, pokiaľ nevykonáte opatrenia na vyschnutie priestoru.

Väčšina miestnych stavebných predpisov vyžaduje vetrací ventilátor v každej kúpeľni bez okna, ktoré sa otvára zvonka, ale Maykut odporúča nainštalovať vetrací ventilátor, obdobie: „Nikto nechce vystúpiť zo sprchy a otvoriť okno, keď vonku zamrzne.“

Dobrý ventilátor efektívne odstraňuje pary z kúpeľne a odvádza ju von z domu. Ešte lepšie je, že dnešní fanúšikovia kúpeľňových ventilov pracujú oveľa tichšie ako ich predchodcovia, sotva zarobia viac ako slabý bzukot. Či už sa rozhodnete pre ventilátor s jednoduchým vetraním, ventilátor / ľahký kombo, alebo model so vstavaným ohrievačom (ideálne pre zahrievanie kúpeľne v chladných zimných mesiacoch), túto inštaláciu považujte za nevyhnutnú.


Čo by som mal hľadať v nových kúpeľňových doplnkoch?Majitelia domov majú pri výbere kúpeľne veľa možností, vrátane príslušenstva, ktoré ponúka kombináciu skvelého dizajnu, pohodlia a vysokej účinnosti. Náklady na príslušenstvo sa však rýchlo zvyšujú vďaka efektnému vybaveniu, ako sú vyhrievané toaletné sedadlá a špičkové sprchy vybavené niekoľkými sprchovacími hlavami.

Ak bude klásť najväčší dôraz na efektívne funkcie, môžu vám pomôcť získať späť náklady na mesačné účty za energie a zároveň ťažiť z našej planéty.

"Každý v krajine by sa mal zaujímať o ochranu vody - neplytvanie vodou," hovorí Maykut. Navrhuje inštaláciu toaliet označených WaterSense, ktoré na spláchnutie spotrebujú menej ako dva galóny vody. Vysokoúčinné sprchové hlavice navyše poskytujú „pocit, že na vás striekate 100 galónov vody, zatiaľ čo je to skutočne oveľa menej, a nikdy si nevšimnete rozdiel“.

Ďalej zvážte pohodlie. Toalety v pohodlnej výške sú nové deti v bloku a pre mnohých spotrebiteľov sú vítanou zmenou oproti štandardným toaletám s nízkym okrajom 15 palcov. Vyššie ráfiky od 17 do 19 palcov umožňujú pohodlnejšie nastupovanie a vystupovanie z toalety pre väčšinu dospelých, najmä pre staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím.

Dokonca ani po zúžení vyhľadávania na príslušenstvo s funkciami, ktoré vyhovujú vašim najväčším potrebám, sa nebudete cítiť nijako štýlovo. Služba Sears Home Services umožňuje majiteľom domov plánovať celú rekonštrukciu z pohodlia svojho domova.

"Je to ako priviesť kúpeľňový salón priamo k vašim dverám," hovorí Maykut. Po výbere dizajnu a príslušenstva zvládne Sears Home Services všetko od objednania príslušenstva po naplánovanie serióznych dodávateľov. „Je to najlepší spôsob, ako zaručiť, aby zákazníci dostali kúpeľňu, s ktorou budú spokojní po dlhú dobu,“ hovorí.

Tento príspevok vám priniesla služba Sears Home Services. Jeho fakty a názory sú názory a názory.
-->